Sari la conținut
Forum Roportal
Merry_28

Necazuri in dragoste...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna, ma numesc Maria si am nevoie de un sfat... E prima oara cand apelez la un forum, dar am nevoie de o parere obiectiva...

Am un iubit de 4 ani jumate, are 23 de ani (e cu cateva luni mai mare ca mine). Relatia noastra a fost super, pana acum ceva timp, cand a inceput sa scartaie. el s-a distantat foarte mult de mine, ne vedem tot mai rar, din cauza ca el este foarte ocupat mereu (si pana acum era ocupat, dar mereu isi facea timp pt mine), in pat nu mai e cum era, facem dragoste muuult mai rar ca inainte, si atunci iau eu initiativa, ca daca ar fi dupa el..... Are o pasiune fff mare pt pescuit, si ma lasa balta atunci cand vreau cel mai mult sa stau cu el. De exemplu, duminica, cand e singura lui zi libera din saptamana, sta de dimineata pana seara la pescuit. Am impresia ca face asta doar ca sa nu stea langa mine, deoarece daca ii propun sa merg cu el, nu este de acord.

Astazi am incercat sa am o discutie cu el, si i-am zis ce ma deranjeaza, ca facem dragoste atat de rar, ca e iubitul meu si ca e normal sa il doresc, i-am mai zis ca m-a deranjat faptul ca ieri m-a respins cand am vrut sa fac dragoste cu el. Mi-a reprosat faptul ca ma gandesc doar la sex, si ca nu la asta se rezuma o relatie.

Dupa faza asta, ma asteptam sa ne vedem, sa ne impacam, sa vrea sa fim impreuna... M-a sunat mai devreme si mi-a zis ca merge la pescuit, deci nu ne mai vedem azi. Nu mai stiu ce sa cred......Nu vreau sa il pun sa aleaga intre pescuit si mine, deoarce stiu ca as pierde din prima.

Am incercat sa fiu mai indiferenta, dar nu pot... il iubesc enorm si vreau sa mearga lucrurile intre noi... Si oricum nu observa daca sunt mai distanta...

 

Va rog, dati-mi un sfat!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai... Probabil are pe altcineva, sau... are vreo problema personala care il apasa, sau... are pe altcineva, sau... i s-a cam luat de tine, sau... are pe altcineva... Nu stiu, zic si io :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ori e cu alta. Ori e gay. Ori ii place foarte foarte mult mirosul de iaz...Ori e cu alta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea, as putea sa-ti dau un link ajutator, numai ca nu are cum sa te ajute.

Pe scurt, termin-o cat mai repede. Cu fiecare clipa in care mai stai, nu faci altceva decat sa-ti scazi stima de sine si multe alte chestii negative(pentru tine). Pur si simplu, pleaca.

Editat de Sicily

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stii, in 99,99% din cazuri situatia asta inseamna un singur lucru: are pe altcineva.

 

sunt infnit de multe relatiile ajunse aci, depinde de fiecare in parte cat, cum si de ce accepta si suporta.

 

tu pentru ce suporti asemenea tratament?

 

de ce mai sunteti impreuna?

 

 

pun pariu cu tine, pe un bax de ciocolata, ca "pescuitu" are alta traducere in realitate.

 

ai curaj sa verifici?

Editat de DidaJames

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai... Probabil are pe altcineva, sau... are vreo problema personala care il apasa, sau... are pe altcineva, sau... i s-a cam luat de tine, sau... are pe altcineva... Nu stiu, zic si io :blink:

 

daca i s-a pus de mine si relatia asta, nu ar fi corect sa-mi spuna si s-o terminam? Probleme nu are, si daca ar avea, nu e genul de persoana care sa se streseze din cauza problemelor, lui nu-i prea pasa de ce se intampla in jurul lui... cand l-am cunoscut era barbatul perfect, oare ce l-o fi facut sa se schimbe asa mult?

 

Draga mea, as putea sa-ti dau un link ajutator, numai ca nu are cum sa te ajute.

Pe scurt, termin-o cat mai repede. Cu fiecare clipa in care mai stai, nu faci altceva decat sa-ti scazi stima de sine si multe alte chestii negative(pentru tine). Pur si simplu, pleaca.

 

Nu pot... Am investit atat de multe sentimente in relatia asta, am dat dot ce aveam, a fost si este singurul barbat sin viata mea... mi-e teama ca daca o sa ne despartim o sa cedez nervos...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai... creca... alta femeie. Nu s-a schimbat, doar ti-a retras afectiunea si sexul. Si nu, de ce sa iti spuna, poate cu potentiala cealalta e doar la inceput, intai tre sa fie sigur, dup-aia iti spune, daca intr-adevar nu mai esti iubita lui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
stii, in 99,99% din cazuri situatia asta inseamna un singur lucru: are pe altcineva.

 

sunt infnit de multe relatiile ajunse aci, depinde de fiecare in parte cat, cum si de ce accepta si suporta.

 

tu pentru ce suporti asemenea tratament?

 

de ce mai sunteti impreuna?

 

 

pun pariu cu tine, pe un bax de ciocolata, ca "pescuitu" are alta traducere in realitate.

 

ai curaj sa verifici?

 

 

in privinta asta, sunt sigura ca chiar merge la pescuit... Merge cu alti prieteni, e un oras mic, imediat s-ar auzi daca ar fi pe altundeva, si n-am patit niciodata sa ma minta...

Suntem inca impreuna pentru ca il iubesc, si cred ca si el ma iubeste, dar nu pot sa-mi explic ce se intampla...

Nu sunt atat de puternica incat sa pot renunta usor la relatia asta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu pot... Am investit atat de multe sentimente in relatia asta, am dat dot ce aveam, a fost si este singurul barbat sin viata mea... mi-e teama ca daca o sa ne despartim o sa cedez nervos...

Nu conteaza, nu a murit nimeni din atat . :blink:

Cel mai important si ce am uitat sa-ti spun mai sus : nu cauta sa afli ce se intampla. Ca are pe alta, ca se gandeste la cai verzi pe pereti, ca... , nu conteaza, sa-i explice ma-sii de ce face asa. Daca esti fara isteata pleaca fara drept de apel si cat mai curand.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu pot... Am investit atat de multe sentimente in relatia asta, am dat dot ce aveam, a fost si este singurul barbat sin viata mea... mi-e teama ca daca o sa ne despartim o sa cedez nervos...

 

 

inseamna ca ai dezvoltat o obsesie pentru el, el stie si se sterge cu tine la poponet exact cat si cum ii place.

 

e chiar asa excitanta postura de hartie igienica sau de pres?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×