Sari la conținut
Forum Roportal
adriana28

Tulburari anxiodepresive cu atac de panica

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am cunoscut o fata,foarte desteapta,genul care are zece pe linie la toate materiile...dar care a fost impinsa pana la nebunie de perfectionismul aberant al parintilor ei...securisti(taica-su cel putin).

Nu mai ridica in slavi securistii si exploatatorii din lumea asta;E ca un pact cu diavolul,ca inchinarea la vitelul de aur(ca tot iti plac pildele biblice).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am cunoscut o fata,foarte desteapta,genul care are zece pe linie la toate materiile...dar care a fost impinsa pana la nebunie de perfectionismul aberant al parintilor ei...securisti(taica-su cel putin).

Nu mai ridica in slavi securistii si exploatatorii din lumea asta;E ca un pact cu diavolul,ca inchinarea la vitelul de aur(ca tot iti plac pildele biblice).

 

Esti singurul care ai vazut asa ceva, or mai fi fost si securisti urmasi ai sclavilor (ca ofiterul ala plecat la furat in Austria), in general securistii de top au fost urmasii sefilor de legiuni romane care au stapanit Dacia lui Decebal.

 

Ai vazut cum si-au pierdut slugile ticaloase banii la Caritas si FNI sub organizarea impecabila a securistilor? Sunt convins ca sluga cauta vitelul de aur mai intens ca stapanul ei, dar nu are parte de el. Si sti de ce?

Pentru ca stapanul ala mare a spus: "cautati mai intai lucrurile imparatiei lui D-zei si toate acestea (viteii de aur, bogatiile lumii) vi se vor adauga voua pe deasupra".

 

Cum cauta lucrurile imparatiei lui D-zeu mojicii de jos? Multi dintre mojici au copiii in spitalele de psihiatrie, sau clienti fideli ai psihiatrilor, ai inchisorilor si ai crasmelor, in timp ce stapanii lor, fostii securisti le cumpara la copiii lor masini de sute de mii de euro, le platesc scoli in USA in domeniile dorite de copii nu de parinti. Adica isi valorizeaza copiii la maxim in timp ce mojicul asteapta sa fie valorizat de copil, nenorocindu-l psihic.

 

Concluzia e urmatoarea: aia mari de sus cunosc lucrurile imparatiei lui D-zeu si le aplica partial, cei mici de jos nu cunosc nimic, decat agresiunea in familie, calcarea in picioare a sentimentelor celorlalti.

Editat de iosafat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Concluziile tale sunt aberante...nu mai idealiza o institutie OPRESIVA SI ABUZIVA pe care o compari cu familiile opresive si abuzive....mai ai putin si ii sanctifici pa ,,bine-crescutii'' de securisti!

Bazaconiile cu ,,stapanii(cei bine crescuti) si sclavii (cei prost crescuti) sunt ofensatoare.Elitismul tau este dezgustator,la fel ca si alte genuri de discriminari(rasismul spre exemplu).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Concluziile tale sunt aberante...nu mai idealiza o institutie OPRESIVA SI ABUZIVA pe care o compari cu familiile opresive si abuzive....mai ai putin si ii sanctifici pa ,,bine-crescutii'' de securisti!

Bazaconiile cu ,,stapanii(cei bine crescuti) si sclavii (cei prost crescuti) sunt ofensatoare.Elitismul tau este dezgustator,la fel ca si alte genuri de discriminari(rasismul spre exemplu).

 

Nivelul de constientizare a binelui si raului in randul celor mari (clasa conducatoare) e indiscutabil mult mai mare decat in randul celor mici (clasa condusa). Dar ei (clasa conducatoare) foloseste acest nivel partial; totusi...celor carora li s-a dat mult li se va cere mult, o speranta personala care nu are nimic de a face cu psihologia. Ceea ce constat e ca nu-si nenorocesc copiii. Cazul semnalat de tine e irelvant, pentru mine e relevant faptul ca in satul bunicilor mei, doua case din trei sunt pustii, si nu fiindca ar fi emigrat in USA ci la doi metri sub pamant din cauza betiei. Iar cei care nu au murit de ciroza la ficat din cauza alcoolului, de cancer faringian din cauza fumatului au murit de cancer limfatic (habar n-am din ce cauze), de cancer de col uterin, unii erau cu poliomelita de mici. Deci cumva cineva invizibil le-a curmat suferintele de pe lumea asta.

 

Ceea ce e descris la postul ăsta e mai greu de intalnit in familiile clasei conducatoare, fie ei fosti securisti sau actual mari patroni prin devalizari de banci. In special in familiile celor condusi gasesti asa ceva.

Editat de iosafat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iosafat, mi-ar place sa ne povestesti si cum s-au purtat frumos cu ai lor copii de- alde Becali si Vadim Tudor. Si mie chiar mi-ar place sa le faci si lor o analiza de comportament familial. Nu de alta, dar mi-ar place sa stiu cum mama naibii a aparut atata paranoie prin capul lor, combinata cu bogatie materiala, atitudine de securisti, dispret la nivel de sine si fata de altii, etc. Ca daca ar fi sa stau sa privesc dupa cum spui tu, care pari a ravni precum sluga ticaloasa cu ea insasi la averea ciocoiului de stapan, ai crede ca faptul ca le-au luat masini copiilor lor si i-au invatat sa fure, sa nu respecte pe nimeni si nici pe ei insisi,este sumum in materie de buna educatie de viata. Si pesemne tot pentru ca au fost tratati bogatasii Romaniei cu multa afectiune de mici, nascuti si alaptati in Mecedesuri si palate spoite in aur, de-aia au si ei depresii, atacuri de panica, paranoia, alcoolism la greu, consum de droguri. Evident, frumos ascunse si tratate in sanatorii scumpe prin strainatate, ca sa creada unii naivi ca este numai o minciuna din partea rau voitorilor, cand spun ca si ciocoii au sufletul gol de orice iubire de sine. Am impresia ca faci confuzie majora intre egoismul pur, inaltat la rang de absolut, unde lipsa de constiinta te face sa calci pe cadavre ca sa o duci bine material, si iubirea adevarata de sine.

