Sari la conținut
Forum Roportal
Apolox3x

Cind renuntam la mindrie?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

Acum spui ca ea pare sa se 'razgandeasca', ca ar fi dat ceva semne - esti sigur ca imaginatia nu iti joaca feste, sau poate ca ei ii e dor de un 'catelus'? Sau poate pur si simplu chiar ii e si ei dor de tine.

 

Am sa-ti raspund aici si am sa te intreb pe tine daca nu sunt semne atunci ce naiba sunt ca nici nu stiu ce sa mai cred .Acum ceva vreme a avut un necaz , a ajuns in spital citeva zile , ghici pe cine a sunat -corect pe mine , daca m-a sunat normal ca m-am dus s-o vizitez ca asa-i normal , n-am dus flori ca nah am zis sa nu intrec masura am dus ceva dulciuri , suc , mici atentii ca la spital nu statea ea in alea adica avea cine sa le duca daca era problema asta.Noi am fost amici de mai de mult dar si aici se pare ca are probleme sa revina , este distanta de multe ori , cind m-am dus la ea la inceput era ok apoi a devenit iar distanta , parca o deranja prezenta mea de parca nu ea m-a chemat si eu n-am facut nimic decit sa discut treburi cotidiene ca doar n-am sa ma dau la ea in spital ce drac.. O alta intimplare este ca la scurt timp dupa ce ne-am despartit (aprox. 2 sapt) s-a organizat o petrecere de catre firma , eu am refuzat sa merg dar refuzul nu avea legatura cu ea , chiar si cind eram impreuna i-am spus ca n-am sa merg (ea vroia si daca mai eram impreuna as fi mers cu ea dar ea n-a stiu asta ca am tot spus ca nu merg aveam o problema cu niste persoane din conucere , alta poveste)in ziua petrecerii ma suna , a fost prima data cind am vb la telefon dupa despartire dialogul a fost cam asa : "Nu vii la chef"-ea , eu "nu , nu stii bine ca nu ma duc, ti-am spus doar ca nu ma duc.."eu "treaba ta" zice ea in final , deci ca si dialog ok dar faptul ca m-a sunat sa ma intrebe ? eu n-as fi sunat-o daca nu mai vroiam nimic de la ea , sincer nu stiu ori e dusa si nu stie ce face ori este in dubii altfel dece sa-ti suni fostul sa-l intrebi daca vine la petrecere? plus ca ea s-a dus "singura" macar daca avea un maimutoi sa zici ca m-a chemat din amicitie , oricum nu m-i se pare ok gestul in acest context.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:rot:

Cum ti se pare ca suna ?

Same shit. La love femeile si barbatii nu difera asa mult.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Din ce-mi spui tu , ea pare nehotarata. Dar asta devine si problema ta doar in cazul in care ii permiti.

Daca atunci cand te suna, ca mai apoi sa fie distanta - tu stai si inghiti in sec, fara sa ii explici clar ca te deranjeaza - te mira ca ea isi permite in continuare acest lucru? (cu sau fara intentie)

 

Pe mine nu.

 

Pana la urma tu esti de felul tau un tip caruia nu ii place sa se complice cu asemenea copilarii. Just?

Ei, acest tip, daca are pretentia, o si dovedeste.

 

Daca vrei sa fii alaturi de ea cand te cheama la necaz, fa-o, fara sa te astepti la mai mult. Daca ai impresia ca ea iar 'se joaca', o retezi din prima. Daca nu-i convine, asta este. Nu te va mai suna.

Poate veti ramane amici, sau poate - odata ea va da dovada de mai multa 'hotarare'. Dar pana atunci, sa te respecte. Daca intelegi unde vreau sa bat.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Daca vrei sa fii alaturi de ea cand te cheama la necaz, fa-o, fara sa te astepti la mai mult. Daca ai impresia ca ea iar 'se joaca', o retezi din prima. Daca nu-i convine, asta este. Nu te va mai suna.

Poate veti ramane amici, sau poate - odata ea va da dovada de mai multa 'hotarare'. Dar pana atunci, sa te respecte. Daca intelegi unde vreau sa bat.

