Sari la conținut
Forum Roportal
FlorinPC

PC Problem ...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ideea e sa ai un program care sa iti repare problema care dupa mine e evident in registri, nu conteaza ca e hard disk sentinel sau registry mechanic sau whatever...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum am terminat dupa o ora si ceva scanarea Har Diskului si dupa cum ma asteptam iata rezultatele :

 

1.Surface Scan

 

rw2ya8.png

 

2.Seek Test

 

52vtk.png

 

3.Extend Test - EROARE ( ma asteptam )

 

ejieit.png

 

 

4.Iata si un rezultat online oferit de program : REZULTAT

 

Voi incerca si " Registry Mechanic " ..

 

Revin cu POST !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Revenind ...

 

Am facut scanarea cu registry Mechanic .. cam 5000+ de issues found dar dupa ce am re am rulat programul si totul a mers ok , nici o diferenta ...

 

Pana la urma m-am saturat .. Credeti ca daca imi cumpar un nou HDD si un Phenom voi mai avea aceste probleme ?

 

Eu zic si sper ca nu ..

 

Mersi , Florin

Editat de FlorinPC

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca ar fi nevoie de un format in radacina, daca tot ar incerca sa formateze, insa nu mai stiu exact cum se face. daca vrei sa incerci, florine, sa ne zici si ma interesez mai bine despre ce si cum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok ..

 

Nu este nici o problema ... Si asa in afara de FIFA 13 care il am pe Origin si STEAM-ul nu prea mai fac alceva ~!~

 

Astept de la voi instructiunile pentru o formatare completa , a radacinii, a ce vreti voi numai sa imi fac o data calculatorul deoarece asa cum am spus si in posturile precedente , vreau sa imi cumpar Amd Phenom X4 si vreau sa stiu daca se merita sau nu ... ca la cate figuri imi face HDD ...

 

*Am Windows-ul 7 x64 pregatit si cu Driver Reviver ...

 

Multumesc pentru ajutor !

 

Florin

 

P.S.

 

@S.R. - Crezi ca nu am incercat ... Daca nu ai citit am scris clar ca am avut si W7 , W7x64 , WXP, si WXPx64 . Oricum mersi de sugestie apreciez ...

Editat de FlorinPC

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×