Sari la conținut
Forum Roportal
Ameagaru

Cum te comporti cind iubesti sau intr-o relatie?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Inspiratia de aici mi-a venit.

 

CORECT sufletel frumos!

 

si toate acestea nu sunt sustinute de fapte?

sau raman vorbe??????

Care este manifestarea acestor componente?

Pentru ca, in cazul in care nu se manifesta, raman in stadiul de teorie!

Intr-o relatie de dragoste imi manifest dragostea, nu?

Faptele sunt cele care pot demonstra atat dragostea cat si ura!

Faptele sunt cele care ne determina sa avem incredere totala in celalalt, si chiar in noi!

Poate gresesc, insa masura dragostei mele este fapta!

 

 

In cuvinte e simplu, fapte mai putin. Spunea cineva de pasiune, asta-i trecatoare si nu consolideaza relatia pe durata.

 

Iti manifesti dragostea? Ceea ce simti tu pentru el sau ceea ce trebuie sa faci pentru persoana pe care o iubesti? Atentie, aici mare confuzie, hai sa ne clarificam putin.

 

So, purdeceti ca dupa aceea purced si eu ..

Editat de Ameagaru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai fraza nu e cu "sau", e cu "si": ceea ce simti pentru el si ceea ce trebuie (vrei) sa faci pentru el ...

 

ca sa stii ce il face fericit si ce ii face bine mai intai trebuie sa-l simti...sa analizezi f profund dorintele lui pentru a nu-i darui ceva superficial si eventual ceva ce nu isi doreste ...

 

vorbe sunt multe si marunte ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inspiratia de aici mi-a venit.

Faptele sunt cele care pot demonstra atat dragostea cat si ura!

Faptele sunt cele care ne determina sa avem incredere totala in celalalt, si chiar in noi!

Poate gresesc, insa masura dragostei mele este fapta!

In cuvinte e simplu, fapte mai putin. Spunea cineva de pasiune, asta-i trecatoare si nu consolideaza relatia pe durata.

 

Iti manifesti dragostea? Ceea ce simti tu pentru el sau ceea ce trebuie sa faci pentru persoana pe care o iubesti? Atentie, aici mare confuzie, hai sa ne clarificam putin.

 

So, purdeceti ca dupa aceea purced si eu ..

 

 

Unde se traseaza linia dintre pasiune si iubire? :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

acolo unde se termina pasiune si continua iubirea :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fara pasinue mai greu cu ibirea dintre un barbat si o femeie... atat cat dureaza ea!

 

...daca cel iubit te roaga sa mergi cu el/ea 5 km pe jos si tu mergi, desi esti obosit mort/moarta... asta e iubire!

in lucrurile aparent marunte se exemplifica iubirea si se dovedeste...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iti manifesti dragostea? Ceea ce simti tu pentru el sau ceea ce trebuie sa faci pentru persoana pe care o iubesti? Atentie, aici mare confuzie, hai sa ne clarificam putin.

Daca vrei manifestari din partea celuilalt... e egoism... daca vrei sa oferi manifestari... e iubire...

 

Problema e ca fara ceva feedback.... ne descurajam... unii mai usor... altii mai greu... dar... prea putini rezista fara a primi ceva din partea celuilalt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca vrei manifestari din partea celuilalt... e egoism... daca vrei sa oferi manifestari... e iubire...

 

Problema e ca fara ceva feedback.... ne descurajam... unii mai usor... altii mai greu... dar... prea putini rezista fara a primi ceva din partea celuilalt.

right :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca vrei manifestari din partea celuilalt... e egoism... daca vrei sa oferi manifestari... e iubire...

 

Problema e ca fara ceva feedback.... ne descurajam... unii mai usor... altii mai greu... dar... prea putini rezista fara a primi ceva din partea celuilalt.

Si daca nu rezista...inseamna ca iubirea lor nu-i atat de mare...Atata timp cat avem asteptari,si cerem,si nu ni se da,renuntam.

 

Iubirea se stinge....usor...nu-i asa? incet,dar sigur.

Putem oferi mereu,atata timp cat e in noi iubirea....nu-i asa,Jedi? Atata vreme cat simtim pulsul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iubirea se stinge....usor...nu-i asa? incet,dar sigur.

Din pacate da.

Nimic nu sta pe loc.

Relatiile ori evolueaza ori involueaza.

Am mai spus-o si cu alte ocazii... pot aparea 2 tipuri de probleme:

1. Certuri de la lucruri care pentru unul dintre cei 2 sunt importante in timp ce pentru celalalt sunt irelevante.

2. Lipsa acuta a unei impliniri dintr-un domeniu deficitar. Lipsa ce nu poate fi reprosata celeilalte persoane.

 

Cand iubesti persoana de langa tine treci peste certuri, lasi de la tine de multe ori... dar incetul cu incetul certurile te macina.

Cand iubesti persoana de langa tine continui sa speri ca o sa fie mai bine... dar speranta asta nu poate dainui la nesfarsit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din pacate da.

Nimic nu sta pe loc.

Relatiile ori evolueaza ori involueaza.

Am mai spus-o si cu alte ocazii... pot aparea 2 tipuri de probleme:

1. Certuri de la lucruri care pentru unul dintre cei 2 sunt importante in timp ce pentru celalalt sunt irelevante.

2. Lipsa acuta a unei impliniri dintr-un domeniu deficitar. Lipsa ce nu poate fi reprosata celeilalte persoane.

 

Cand iubesti persoana de langa tine treci peste certuri, lasi de la tine de multe ori... dar incetul cu incetul certurile te macina.

Cand iubesti persoana de langa tine continui sa speri ca o sa fie mai bine... dar speranta asta nu poate dainui la nesfarsit.

De ce vezi lucrurile asa transant? De ce nu crezi ca ar putea exista si iubiri care trec peste certuri si ele nu ajung sa te macine,ci sa te inalte sufleteste?

Cand iubesti persoana de langa tine nu speri ca o sa fie mai bine,ci speri ca o sa suferi,doar asa stii ca e iubire adevarata.Speri sa fie mai rau,pentru ca numai raul te tine langa ea/el.

Nu iubim ce vrem,ci iubim pur si simplu,si aproape ca nu avem de ales.

Speranta dainuita la nesfarsit...cine vrea asta,Jedi? Nu traim in basme.Speranta moare ultima,dar in final moare si ea,desigur. Si totusi,nu trebuie sa ne hranim cu sperante cand iubim,ci cu clipe.Cu momente. Cu suferinta.Si moarte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×