Sari la conținut
Forum Roportal
Davi_

Patriarhul Daniel: Romanii cu nume de sfinţi vor plăti o taxă pentru a le folosi in continuare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cele 10 Porunci ale Patriarhului pentru românii aflați în concediu

• Nu intra în bisericile păgânilor! Ce, eşti prost? Vrei să-şi facă ei catedrale din banii tăi? Ţine banii pentru cutia milei de acasă!

• Arată tuturor că eşti un adevărat ortodox şi poartă o cruce cât mai mare la gât;

• Dacă eşti în străinătate, închină-te din când în când, chiar dacă nu treci pe lângă nicio biserică. Nu uita că eşti român;

• Ţi-e frică să nu te îmbolnăveşti în străinătate? Un acatist la vremea lui e cea mai bună asigurare de călătorie!

• Dacă găseşti un ban pe jos, ridică-l şi fă ceea ce trebuie: du-l la cea mai apropiată cutie a milei!

• Dacă ai o firmă şi ţi se returnează TVA, donează-l Bisericii, pentru că de la Domnul vine!

• Dacă te bucuri de soare, nu uita cui trebuie să-i mulţumeşti. Aşteptăm răsplata ta în conturile Patriarhiei;

• Nu te lăsa păcălit de escrocii care se oferă să îţi schimbe bani! Ne fac concurenţă neloială;

• Nu uita că Biserica este alături de tine și în concedii: pentru Catedrală se poate dona și prin sms;

• Ai bani să vorbeşti în roaming? Atunci ai şi pentru înzestrarea Patriarhului cu straie de aur!

• Copilul tău e pasionat de castele de nisip? Cumpără-i nişte mini-cruci aurite pentru pus în vârf;

• Circulă în siguranţă! ITP-ul se face o dată la doi ani, sfinţirea maşinii de ce s-ar face mai rar?

 

:lol:

 

Sursa: timesnewroman.ro

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am discutat ieri cu PF Daniel ( prea Fericitul, nu persoana fizica ) si mi-a zis ca pentru acest topic Roportalul o sa arda in chinurile iadului...Cica a pus el o vorba buna jos ca are intrare.

Forum de pagani, asa s-a exprimat...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eh, e suparat si pt ca nu am vrut sa sfintim site-ul. Ne-a urat sa ramanem doar cu Olga pe forum. Si sa posteze des. :rot:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daniel + Olga = exorcizare...

Scoate Olga dracii din PF-eu....

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eh, e suparat si pt ca nu am vrut sa sfintim site-ul. Ne-a urat sa ramanem doar cu Olga pe forum. Si sa posteze des. :rot:

 

E gluma asta???  cum de n-am citit postarea asta pan-acum???  precis eram bolnava ... cum ziceam de biserica ieri, nu conteaza religia, daca fericitii ... gradul depinde de

 

ei, ca-s mai mult sau mai putin ... n-au ce sa spuna credinciosilor decat mormaie printre dinti ... religia nu valoreaza nimic!!!  

 

Nu povestile de urcat pe muntii de ulei al apostolilor sa transpire sange ne va preocupa mintea, ci una din zilele noastre, actualitatea de pe prima pagina!!!

 

Pe vremuri preotii educau omenirea, azi le fraieresc dar trebuie sa realizeze prima oara pe unde se situaza ei in societate si care este scopul lor!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

http://www.timesnewroman.ro/life-death/o-noua-victorie-a-patriarhului-romanii-vor-fi-obligati-sa-se-pensioneze-si-religios-nu-doar-civil


M-oi pensiona si religios (de-oi putea sa ma pensionez si civil), dar cu conditia ca BOR sa-mi ofere un jacuzzi la o astfel de ceremonie. Eu nu ma scald asa... ca toata lumea, ca nu degeaba am muncit la viata mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scarboasa activitate!!!  

 

Sper ca parintii refuza sa bage copiii intr-o oala cu bosorogii!!!  

 

Halal inventie ... nici pentru asta nu-i de mers la fro scoala sa obtina diploma, e deajuns sarlatanismul din  dotare preasfanta!!!

 

Bine ca nu-i baga in quru' gol in caldare ca la botez ca procedura de lux le va lasa cu spatele gol pentru mult timp pe credinciosii naivi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×