Sari la conținut
Forum Roportal
simplu

De ce accepta fetele o relatie cu un barbat casatorit?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:yes: ...spiritul de competitie ,este mai accentuat la barbati...deci nu prea tine!

Precizare: Nevoia de performanta, "complexul performantei" e mai accentuat la barbati. Barbatii nu se angajeaza in competitie de dragul competitiei, ci de dragul performantei. (sa detaliez ? :flowers: )

 

In schimb, la femei, competitia de dragul competitiei de mult mai intalnita: "Da' ce, aia e mai frumoasa ca mine?" :ok:

 

P.S. Se poate inlocui, in fraza de mai sus, "mai frumoasa" cu mai eleganta / mai desteapta / mai inalta etc.

Pe un barbat n-ai sa-l auzi comparandu-se cu rivalul in acest mod. Sau raportandu-se la rival.

 

Nu neaparat. Daca pur si simplu i se aprind calcaiele dupa un barbat care este insurat deja, ce spirit de competitie mai este? :)

Spirit de competitie autentic 8) . Vrea sa-si demonstreze si ei, si lui, si "rivalei" casatorite ca il poate avea, ca e mai buna in pat, ca are mai multa grija de el,

ca e "mai femeie" etc. etc. 8)

I've been there :doh:

 

Asa ca...mai analizeaza-ti o data argumentele...

Already done that.

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toti barbatii din ziua de astazi au certitudinea ca sunt cei mai buni, din toate punctele de vedere(implicit sexual). am ajuns dupa ceva experienta sa declar cu mare dezamagire ca este ingroziot sa ai o relatie cu un barbat TANAR. asa ca cum am citit intr-un mesaj, toti acuza si jignesc, foarte nasol ca am ramas la principii invechite si ramanem plafonati la acest nivel. poate o sa ajunge sa spanzuran farbatii si femeile care isi insala barbatii. ramaneti cu principiile acestea si viata va trece pe langa voi!!!!!!!

invatati sa traiti si sa va gasiti scopul in viata, ca altfel.......

Asa ca fetelor, daca aveti ocazia sa intalniti un barbat insurat, profitati de ocazie......o traire unica pe care nu o ve-ti regreta. asta nu inseamn ca distrugi o famile, nu esti curva si nici tarfa, ci pur si simplu te vei simti femeie. fii sigure ca nu din cauza voastra(daca se despart, mai mult ca sigur nu o va lasa niciodata) s-au despartit, ci din cauza sotiilor....

O viata fericita celor care sitiu sa-si traiasca viata!!!!!!!!!!!!!

Editat de Nyco

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca pot ei sau ca pot ele?

Pai, tre sa poata ambii! Nu?

Si in intrebare sa facea referire la ele.

Editat de Daydreamer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Toti barbatii din ziua de astazi au certitudinea ca sunt cei mai buni, din toate punctele de vedere(implicit sexual). am ajuns dupa ceva experienta sa declar cu mare dezamagire ca este ingroziot sa ai o relatie cu un barbat TANAR. asa ca cum am citit intr-un mesaj, toti acuza si jignesc, foarte nasol ca am ramas la principii invechite si ramanem plafonati la acest nivel. poate o sa ajunge sa spanzuran farbatii si femeile care isi insala barbatii. ramaneti cu principiile acestea si viata va trece pe langa voi!!!!!!!

invatati sa traiti si sa va gasiti scopul in viata, ca altfel.......

Asa ca fetelor, daca aveti ocazia sa intalniti un barbat insurat, profitati de ocazie......o traire unica pe care nu o ve-ti regreta. asta nu inseamn ca distrugi o famile, nu esti curva si nici tarfa, ci pur si simplu te vei simti femeie. fii sigure ca nu din cauza voastra(daca se despart, mai mult ca sigur nu o va lasa niciodata) s-au despartit, ci din cauza sotiilor....

O viata fericita celor care sitiu sa-si traiasca viata!!!!!!!!!!!!!

