Sari la conținut
Forum Roportal
ala_n83

Tunsori - tipuri, saloane, briz briz-uri si altele

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am un par destul de dificil si nu stiu cum sa ma tund, sau cum sa il aranjez.. am parul cam 10 cm peste umar, castaniu si ondulat..problema este k atunci cand ma pieptan se umfla si arata ca o matura..daca il tund scurt arata ca o "gogoasa" . va rog sa ma jutati..multumesc :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

foloseste multa spuma pt ca buclele tale sa fie mai ,disciplinate'' sau indreapta-l. pt un sfat profesional mergi la un salon si vorbeste cu un stilist!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am un par destul de dificil si nu stiu cum sa ma tund, sau cum sa il aranjez.. am parul cam 10 cm peste umar, castaniu si ondulat..problema este k atunci cand ma pieptan se umfla si arata ca o matura..daca il tund scurt arata ca o "gogoasa" . va rog sa ma jutati..multumesc :P

 

evident..singura, nu iti recomand sa te tunzi. mergi la un salon si spune-i coafezei sa iti ia din volumul parului(aceasta nu include neaparat scurtarea parului decat dak doresti u).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cel mai bun sfat ti`l poate da un stilist :doh: . Eu am parul foarte lung si se onduleaza, si se incurca repede. este de asemenea des si cateodata imi vine sa bag foarfeca in el :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Păi du-te la un coafor, doar nu crezi că te tunde cineva aici. :cry:

Cel putin unul, tot se gaseste... :roll:

 

On:Tunsori pentru par cret

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce idei vrei dacă nu dai nişte detalii? Ai părul lung, scurt, ce culoare ş.a.m.d.

 

Cel mai bine e să mergi la un salon şi să discuţi cu coafeza cam ce ai dori să-ţi faci la păr.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am paru' cretz, adica are foarte multi carlionti si as vrea o tunsoare care sa fie si la moda. :P

 

Uite, am itrebat-o eu pe stilista mea, ca vad ca nu vrea sa te ajute nimeni. Daca il ai lung, usor in scari, dar sa nu-ti ia mult din calota ca se umfla... Daca e mediu, cica merge si bobul. Daca il dai cu spuma, sau crema, sau spray pt. bucle ( au la L'Oreal Professionel), vei arata foarte bine. Si neaparat, cine te tunde sa-ti lase cu 2, 3 degete mai lung decat vrei sa fie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×