Sari la conținut
Forum Roportal
Bloody'Charity'Rackham

Legea Respingerii

Postări Recomandate

Lasand gluma la o parte, Charity, cred ca ar trebui sa verifici logica din spatele a ceea ce sustii. Pentru tine, nu pentru altii. Nici eu nu sunt de-acord cu psihiatria, dar nu inseamna ca sunt mituiti de englezi sa suprime pe cei care nu sunt ortodocsi. Nu are nicio logica. Psihiatria, ceea ce se poate reprosa ei e doar lipsa de eficienta in multe cazuri. Dar cand ai nevoie, trebuie sa incerci si asta. Si ar fi cazul, nu poti pierde nimic.

Editat de Renaissance'91
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Voi cereti logica de la cineva care da semne de delir pseudo-stiintific, mania persecutiei, paranoia si schizofrenie all 4 in 1? Daca ati fi citit istoricul postarilor v-ati fi dat seama ca va pierdeti vremea degeaba.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Succes cu asa ceva, si te ajut daca doresti, chiar eu.

Eu nu inteleg la ce m-ar ajuta o astfel de 'lege'...pe cine la ce te ajuta 'Legea Respingerii'?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doar un om care se respinge pe sine si lumea poate ridica respingerea la rang de lege universala. Pentru ca in mintea lui el aia face, respinge. E normal sa i se para ca e un principiu dupa care functioneaza universul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Respingerea nu ar putea fi vreodata posibila, intr'un mediu anume sau oarecare ce nu poseda deja o Lege a Respingerii.

 

In mod Absolut, existenta Respingerii, si a actelor si ideilor sale, chiar si prin mine, sau altii vazute, sunt fireste dovezi Absolute si incontestabile a existentei acestei Legi Naturale si a Firii Umane.

 

Ai observat cat de repede pierzi orice argument logic in conversatia asta, nu?

 

Logica Mea Respinge Ignoranta

 

 

(L.M.R.I.)

 

Se evidentiaza Ura voastra care respinge din start existenta si dovedirea Legii respective, dovedind'o in mod ironic, dar si nevoia voastra psihologica instinctiv primara, de a va agata precum scaieteii de haina fina, de alte "Legi" precum cea a karmei sau alte dictaturi mistico orientale, sau de ce nu? Promovate in mod Ideologic de Biserica Secreta a Marii Britanii ...

 

Oare Maria Britanie, prin voi, cauta sa cenzureze orice lege nu ii promoveaza interesele englezesti pe continentul Mama?

 

Se stie ... "karma" a fost o superstitie aruncata din coloniile engleze prin Europa, cu scopul de a teroriza sau bantui prin vina si frica pe toti boierii din Romania care detineau ca sclavi pe Evreii din satrele cazarilor negri.

 

Astfel multi boieri simpli la minte, infricosati de "Gravitatea Legii Karmei", si temandu'se sa nu se incarneze ei dupa moarte intr'un rob precum cei ai lor, si'au eliberat sclavii prin 1800, si la noi si in alte regiuni.

 

Iti garantez eu ca nu exista Karma sau asa ceva, in mod real. Vrajitorii britanici nu sunt in stare sa forteze nici un singur suflet sa se reincarneze in ceva inferior ca rasa sau ca statut social sau animale, sau alte terorisme ideologice din Anglia precum aberatia Karmei.

 

Pastrati si voi Ratiunea Alba a Epocii Iluministe (Alb Supremiste). Doar va aflati in Europa si nu in colonii britanice de sclavi exaltati.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg la ce m-ar ajuta o astfel de 'lege'...pe cine la ce te ajuta 'Legea Respingerii'?

 

 

Te'a ajutat pe tine sa ma contrazici pe mine.

 

Altfel daca este inutila, de ce ai folosit'o in argumentele tale de mai devreme?

 

Legea Respingerii ma ajuta pe mine sa iti dovedesc cum nu urmezi Calea Logica.

 

Folosesti o lege, apoi o numesti inutila, infirmandu'ti propriile argumente anterioare. Apoi intrebi de ce m'ar ajuta pe mine, cand deja te ajutase si pe tine sa dai exemplu de alta lege naturala, pe care ai si folosit'o in mod util, chiar fara sa realizezi asta.

 

Singura iti pui bariere si iti pui piedica.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te'a ajutat pe tine sa ma contrazici pe mine.

 

Adica, daca eu te contrazic, sa inteleg ca resping ideea emisa de tine sau persoana ta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Auzi ma, da' pe voi va trimit de la psihiatrie catre Roportal?

Va indruma vreun psihiatru spre forumul asta, face parte din tratament?

Jur ca exista un psihiatru in Romania, care va pune sa va faceti cont aici, ii place apoi sa citeasca si sa se amuze...am un mesaj pentru psihiatrul vostru: mori ma, nesimtitule!

P.S. In caz ca nu te-ai prins pana acum, eu resping ideea conform careia tu ai fi sanatoasa/s la cap!

 

Useri care pun diagnostice altor useri... :think:

 

Voi cereti logica de la cineva care da semne de delir pseudo-stiintific, mania persecutiei, paranoia si schizofrenie all 4 in 1? Daca ati fi citit istoricul postarilor v-ati fi dat seama ca va pierdeti vremea degeaba.

 

Ce diagnostic complet... :blink:

Imi aduc aminte de o vorba inteleapta a lui Bydy, slavit sa-i fie avatarul: "nu vreau ca lumea sa creada ca pe aici e un bau-bau rautacios care , imediat cum nu ii place ce scrii, ti-a si 'trantit' un profil psihologic".

Cata dreptate aveai Bydy!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×