 

Aceste principii sunt intradevar invechite de unde e si cuvantul CURVA care este si el destul de vechi si vechi va fi si de acum incolo pana cand se va numi pentru prima data o femeie presedinte in tara noastra <cred.

Un om declarat de 20 de medici normal nu poate sa accepte dupa cativa ani de casatorie sa afle ca nevasta lui are de fapt pe altcineva cu care il inseala din placere. Insa persoanele care in sinea lor se cred moderne gasesc acest lucru drept ceva la ordinea zilei, lucru care nu va fi nici de acum in 2000 de ani, este posibil pana la urma sa fie acceptat pentru a nu creia pe parcurs o specie de rasism printre oameni, la fel cum este de exemlu : homosexualii,lesbienele etc. nici unul din aceste lucruri nu este ceva normal sau bun toate sunt un pacat atat spiritual cat si psihic dar a aparut cuvantul "lasa-i asa dai incolo" la moda .........................Fiti gelosi dar nu exagerati...................

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ok daca tot sunteti curiosi ..EU sunt una dintre acele fete . va intrebati "de ce?"in nici un caz ptr bani , " capra vecinului" sau "marea provocare" e mai simplu : eu am numit-o " NON SINGURATATE" trecuse un an de cand terminasem o relatie de 4 ani ..singuratatea imi facea deja rau ,dar nici forta sa ma implic intr-o noua relatie nu aveam

totul a inceput cu un nou job si "el" care avea prieteni prin apropiere , din prima zi m-a vazut si a inceput sa-mi zambeasca larg si a tot zambit vreo 2 sapt ..la sf lor deja ii zambeam si eu ( un barbat tanar , frumos ...mai tarziu si incredibil de inteligent) intr-o seara mi-a iesit in fata ..s-a prezentat si a doua zi am iesit , a urmat a treia si in a patra mi-a spus ceea ce incercase sa-mi arate ..o verigheta destul de marcicica, pe care eu nu o vazusem desi privisem atent , nu o vedeam nici cand aveam respectiva discutie !!!

am refuzat din prima ....

dupa doua zile in care m-am tot gandit, am ajuns la motivele de mai sus ...si deja a trecut un an

sunt constienta ca odata si odata va trebui sa se termine ptr ca fericirea nu inseamna sa distrugi o femeie ..eu am fost marcata dupa o rel de 4 ani insa o casnicie este la un cu totul alt nivel ..o casnicie e o casnicie .am avut momente cand am vrut sa se termine ,dar cu cat eu eram mai rea cu atat el era mai bun ..nu vrea sa renunte ..cred si eu ....e un om fericit ..casa-i casa si eu ii dau totul fara sa cer absolut nimic

da, stiu motivul nr 1 " a nu ma implica" l-am pierdut pe parcurs, dar stiti ceva ? sunt mai fericita decat am fost vreodata si da, stiu voi plati fericirea asta ( totul se plateste)

ideea e ca nu suntem toti la fel ..cred ca nimanui nu-i convine sa fie bagat in aceeasi oala ..toti suntem unici si ca atare , situatiile pe care le cream sunt unice

daca ar fi dupa mine as pastra situatia actuala la infinit, dar deja am o varsta(25 ) si o sa vreau si eu familia mea si cand spun " a mea" e la propriu ....nu vreau familia altei femei si tot ce implica ea

relatia asta m-a ajutat sa nu disper ..chiar mi-a dat incredere ..poate l-a ajutat si pe el ..si poate indirect si pe ea ..la asta v-ati gandit vreodata?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
relatia asta m-a ajutat sa nu disper ..chiar mi-a dat incredere ..poate l-a ajutat si pe el ..si poate indirect si pe ea ..la asta v-ati gandit vreodata?

Da, e una din teoriile mele favorite, am expus-o pe 2-3 thread-uri ...

 

..nu vrea sa renunte ..cred si eu ....e un om fericit ..casa-i casa si eu ii dau totul fara sa cer absolut nimic

Cred că lui i-ar plăcea mai mult să creadă că tu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×