Sari la conținut
Forum Roportal
laurici76

Implantul mamar

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am 1.73 50 kg si dr stan mia recomandat proteze de 10.8 270 g si mi se par cam mici e cineva care sia mai pusmdimensiunea asta si poate sami zica mai multe ?multumesc

 

depinde foarte mult de constitutia ta, de dimensiunile tale, a toracelui al soldului, si nu in ultimul rand de la ce pleci: daca ai sanii mici sau mai mari, daca ai glanda. Toate aceste lucruri sunt luate in calcul atunci cand ti se recomanda marimea protezei. Ti-l pune submuscular, subglandular sau subfascial? Eu am 1,62 inaltime, 58 de kg si am implant de 450 cc, subfascial.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

acum ceva luni mi-am dat seama ca nu are rost sa ma mai vait ca n-am sani si am mers la consultatie,apoi am fost convinsa ca treb neaparat sa merg pana la capat si nu regret! :cheer: dr.Silvia Stanculescu mi-a fost aproape in fiecare clipa,eu vroiam 335cc dar mi-a explicat ca pt mn masura ideala ar fi 300cc,nici mai mult,nici mai putin...conteaza statura,greutatea,daca poti face fata unui implant mai mare,pe langa asta nu vrei sa arate aiurea sau exagerat..nush,eu nu vroiam sa fie bombastic :))). pe mn m-au ajutat ff mult info de pe clinica-metamorphosis.ro,am mai adunat info vazand preturile,tipurile de op etc :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hey Chica Morena! la mine a trecut deja un an de cand m-am operat la dr.Stanculescu,iar sanii sunt ft reusiti :o: :o:,,acum ma gandesc la alte interventii si incerc sa pun banutii deoparte :P...M-am uitat pe site,fain! :yes: .eu mi's mai inalta asa ca am ales peste 300cc :P pt ca vroiam cantitate :D si ma prinde bn,sa stii :)).. :ok:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor scriu ptr prima data si am vazut ca sunt multe fete interesate de operatia de marire de sani.Eu tocmai mi-am facut aceasta operatie in urma cu 5 zile la prof. dr Bratu Tiberiu clinica Brol din Timisoara care e un om deosebit si un medic de mare clasa.Daca sunteti interesate de subiect abordati-ma si va dau cu placere toate detaliile

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sub muschi? deasupra? de cat au fost implanturile? si cat a costat? ma intereseaza. multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sub muschi? deasupra? de cat au fost implanturile? si cat a costat? ma intereseaza. multumesc

alex, te intereseaza un medic anume?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

exact asta am vrut sa intreb si eu :jester:

 

 

 

nu pacienta alege unde sa ii fie amplasat implantul, este alegerea dr-lui in functie de caracteristicile fiecarei paciente in parte.

Editat de Darianna
au fost scoase mesajele clonelor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

exact asta am vrut sa intreb si eu :jester:

 

 

 

 

nu pacienta alege unde sa ii fie amplasat implantul, este alegerea dr-lui in functie de caracteristicile fiecarei paciente in parte.

 

personal, atunci cand m-am informat despre medici chirurgi buni, eu nu am auzit de el. Alegerea mea a fost Dr. Dan Mihail Stana, pentru ca am vazut ca este recomandat si pe net, si am si 2 cunostinte care tot la dansul au fost. Nimic de reprosat, iar conditiile din Clinica Efigia sunt foarte bune!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

degeaba le vrei sub muschi daca nu se poate...la fel cum degeaba le vrei subglandular/subfascial, daca nu se poate. e o chestie care nu tine cont de preferinte...documenteaza-te si ai sa vezi!

Editat de Darianna
scos citat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×