Sari la conținut
Forum Roportal
Ginnutza

De ce se intorc barbatii? Daca se mai intorc:D

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am o mare nedumerire legata de felul cum gandesc barbatii. Tocmai s-a sfarsit ultima mea relatie care a durat un an jumate. Iubire mare... dar nu prea fiindca tipu' s-a cam saturat si si-a luat talpasita. Ce ma intreb eu... de ce mereu dupa ce pleaca barbatii in lumea lor, dupa independenta, libertate si ce mai vor ei.... se intorc dupa un timp? Asta am observat eu din propria experienta dar si a altora... Unde a fost focul mare, parca mai ramane si ceva jar nu?

Dati-va si voi cu parerea din ceea ce ati trait si voi dar mi-ar place sa aud parerea unui barbat. De ce te-ai mai intoarce la o femeie pe care ai iubit-o dar la un mom dat ai vrut sa iti vezi singur de viata ta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din spusele unui amic :) .... femeile din viata lui sunt precum sertarele, nu-i place sa le incuie...deci nu incheie definitiv relatia, din cand in cand, cand i se face dor, redeschide cate un sertar si navaleste in viata respectivei....

acum, depinde si de femeie...eu una nu l-as mai primi! ai ales sa pleci, DU-TE! :P

de ce s-ar intoarce....pai...

- pt ca sunt primiti;

- pt ca vor sa-si retesteze capacitatea de seductie;

- pt ca a aparut cineva care atenteaza la ceva care i-a apartinut si intervine orgoliul;

........

si ceea ce ne-ar placea noua femeilor sa credem :o:... pt ca ne iubesc si nu pot trai fara noi (iluzii!!!!!) :P

Editat de a-m.d

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am o mare nedumerire legata de felul cum gandesc barbatii. Tocmai s-a sfarsit ultima mea relatie care a durat un an jumate. Iubire mare... dar nu prea fiindca tipu' s-a cam saturat si si-a luat talpasita. Ce ma intreb eu... de ce mereu dupa ce pleaca barbatii in lumea lor, dupa independenta, libertate si ce mai vor ei.... se intorc dupa un timp? Asta am observat eu din propria experienta dar si a altora... Unde a fost focul mare, parca mai ramane si ceva jar nu?

Dati-va si voi cu parerea din ceea ce ati trait si voi dar mi-ar place sa aud parerea unui barbat. De ce te-ai mai intoarce la o femeie pe care ai iubit-o dar la un mom dat ai vrut sa iti vezi singur de viata ta?

pai inainte sa intelegi " de ce se intoarce" cauta sa raspunzi "de ce a plecat"(replica ta " s-a saturat" e foarte vaga si nu tine) :P ...... motive sunt destule...... :)

multa iubire

Editat de the listener

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca restul au spus pas.

 

Exact... se intorc pana isi gasesc pe altcineva... sau daca nu isi gasesc. Bineinteles, nu toti, poate exista si exceptii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se intorc atunci cand tu nu te dai de ceasul mortii, cand vede ca nu te sinucizi doar pt ca el a plecat. Nu inteleg cum de nu te tai cu lama fin'ca te-a lasat, cum de nu iti zmulgi peru' din capsor si cum de nu umbli cu rimelu' scurs.

Atunci se intorc, cand i-ai trecut pe linie moarta, cand te faci (mai) frumoasa ca sa atragi alte muste. Adica ce, el e mai fraier? Vede ce-a pierdut, probabil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vorbeam azi legat de tema asta cu cineva si mi-a aratat o carte. "Barbatii sunt de pe Marte, femeile de pe Venus" sau ceva de genul. Teoria autorului e ca barbatii sunt ca elasticul. Cand ajung intr-un anume punct cand nu se mai simt ei insisi, se simt dependenti de relatia lor, au tendinta sa se indeparteze. Pana la o distanta maxima, dupa care exact ca un elastic intins la maxim si apoi eliberat, se intorc exact de unde au plecat. Si asta o fac din cand in cand si femeile tb sa priceapa lucrul asta sa nu alerge dupa ei in momentele alea si sa ii lase in pace. Ma rog o teorie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vorbeam azi legat de tema asta cu cineva si mi-a aratat o carte. "Barbatii sunt de pe Marte, femeile de pe Venus" sau ceva de genul. Teoria autorului e ca barbatii sunt ca elasticul. Cand ajung intr-un anume punct cand nu se mai simt ei insisi, se simt dependenti de relatia lor, au tendinta sa se indeparteze. Pana la o distanta maxima, dupa care exact ca un elastic intins la maxim si apoi eliberat, se intorc exact de unde au plecat. Si asta o fac din cand in cand si femeile tb sa priceapa lucrul asta sa nu alerge dupa ei in momentele alea si sa ii lase in pace. Ma rog o teorie...

 

N-ai inteles nimic! :P

Ideea era sa-i lasi o libertate de miscare, altfel rupe lantul! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×