Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Pe scurt: Semn de aer, fix, masculin, dominat de planetele Saturn si Uranus.
Piatra pretioasa: granatul, ametistul
Ziua favorabila: miercuri
Numere norocoase: 4 si 8
Culori: albastru, verde
Metal: uraniul
Verb reprezentativ: a sti
Zone erogene: gambele, picioarele

Cum poate fi cucerit:
Varsatorul trebuie lasat intr-ale lui, acceptat asa cum este. Daca nu il critici si nu incerci sa-l schimbi, va aprecia acest lucru. Il cuceresti cu o conversatie pe teme avangardiste si printr-o atitudine deschisa. Nu are inclinatii gospodaresti, dar pretinde acest lucru de la partener. Il incita ciudateniile, asa ca, daca ai, nu le ascunde. Uimeste-l, dar nu-l lasa sa te domine in permanenta.
Ce le place si ce nu le place nativilor:
CE LE PLACE - Ii palce modul de viata modern. - Ii place sa se gandeasca la trecut. - Ii place sa aiba prietenii alaturi. - Adora distractiile. - Le place tot ce este frumos. - Le place sa dea sfaturi. - Le place sa isi asume riscuri.
CE NU LE PLACE - Nu le place sa fie dominati. - Nu le place rutina. - Nu le place sa se simta constransi.

BARBATUL VARSATOR
Primul contact cu el trebuie sa aiba loc in domeniul spiritual. El vrea sa respecte femeia ca om si a apoi ca iubita. Fara potrivire spirituala poate ajunge greu la potrivire senzuala. Nu este un singuratic, este deschis si sociabil. Are multi prieteni. cauta intotdeauna solutii. Este un analitic pur. Ii trezim interesul cand ii punem sub analiza o problema proprie. Este deosebit de curios, gata sa ajute, inventiv. Din nastere putin timid si pasiv.

El asteapta pana cand femeia face primul pas. Ea este cea care trebuie sa ia initiativa, dar aceasta nu inseamna ca este indiferent. Desi este inventiv, nu este ceea ce am putea numi muncitor. Din timp in timp trebuie stimulat, dar cu mult tact pentru ca nu suporta sa fie dominat. Nu-i place sa dea explicatii lungi iar o neintelegere il face sa fie depresiv. Nu trebuie sa pretindem de la el conformismul. Traditiile il intereseaza numai pentru a nu le respecta, caci numai asa exista progres dupa parerea lui. Este pierdere de timp sa vrei sa-l legi langa tine. El vrea sa fie liber si independent. Ii plac si calatoriile. Aceasta nestatornicie are si consecinte in cercul de prieteni.
In societate este deosebit de agreabil si entuziasmat cand poate face noi cunostinte. Varsatorul iti scapa din maini ca si pestii, in prietenie. Se simte repede plictisit si atunci se apropie de alti oameni. Daca este provocat, raspunde direct atat in meserie cat si in sport. Este talentat ca actor avand un deosebit dar de a convinge.

In dragoste reactioneaza cu subtilitate si se remarca prin gingasie, in problemele sexuale este plin de fantezie (o femeie frigida nu ramane pentru multa vreme asa daca l-a ales ca partener). Din pacate se pierde de multe ori in reverii si lasa activitatea pe locul doi. Este fara astampar in cautarea partenerei perfecte. Se indragosteste foarte repede dar amana casatoria cat poate. Cea care reuseste sa-l prinda isi va da seama ca a avut noroc. Este istet, bun, expresiv, vesel si un bun cunoscator al oamenilor.

Viata Sexuala
Femeia il intereseaza ca om si nu ca obiect sexual. Ca spirit si ca suflet. Se apropie incet si plin de tact, savureaza uvertura mult timp inainte de a deveni activ. Putem banui in el pe adevaratul artist in ale dragostei daca n-ar lungi prea mult preliminariile. Trebuie stimulat din cand in cand si atunci se dovedeste plin de fantezie si cu mare rezistenta. Femeia care stie ce vrea, poate sa faca ce vrea cu el, dar numai cu tact si in mod seducator.
Patul este pentru el un mod de joaca si va incerca cu placere toate pozitiile. Varsatorul este cel mai tolerant si liberal dintre toate semnele zodiacului, si deci nimic nu i se va parea iesit din comun. Pentru ca ii plac experientele este de cele mai multe ori bisexual. Cucerirea femeii este pentru el mai importanta decat actul sexual. Aplecarea sa spre tot ce este nou l-ar putea determina la perversiuni si sadism.

(horoscop.bascalie.ro)

Editat de Davi_
tag

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt fata,capricorn,si tin foarte mult la un baiat varsator...ce trebuie sa fac ca sa-l cuceresc?...stiu ca daca ma iau dupa ciclul zodiacal nu ne potrivim deloc...

