Sari la conținut
Forum Roportal
Arcadia@

Descoperirea din Bucegi

Postări Recomandate

Nu am citit cartile lui "Ramani cu Dar" dar confirm existenta a "ceva" sub bucegi.Cine a auzit de Valentina?Daca nu ati auzit de ea Valentina este o taranca care vede lucrurile un pic altfel.Sa ma explic:

 

Materia e in principiu de 2 tipuri.Cea care este pozitiva(adica are o viteza sub cea a luminii) si cea negativa(viteza mai mare decat a luminii).Tot ce putem vedea in jurul nostru nu se misca mai repede de 100 de "cadre" pe secunda(aici folosesc termeni din cinematografie - "FPS=frame per second").Cea ce se misca mai repede de atat nu putem vedea.Materie pozitiva si negativa deopotriva.

 

Pentru mai multe detalii stiintifice cautati DIAGRAMA TILLER ca fundatie a teoriei lui Patrick Drouot.

Valentina poate vedea DOAR materia negativa.Ea este oarba si foloseste "ochii mintii" sau mai corect spus corespondentul organului vederii in cazul spiritelor.De acea poate vedea cum arata atomii (chiar si electronii rotindu-se in jurul nucleului).In concluzie percepe materia ce are viteze care par ametitoare pentru noi.

 

Ca sa revin la subiect,Valentina a descris ce se afla sub blatoul Bucegi."Traducand" cuvintele dansei (ea are un limbaj mai simplu asa de copil mic) rezulta ca acolo chiar se afla ceva imens,piramidal,care emite tot felul de energii.Am sa studiez problema mai in detaliu in lunile ce urmeaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu am citit cartile lui "Ramani cu Dar" dar confirm existenta a "ceva" sub bucegi.Cine a auzit de Valentina?Daca nu ati auzit de ea Valentina este o taranca care vede lucrurile un pic altfel.Sa ma explic:

 

Materia e in principiu de 2 tipuri.Cea care este pozitiva(adica are o viteza sub cea a luminii) si cea negativa(viteza mai mare decat a luminii).Tot ce putem vedea in jurul nostru nu se misca mai repede de 100 de "cadre" pe secunda(aici folosesc termeni din cinematografie - "FPS=frame per second").Cea ce se misca mai repede de atat nu putem vedea.Materie pozitiva si negativa deopotriva.

 

Pentru mai multe detalii stiintifice cautati DIAGRAMA TILLER ca fundatie a teoriei lui Patrick Drouot.

Valentina poate vedea DOAR materia negativa.Ea este oarba si foloseste "ochii mintii" sau mai corect spus corespondentul organului vederii in cazul spiritelor.De acea poate vedea cum arata atomii (chiar si electronii rotindu-se in jurul nucleului).In concluzie percepe materia ce are viteze care par ametitoare pentru noi.

 

Ca sa revin la subiect,Valentina a descris ce se afla sub blatoul Bucegi."Traducand" cuvintele dansei (ea are un limbaj mai simplu asa de copil mic) rezulta ca acolo chiar se afla ceva imens,piramidal,care emite tot felul de energii.Am sa studiez problema mai in detaliu in lunile ce urmeaza.

 

Mai repede, te rog.

Se cam stie ca sub Bucegi ar fi o piramida. Pe alta filiera decit povestea cu Cinamar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca sa revin la subiect,Valentina a descris ce se afla sub blatoul Bucegi."Traducand" cuvintele dansei (ea are un limbaj mai simplu asa de copil mic) rezulta ca acolo chiar se afla ceva imens,piramidal,care emite tot felul de energii.Am sa studiez problema mai in detaliu in lunile ce urmeaza.

 

Postez un conspect mai vechi al informatiilor date de Valentina.

 

"SFINXUL DIN BUCEGI

 

Valentina percepe

Editat de Subliminal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am gasit!

 

M-am apucat sa citesc threadul, dar m-au lasat nervii dupa 40 pagini - citisem si subiectul Lumea ascunsa. S-a organizat ceva pana la urma, vreo excursie in Bucegi ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bine v-am gasit!

 

M-am apucat sa citesc threadul, dar m-au lasat nervii dupa 40 pagini - citisem si subiectul Lumea ascunsa. S-a organizat ceva pana la urma, vreo excursie in Bucegi ?

 

Da, daca te uiti atent in jos, se vad tunele...

 

Sa lasam gluma. Eu am vazut in 2004, cam intre releu si cruce, un fuior perfect vertical, aproape negru. care nu se marea spre virf. Era aproape intuneric. Stiu ca fumul, practic nu se vede la ora aia, se mareste spre virf.. si se misca de la citeva sute de metrii. Eu l-am vazut din Busteni. De la cam 1 km in sus practic se pierdea in cer. Era complet senin, si in vale batea putin vintul. Deci, straniu. Eu atunci nu stiam de nici un fenomen ciudat prin Bucegi. Am aflat prin 2007, dar nu de chestia asta cu tunelele. De alte lucruri, ciudate.

Scuze daca am mai spus dar poate are cineva o explicatie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dovezi clare ca ar exista ceva acolo nu aveti? Imagini, materiale video, declaratii verificabile ale unor oameni etc?

:cheer: da' oare atunci ar crede careva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×