Sari la conținut
Forum Roportal
Black velvet

Allah ii invata pe barbati cum sa-si onoreze femeia cu ajutorul bataii!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca sunt si oameni asa, nu sunt reprezentativi. Musulmani sunt multi in toata lumea, esti sigur ca vorbesti despre toti?

 

Eu nu vorbesc despre x sau despre y, ci despre legi care permit bataia si crima! Ce nu-ti este clar? In fervoarea cu care-i aperi pe musulmani, incerci sa minimizezi vina unei societati care permite sa se intample astfel de lucruri!

 

Ca de obicei, esti implacabil in a vedea ce te intereseaza doar pe tine (latura picanta) a realitatii. Ca sa te simti important.

 

Jalnic sa privesti lucrurile in acest mod! Daca ai fi o nevasta de musulman batuta si incapabila sa se apere, deoarece insasi legea o obliga sa accepte umilinta, nu cred ca ai mai vorbi la fel!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce nu iti este clar, ca exista societati inapoiate? Despre ce societate ultra-islamica vorbesti? Fereste-te sa nu ajungi pe acolo, ca femeie oricum nu esti.

 

Decat sa arunci cu stiri incendiare in dreapta si in stanga, nevazand sa expui vreo stire buna despre subiecte gen religii si oamenii lor, mai bine ne-ai spune ce ai infaptuit tu concret sa schimbi lumea. Pentru ca vad ca exemplele altora, de respect vadit pentru femeie, invatat in sanul familiilor islamce, nu te impresioneaza. Doar valentele negative au de castigat teren. Daca ai cunoaste ambele laturi, ai fi poate mai obiectiv si mai temperat in pareri radicale, care nu te deosebesc cu mult de obiectul criticii.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu mai continui, deoarece observ ca nu reusesti sa intelegi care este subiectul discutiei! :doh: Fie pe a ta, musulmanii sunt cei mai iubitori barbati de pe planeta asta, pentru ca au dreptul sa-si bata si sa-si omoare nevasta :doh: Multumita?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai si mayasii din Maciu Piciu isi drogau fiicele si le aruncau de pe stanci, ofranda zeilor. Dar daca ar exista si maiasi civilizati in tari civilizate care ar fi exemplu pentru oameni in general prin comportament in societate si familie, nu e drept sa generalizam ca Allah ii sfatuieste pe musulmani sa isi bata sotiile. Exista tari musulmane din Orientul indepartat pana in Africa mediteraneeana, au toate aceleasi legi?

 

Uita-te si la noi in ograda ce fel de specimene exista, abia tinute in frau de lege pe care oricum nu dau doi bani si rareori ajung sa dea socoteala. Nu legile sunt tocmai vitale aici, ci mentalitatea oamenilor. Cand ea se va schimba, se vor schimba societatile inapoiate si legislatiile, daca asta te multumeste.

Editat de Athmy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nevazand sa expui vreo stire buna despre subiecte gen religii si oamenii lor

 

Zau ca nu-i vina mea ca nu prea exista stiri bune din acest domeniu.

 

mai bine ne-ai spune ce ai infaptuit tu concret sa schimbi lumea.

 

Incerc sa atrag atentia oamenilor, atat cat imi sta mie in putinta, asupra nedreptatilor care se petrec in lume, dar din nefericire sunt multi cei care le sustin si incearca sa le ascunda sub cuvinte mieroase...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incerc sa atrag atentia oamenilor, atat cat imi sta mie in putinta, asupra nedreptatilor care se petrec in lume, dar din nefericire sunt multi cei care le sustin si incearca sa le ascunda sub cuvinte mieroase...

 

Cand o sa iti atraga cineva atentia, cum sunt francezii, ca romanii sunt de fapt tigani, sau viceversa, si o sa se uite cu scarba la tine, sa nu te intrebi de ce nu auzi cuvinte "mieroase". Poti sa le tii de companie ideologica, daca te accepta, asta-i partea a doua.. S-ar putea sa nu le convina apropierea de tigani.

 

 

Tu de fapt pui paie pe foc, ca nu esti dispus sa faci nimic concret. Nu mi s-a parut ca asta ar fi mesajul topicului, hai sa schimbam ceva. Este vorba de cine e mai bun si cine mai rau.

Editat de Athmy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand ea se va schimba, se vor schimba societatile inapoiate si legislatiile, daca asta te multumeste.

 

Nu pe mine trebuie sa ma multumeasca, deoarece eu personal n-am a ma plange. Societatea se ghideaza dupa legi, daca legile sunt proaste, nici societatea nu are cum sa fie normala. Negarea aspectelor negative nu este o varianta pentru a crea o mentalitate buna, poate doar ipocrita, in sensul ascunderii gunoiului sub pres si a mimarii curateniei!

 

Cand o sa iti atraga cineva atentia, cum sunt francezii, ca romanii sunt de fapt tigani, sau viceversa, si o sa se uite cu scarba la tine, sa nu te intrebi de ce nu auzi cuvinte "mieroase". Poti sa le tii de companie ideologica, daca te accepta, asta-i partea a doua.. S-ar putea sa nu le convina apropierea de tigani.

 

Tu vorbesti fara sa stii macar care-i realitatea. Crezi ceea ce iti spun altii, pentru ca e mai convenabil asa decat sa incerci sa afli :doh:

 

 

Nu mi s-a parut ca asta ar fi mesajul topicului

 

Pai, de cate ori sa ti se repete care-i mesajul, ca sa-l intelegi macar o singura data?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu pe mine trebuie sa ma multumeasca, deoarece eu personal n-am a ma plange. Societatea se ghideaza dupa legi, daca legile sunt proaste, nici societatea nu are cum sa fie normala. Negarea aspectelor negative nu este o varianta pentru a crea o mentalitate buna, poate doar ipocrita, in sensul ascunderii gunoiului sub pres si a mimarii curateniei!

 

Legile sunt facute de oameni. Dar sigur, postura ta de spectator este perfecta pentru vizionarea documentarelor, fara o minima tangenta cu subiectul realitatii. Esti bun de reporter la gura sobei. Nici mai mult nici mai putin.

 

Eu am vorbit din experienta, si nu neg existenta societatilor inapoiate, dupa cum am mai spus. Dar ma indispune raspandirea obscurantismului fara discernamant si din plictiseala, sub rezerva unui bine "obstesc".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Legile sunt facute de oameni. Dar sigur, postura ta de spectator este perfecta pentru vizionarea documentarelor, fara o minima tangenta cu subiectul realitatii. Esti bun de reporter la gura sobei. Nici mai mult nici mai putin.

 

Subiectul realitatii il reprezinta o lege care permite barbatului musulman sa-si bata si sa-si omoare nevasta. Te mai intreb inca o data, ce este neclar in asta?

 

Eu am vorbit din experienta, si nu neg existenta societatilor inapoiate, dupa cum am mai spus. Dar ma indispune raspandirea obscurantismului fara discernamant si din plictiseala, sub rezerva unui bine "obstesc".

 

Si ce spune experienta ta, ca nu exista o astfel de lege?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Legile astea, ai uitat sa precizezi in ce stat se practica. Exista zeci de state musulmane. Musulmanii care nu sunt fundamentalisti nu-si brutalizeaza femeile, au un respect infinit pentru viata. N-am intalnit la nimeni asa bucurie de a trai, ca la musulmani. Tu raspandesti niste realitati trunchiate, din goana dupa senzational.

 

Am aratat ca nu este asa cu toti musulmanii. Ce nu e clar?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×