Ca sa nu amintesc de "domnul" Tiriac, care pana si pe nora sa incerca sa o determine sa faca numai cum doreste el, nu cum dorea ea. Iar fiul lui, mare consumator de droguri( stiu, asta e o minciuna, numai cine are bani multi e sanatos psihic, nu?!) , pesemne de prea multa afectiune si-a luat asa cale frumoasa. Ce desprind din cele spuse de tine, este faptul ca doresti sa tragi o concluzie fortata....bogatasii nu au boli psihice, numai sarantocii. Pe primii ii fereste multumirea data de ban, nu asa?

Editat de Laughlin

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iosafat, mi-ar place sa ne povestesti si cum s-au purtat frumos cu ai lor copii de- alde Becali si Vadim Tudor. Si mie chiar mi-ar place sa le faci si lor o analiza de comportament familial. Nu de alta, dar mi-ar place sa stiu cum mama naibii a aparut atata paranoie prin capul lor, combinata cu bogatie materiala, atitudine de securisti, dispret la nivel de sine si fata de altii, etc. Ca daca ar fi sa stau sa privesc dupa cum spui tu, care pari a ravni precum sluga ticaloasa cu ea insasi la averea ciocoiului de stapan, ai crede ca faptul ca le-au luat masini copiilor lor si i-au invatat sa fure, sa nu respecte pe nimeni si nici pe ei insisi,este sumum in materie de buna educatie de viata. Si pesemne tot pentru ca au fost tratati bogatasii Romaniei cu multa afectiune de mici, nascuti si alaptati in Mecedesuri si palate spoite in aur, de-aia au si ei depresii, atacuri de panica, paranoia, alcoolism la greu, consum de droguri. Evident, frumos ascunse si tratate in sanatorii scumpe prin strainatate, ca sa creada unii naivi ca este numai o minciuna din partea rau voitorilor, cand spun ca si ciocoii au sufletul gol de orice iubire de sine. Am impresia ca faci confuzie majora intre egoismul pur, inaltat la rang de absolut, unde lipsa de constiinta te face sa calci pe cadavre ca sa o duci bine material, si iubirea adevarata de sine.

Ca sa nu amintesc de "domnul" Tiriac, care pana si pe nora sa incerca sa o determine sa faca numai cum doreste el, nu cum dorea ea. Iar fiul lui, mare consumator de droguri( stiu, asta e o minciuna, numai cine are bani multi e sanatos psihic, nu?!) , pesemne de prea multa afectiune si-a luat asa cale frumoasa. Ce desprind din cele spuse de tine, este faptul ca doresti sa tragi o concluzie fortata....bogatasii nu au boli psihice, numai sarantocii. Pe primii ii fereste multumirea data de ban, nu asa?

 

Exemplu cu Becali si Vadim sunt nefericite. Au niste scripturi foarte bine conturate.

Esti de parere ca Tiriac isi persecuta fiul? Eu stiu ca isi duce traiul numai prin statiuni gen Monte Carlo. Poate il bate la cap sa faca si el ceva in viata. Asta nu e persecutie.

 

Am zis de Columbeanu, nu il admir cum face sex cu nevasta ba in gura ba in fundulet (in localuri publice) si se mai si lauda amandoi cu asta. Dar sunt absolut convins ca unu precum Columbeanu nu va face boli psihice. Nici unu ca Prigoana, poate isi mai persecuta uneori consoartele sau copiii, asa mai finut, dar pe urma

Editat de iosafat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Of...la tine e un caz grav de snobism.Nu cred ca am cum sa te conving sa nu mai ravnesti sa faci parte din ,,elita''(fie ea si securista)si sa o idealizezi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Of...la tine e un caz grav de snobism.Nu cred ca am cum sa te conving sa nu mai ravnesti sa faci parte din ,,elita''(fie ea si securista)si sa o idealizezi.

 

Hai sa-ti spun ce detest eu. Detest ţăranul care se uită la ştiri strigand "hoţii" catre politicienii care-i vede pe ecran, iar el ţăranul

Editat de iosafat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hai sa-ti spun ce detest eu. Detest ţăranul care se uită la ştiri strigand "hoţii" catre politicienii care-i vede pe ecran, iar el ţăranul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iti citesc des posturile si multe sunt o sursa de inspiratie (sincer) pt mine, DAR chiar nu pot sa-ti dau dreptate aici. ( vezi de ex Paris Hilton...ti se pare o echilibrata?), plus ca...mituirea cu bunuri materiale (vezi...te-am injurat da' iti dau un bentley...ti se pare un pattern deosebit de benefic?)

 

Asta iti arata ce fel de parinti a avut, nimic mai mult. Du-te la usa unui psihiatru intr-un oras mare, geme de pacienti acolo. Nu sunt acolo copiii lui Casuneanu sau ai lui Basescu. Am detaliat aici

Editat de iosafat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×