Sari la conținut
Forum Roportal
Sorin1234567890

Mi'au crapat peretiiii !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

acum o saptamana mi'am montat termopane in dormitor si am decis sa renovez cu totul camera...pe peretele geamului cineva mi'a recomandat sa pun in interior polistiren extrudat de 2cm ca sa nu mai am probleme cu igrasia niciodata...problema e ca meseriasul mi'a pus polistirenul si a tencui si zugravit peste el fara sa il prinda in dibluri si multi mi'au zis ca din cauza asta mi'a crapat peretele...cand l'am chemat sa imi explice el mi'a zis cu totul alta cauza pentru care a crapat peretele si a zis ca polistirenul se prinde cu dibluri numai pana la etajul 3(eu stand la 6) din cauza presiunii prea mari si ca nu e mare problema...mi'am luat teapa? pot sa imi cada peretele?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

teapa taticu!!!cum ai putut crede ce-ti zice dorelu???

s-apoi nu-ti recomand polistirenul la interior!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fiind in interior nu are nici o legatura presiunea, cu etajul la care locuiesti.....din cite stiu eu se pun dibluri peste tot...interioare, exterioare...indiferent de inaltime, de la parter pina la ultimul etaj.......daca nu a fost bine curatata suprafata unde s-a lipit piesa de poliestiren, cu timpul se va desprinde...deci diblurile sint necesare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×