Salt la continut

Fotografie

Informatii despre profilul filologie

• Te rog sa te conectezi pentru a raspunde
29 replici la acest subiect

#1 verushka_b

verushka_b

Lalea

• Full Members
  • StricaStricaStrica
  • 144 mesaje

Scris 22 July 2009 - 06:18 PM

hey

sunt fata verushkai

am intrat la un liceu pe profil de filologie si as vrea sa stiu ce materii se fac.
de altfel , am vazut pe aici ca se spune ca faci matamatica doar doua ore pe saptamana pana in clasa a10-a , dupa care nu mai faci deloc...asa'i?

:)

deci...sper ca ma veti ajuta :scare::D:D
  • 0

Ultima colectie! Noile implanturi Allergan BRST

#2 Itsi Bitsi

Itsi Bitsi

Verva

• Advanced Member
  • StricaStricaStricaStricaStricaStrica
  • 1336 mesaje

Scris 20 September 2009 - 10:21 AM

banuiesc ca ai aflat deja ce materii vei face. si, da! e adevarat ce se spune despre matematica. sincer, mie nu tare-mi place ca s-a intamplat asa deoarece eu am uitat putin si din tabla inmultirii, trebuie sa ma gandesc mult pana mi-o amintesc pe toata :hi:
  • 0

#3 AntyIncultura

AntyIncultura

Boboc

• Members
  • Strica
  • 9 mesaje

Scris 24 December 2009 - 10:51 PM

Depinde de liceu,eu sunt in clasa a-IX-a la profil uman,filologie.Faci 5 ore de limba romana,2 de matematica,1 de biologie,1 de chimie,2 de franceza,3 de engleza,2 de geografie,2 de istorie,1 de latina,12 de fizica,2 de TIC(un fel de informatica),1 de ed.fizica, si tot asa.Sper ca ti-am fost de folos.
  • 0

#4 Vreau_Sa_Plec

Vreau_Sa_Plec

Boboc

• Members
  • Strica
  • 13 mesaje

Scris 01 August 2010 - 09:34 PM

Buna sunt Andreea si as vrea sa stiu ce materii se fac la liceul cu profil uman (filologie) nu vreau sa stiu neaparat cate ore ci doar obiectele,va rog sa ma ajutati(dar intr-o ordine) si as vrea toate materiile dintr-a 9-a intr-a 12 -a
  • 0

#5 Cristinick

Cristinick

Orhidee

• Silver Member
  • 4960 mesaje

Scris 01 August 2010 - 09:37 PM

Topic combinat.
  • 0

#6 Coditza13

Coditza13

Ghiocel

• Members
  • 1 mesaje

Scris 13 September 2010 - 02:11 PM

buna .... eu nu stiu la ce sa merg filologie sau stiinte sociale ..... urasc matematica.... si as vrea la intensiv engleza ..... mai departe as vrea sa merg la jurnalism :) D ajutati-ma pls ....... a da as vrea sa stiu ce ore se fac si la filo si la stiinte sociale ms mult :doh:*
  • 0

#7 Levana :)

Levana :)

-sergent major-

• Advanced Member
  • 1523 mesaje

Scris 15 September 2010 - 06:56 PM

şi eu urăsc matematica, şi sunt la socio, din păcate o fac pānă īntr-a 12-a şi din păcate liceul meu n-are filo, deci a fost nevoie să merg la socio.

te sfătuiesc să alegi filologia, acolo faci mate pānă īntr-a 10-a, scapi de chimie, fizică, bio, faci engleză pe sistem turbo, şi latină, şi romānă şi eventual o altă limbă, istorie faci iarăşi foarte multă, e trai fain la filo.

:P
  • 0

#8 emma.

emma.

• Banned
  • StricaStricaStricaStricaStrica
  • 806 mesaje

Scris 15 September 2010 - 10:40 PM

Tot filologia as alege'o şi eu.
E mult mai frumoasa.
  • 0

#9 Aether.

Aether.

.......

• Advanced Member
  • StricaStricaStricaStricaStrica
  • 585 mesaje

Scris 15 September 2010 - 10:54 PM

Ca un idemn: filologia. Sa fii pregatita pentru studiul limbilor straine: engleza prima apoi franceza sau germana a doua, limba latina si limba romana. Poti opta pentru engleza intensiv. Inafara de a doua limba straina toate sunt obiecte pentru teza plus istoria sau geografia. Si vei avea de citit...mult. Dar sa stii ca este placut. Poti urma jurnalism, litere, limbi straine, psihologie, etc....

Aceast mesaj a fost editat de Aether: 15 September 2010 - 11:26 PM

• 0

#10 Anreea

Anreea

Boboc

• Members
  • Strica
  • 8 mesaje

Scris 30 September 2010 - 08:19 PM

dar la sociologie ce materii faci mai intensiv? eu vreau la sociologie pt k liceul unde vreau sa dau (buzesti din craiova) are filologie-bilingva engleza si mie nu imi place eng...dar am auzit ca la sociologie se fac multeee ore de istorie. o fii adv? si pe ce alte ore so mai pune accent?
  • 0