Da-i un antivomitant,se va simti bine si se va indragosti de tine!

Succes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt fata,capricorn,si tin foarte mult la un baiat varsator...ce trebuie sa fac ca sa-l cuceresc?...stiu ca daca ma iau dupa ciclul zodiacal nu ne potrivim deloc...

 

 

 

eu nici nu stiu ce-i ala varsator ca pe vremea mea nu se vorbea de date comparabile cand vine vorba de barbati, dar pot sa-ti spun ca o fata CAPRICORN (daca asta chiar trebuie mentionat) arata bine, se imbraca atragatoare cu un decolteu mai low si are un mers ordonat cu capul sus, cucereste oricare barbat !!! cu acel zambet pe care-l citesc din ochi !!!

 

Femeia Capricorn aceste zile este in al ei prim time in dragoste, intra in sezon !!! Barbatii alearga dupa ele cu limba pana la pamint!!! nu stiu de ce-ti faci probleme ????

Editat de Artemis_Dida

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt fata,capricorn,si tin foarte mult la un baiat varsator...ce trebuie sa fac ca sa-l cuceresc?...stiu ca daca ma iau dupa ciclul zodiacal nu ne potrivim deloc...

 

iti zic eu c-am avut doi ...

 

varsatorul are o lume a lui imaginara si evident perfecta...cand e tacut si retras sub nici o forma sa nu te apuci sa-i faci scandal ca te ignora, doar intereseaza-te daca e ok ... si lasa-l in pace, in general tre sa fii de acord cu el caci e un om inteligent (crede el) si nu e prea flexibil asa ca daca vrei sa fi ilanga el tre sa-l tot lauzi si sa fii de acord cu el insa nu pana la plictis, tre sa ai si tu idei si sa vii cu propuneri creatoare pe care le va aprecia! varsatorii sunt artisti, visatori si ...reci ...nu te astepta la pasiune de la ei ca n-o sa ai :focus:

 

sa vii mereu cu comentarii la ceea ce-l intereseaza dar nu-l critica prea mult ca ti-am zis, se considera inteligent si ca are dreptate

 

e f atent la detalii ... nu te gandi ca daca nu se uita la tine nu stie ce faci ... :tease:

 

fii abila si bine pusa la punct ...apreciaza personalitatea si inteligenta ... creativitatea nu mai zic

 

spor ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iti zic eu c-am avut doi ...

 

varsatorul are o lume a lui imaginara si evident perfecta...cand e tacut si retras sub nici o forma sa nu te apuci sa-i faci scandal ca te ignora, doar intereseaza-te daca e ok ... si lasa-l in pace, in general tre sa fii de acord cu el caci e un om inteligent (crede el) si nu e prea flexibil asa ca daca vrei sa fi ilanga el tre sa-l tot lauzi si sa fii de acord cu el insa nu pana la plictis, tre sa ai si tu idei si sa vii cu propuneri creatoare pe care le va aprecia! varsatorii sunt artisti, visatori si ...reci ...nu te astepta la pasiune de la ei ca n-o sa ai :focus:

 

sa vii mereu cu comentarii la ceea ce-l intereseaza dar nu-l critica prea mult ca ti-am zis, se considera inteligent si ca are dreptate

 

e f atent la detalii ... nu te gandi ca daca nu se uita la tine nu stie ce faci ... :tease:

 

fii abila si bine pusa la punct ...apreciaza personalitatea si inteligenta ... creativitatea nu mai zic

 

spor ...

 

 

 

Nu cred ca am cunoscut vre-un visator din asta. Barbat Artist ??? Prefer unu de pe santier decat unu dintr-o lume ireala ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu nici nu stiu ce-i ala varsator ca pe vremea mea nu se vorbea de date comparabile cand vine vorba de barbati, dar pot sa-ti spun ca o fata CAPRICORN (daca asta chiar trebuie mentionat) arata bine, se imbraca atragatoare cu un decolteu mai low si are un mers ordonat cu capul sus, cucereste oricare barbat !!! cu acel zambet pe care-l citesc din ochi !!!

 

Femeia Capricorn aceste zile este in al ei prim time in dragoste, intra in sezon !!! Barbatii alearga dupa ele cu limba pana la pamint!!! nu stiu de ce-ti faci probleme ????

 

Asta pana la caracter :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta pana la caracter :yes:

 

 

esti varsator ,cam multe flacari pentru gustul meu ! :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca LEOAICA ce sunt...m-a cucerit el! Vedeti ca se poate? Eu n-a trebuit decat sa zambesc si sa fiu acolo...unde se afla cel mai tare VARSATOR din lume, of course! :jester:

Editat de Ydeea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×