Sari la conținut
Forum Roportal
disturbed

Ce nume ati dat animalutelor ? Teme combinate.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Motanul meu e "HIMAR", cica ar insemna ceva a "magar" in araba. M- a convins un "chat - buddie" la armata in Irak. (intre doua patrulari ale trupelor, mi-a spus ce inseamna). Oricum pisi e maidanez, un scump si se comporta des ca un magar. :flowers:

Imi ador pisicul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe al nostru birmanez de 2 luni il cheama Pufuletz *pufu, pufulica, pufi*. Cu numele asta l-am luat dar si-l merita din plin! Altfel....l-ar fi chemat Otto sau Codita.

 

Porcusorii sunt intr-adevar sensibili si sufera de singuratate. O verisoara de a mea are unul si l-a lasat la parinti, caci ea e foarte mult plecata de acasa. Mai mult de 24 de ore nu-l lasa singur nici parintii ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pe pisicuta mea o chema bonnie dar o strigam mai mult " mister matu"....nu stiu de ce..asa mi-a placut mie..si ii mai ziceam si bombonel :Pe nu stiu daca i se potrivea numele...adica semana cu o bomboana...era MAREEEEE ..si rotunda. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am cunoscut pe cineva care avea o pisica "patratel" mai exista si "spot"(la pisica) , "Sandy" , "Tzobi" , "Lord" (ultimele 3 pt catei) etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cat de mult de potrivesc numele pe care le dati animalelor ?!

 

:spiteful:

...sarah, o printesa de catel!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pe catelusa mea lessy...dar o strigam 'grasime' :ok: si era fericita caci asa o strigam cand era cea mai dulcica..adica aproape tot timpul;era grasa ,lenesa,babuta,si foarte sufletista :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pe motanul meu cel mai mare il cheama BRUTUS, numele i se potriveste ca si sonoritate....caracterul lui insa nu este ca si al acelui Brutus din preajma lui CEZAR...."...Si tu, Brutus....?"

Al 2-lea motan , care are doar 6 luni , are un nume mai putin intalnit pe la noi si uzitat se pare mai mult de americani la CAINI....ATIKAS...DAR ACEST NUME SE PARE CA I SE POTRIVESTE CA O MANUSA PT. CA ESTE EXACT CA UN CAINE : MUSCA TOT CE PRINDE.... ;) :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×