Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

mno ... pana la urma tot la stadiul de bulversare am ramas .. cine si la ce clinica a facut niscai epilari cu succes si eventual niste preturi. Epilatul pentru acasa am inteles ca pana la urma nu da rezultate asa ca strangem banuti sa mergem la clinicle unde sunt oameni priceputi si amabili. Ceva indicatii in acest sens?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu am urmat un tratament cu IPl la recomandarea mamei mele,isi facuse tratament la domnul doctor Calota si rezultatul este mai mult decat uimitor. Nu provoaca arsuri,iritatie,nu este dureros,am citit fel si fel de speculatii pe forum dar m-am convins singura ca sunt doar vorbe spuse in vant.

Editat de Cristinick
link sters

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am inceput epilarea prin electroliza si sunt foarte multumita. Am avut deja vreo 4, 5 sedinte. Spun "vreo" pentru ca am facut mai multe, dar de fiecare data a tratat alte fire de par, parul fiind in diferite cicluri de crestere.

Firele sunt mai subtiri si mult mai putin vizibile. Totusi, unele mai sunt inca negre, dar sunt sigura ca vor disparea cat de curand, la fel ca celelalte.

 

Am ales electroliza, desi este dureroasa (pentru mine e foarte dureroasa, nu am sa mint), deoarece am platit 200$ pentru o sedinta laser, fara nici un folos. La sfarsitul sedintei aveam parul exact ca inainte de tratament. Nu as fi rezistat sa ma rad timp de cateva luni pana se observau rezultatele. Cu elecroliza, firul tratat este apoi scos cu penseta.

 

Pentru epilarea cu electroliza se poate folosi o crema ce amorteste zona. Eu folosesc o crema ce se numeste EMLA. Din pacate la mine nu are acelasi efect ca la alte cliente. Cosmeticiana mi-a zis ca unele cliente nu simt nimic dupa ce aplica EMLA.

 

Acum caut un salon care ofera epilare prin electoliza in Timisoara sau Resita. Cineva a mentinat salonul Sunflower, dar as vrea sa mai aud alte pareri, sa pot compara servicii si preturi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda se pare ca exista o singura epilare cu adevarat definitiva si se numeste "epilarea cu acul"...am inteles ca se face prin Rusia. Tot ce tine de epilarea cu laserul si alte porcarii sunt doar temporare...unele tin mai mult ca altele dar nu sunt definitive.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor. Am vazut ca sunt multe intrebari referitoare la epilarea cu IPL. Eu am terminat acum vre-o 4-5 luni pachetul de 6 sedinte pentru axila si pentru mustata la Esthera. Acum ca vine iar frigul am inceput sedintele pentru picioare, tot la Esthera, am eu o inclinatie spre locul asta, am fost la mai multi doctori la ei si nu am plecat niciodata nemultumita de la ei.

Despre rezultatele epilarii cu IPL, pot sa zic ca eu sunt incantata, la inceput am fost sceptica, deja dupa a 5-a sedinta se vedeau clar rezultatele, iar dupa a 6-ea am tot asteptat sa mai creasca ceva fire de par, dar nu a fost cazul. Acum,se fac sedinte de intretinere o data sau de doua ori pe an, de la caz la caz, eu inca nu am avut nevoie.

 

Alte detalii...pot sa va spun ca pe mine nu m-a durut, senzatia estte una de ciupitura calda cumva pe sub piele, dar am auzit si de persoane pe care le-a durut mai rau. De asemenea, conteaza si daca inainte de inceperea tratamentului te epilai cu ceara sau cu lama. Dupa ceara doare mai putin, dar dupa lama am inteles ca ar fi mai eficient. Acum inainte de epilarea pe picioare, am renuntat la ceara cu 2 luni inainte si am trecut la lama. Nu mi s-a parut dureros, dar dureaza destul de mult (3 ore). In orice caz, timpul a trecut dstul de repede, tipa care face epilarea este super de treaba, si nu se lasa o tacere dinaia un pic jenanta cum se mai intampla uneori :spiteful:

 

succes amatoarelor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna fetelor. Am vazut ca sunt multe intrebari referitoare la epilarea cu IPL. Eu am terminat acum vre-o 4-5 luni pachetul de 6 sedinte pentru axila si pentru mustata la Esthera. Acum ca vine iar frigul am inceput sedintele pentru picioare, tot la Esthera, am eu o inclinatie spre locul asta, am fost la mai multi doctori la ei si nu am plecat niciodata nemultumita de la ei.

Despre rezultatele epilarii cu IPL, pot sa zic ca eu sunt incantata, la inceput am fost sceptica, deja dupa a 5-a sedinta se vedeau clar rezultatele, iar dupa a 6-ea am tot asteptat sa mai creasca ceva fire de par, dar nu a fost cazul. Acum,se fac sedinte de intretinere o data sau de doua ori pe an, de la caz la caz, eu inca nu am avut nevoie.

 

Alte detalii...pot sa va spun ca pe mine nu m-a durut, senzatia estte una de ciupitura calda cumva pe sub piele, dar am auzit si de persoane pe care le-a durut mai rau. De asemenea, conteaza si daca inainte de inceperea tratamentului te epilai cu ceara sau cu lama. Dupa ceara doare mai putin, dar dupa lama am inteles ca ar fi mai eficient. Acum inainte de epilarea pe picioare, am renuntat la ceara cu 2 luni inainte si am trecut la lama. Nu mi s-a parut dureros, dar dureaza destul de mult (3 ore). In orice caz, timpul a trecut dstul de repede, tipa care face epilarea este super de treaba, si nu se lasa o tacere dinaia un pic jenanta cum se mai intampla uneori :D

 

succes amatoarelor

Nu ne spui si noua cat costa? :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sigur, preturi :D nu m-am gandit.

Pentru axila, o sedinta e 35 de euro, pentru mustata 30, picioare 225. De asemenea daca platesti cele 6 sedinte de la inceput primesti reducere de 15%, practic platesti doar 5 sedinte in loc de 6. pentru mai multe preturi, puteti intra pe site (esthera.ro)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai noua si mai eficienta metoda de epilare definitiva este metoda Elos. In Timisoara exista singura clinica de acest fel din tara si activeaza de 4 ani. Este o metoda similara IPL-ului, adica foloseste atat Lumina Intensa Pulsata (IPL), dar si energie de radio-frecventa. Este mai mult decat IPL, este mai eficienta si mai confortabila. Preturile incep de la 10 euro pe sedinta, sunt necesare in medie 5-6 sedinte si rezultatele sunt vizibile chiar de la prima sedinta. Rezultatele depind de culoarea parului si a tenului - Alba ca Zapada ar fi clienta perfecta- deoarece lumina este atrasa de culorile inchise, deci cu cat parul este mai inchis decat pielea, cu atat mai mult lumina va fi atrasa de-a lungul firului de par si va distruge foliculul pilos mai usor. La Centrul Elos preturile sunt in functie de numarul de impulsuri aplicate pe suprafata epilata, astfel fiecare client plateste exact cate impulsuri i se fac; de retinut ca pretul / impuls scade pe masura ce nr. de impulsuri creste, astfel fiind incurajate persoanele care doresc sa isi epileze definitiv zone mai mari. Perioada intre sedinte depinde de zona epilata si de fazele de crestere a parului - la fata sedintele se repeta la un interval de intre 4 si 6 saptamani, la axile intre 6 si 8 saptamani, etc. Pentru orice informatii mai detaliate, va invit sa ma contactati sau sa vizitati siteul firmei.

 

 

Atasez si doua poze de exemplificare:

 

Inainte:

 

 

Dupa 3 sedinte:

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×