Pai nu m-am asteptat la nimic vroiam sa subliniez ca nu mi se pare normal sa faca totusi gesturile astea in asemenea context numai daca are si ea ceva neclaritati cel putin , adica daca te desparti de cineva si nu-l mai vrei in viata ta nu-l suni! hai sa spunem ca-l suni daca e unica salvare sau ceva dar nu era cazul nici in primul caz nici la al2-lea cam asta am vrut sa subliniez nu ca asteptam ceva anume e absurd comportamentul sau indoielnic.

 

In alta ordine de idei spunea-i mai sus ca poate sa-i scriu un mesaj , crezi (nu stiu daca esti fata sau baiat , sper aici ca esti fata pt un sfat mai bun :) ) ca este mai indicat la o persoana de 20-23 ani sa scrii un astfel de mesaj sau mai degraba fata-in-fata? nu stiu , poate ma insel dar mi se pare mai adolescentina metoda mesajului fata de ce fata-n-fata hmm pe de alta parte ea este mai copilaroasa ...shit :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar mi se pare mai adolescentina metoda mesajului fata de ce fata-n-fata hmm pe de alta parte ea este mai copilaroasa ...shit :P

Eu zic ca important e sa o pui la zid sa nu se mai joace cu tine, daca asta face, ca vrea sau nu.

Mi se pare fair, nu am stat sa judec cat de copilaros sau mai putin copilaros este acest mod de abordare. E poate o metoda mai accesibila, avand in vedere ca tu ai spus ca ai incercat si cu forta nu o poti face sa vorbeasca.

 

Asa iti va raspunde prin lipsa de a actiona (daca e, e tot un refuz), dar tu tot iti vei fi jucat rolul pana la capat (si ai spune ca o placi, prin urmare ai fi impacat ca ai facut tot ce era in putinta sa faci in ceea ce te priveste).

Editat de stupid_me
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

\, a ajuns in spital citeva zile , ghici pe cine a sunat -corect pe mine ,

dece sa-ti suni fostul sa-l intrebi daca vine la petrecere? plus ca ea s-a dus "singura" macar daca avea un maimutoi sa zici ca m-a chemat din amicitie

pare-mi-se ca tu, pentru ea, esti ala pe care il suna cand are nevoie de ceva, e in spital -te suna, nu are cu cine sa mearga la chef - te suna, daca avea un maimutoi nici nu-si amintea de tine

esti roata ei de rezerva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai fost atat de mandru incat ea a fost mai mandra iar tu ai da cu piciorul la mandrie in secunda 1.

Pentru ca ai exagerat cand ai spus 'secunda 2'...

 

Femeile sunt atat de parsive si de manipulatorii incat te fac sa te simti mai vinovat decat esti de fapt.

Dupa care, clasic, afli ca de fapt nici ele nu sunt neintinate, ba mai mult chiar.

 

Ce e de facut? BAGA LA CAP, mergi mai departe, mai ai de experimentat.

Cand ai sa iti deschizi ochii, ai sa admiti ca ai cazut in mrejele ei manipulatorii, care te-au facut sa iti pierzi stima si increderea de sine.

Cat despre 'regretele' ei, iti dau eu un hint: barbatii cu care a iesit s-au dovedit a reactiona mai putin la manipularile ei (femeile manipuleaza by default si involuntar - cel putin) si 'nu au fost ca tine'.

Deci nu il lua ca pe un atuu.

 

Pentru ca, domnilor, daca nu salivam la micile trucuri ale doamnelor, suntem niste porci.

Editat de K0ntr0VerSy
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai fost atat de mandru incat ea a fost mai mandra iar tu ai da cu piciorul la mandrie in secunda 1.

Pentru ca ai exagerat cand ai spus 'secunda 2'...

 

Femeile sunt atat de parsive si de manipulatorii incat te fac sa te simti mai vinovat decat esti de fapt.

Dupa care, clasic, afli ca de fapt nici ele nu sunt neintinate, ba mai mult chiar.

 

Ce e de facut? BAGA LA CAP, mergi mai departe, mai ai de experimentat.

Cand ai sa iti deschizi ochii, ai sa admiti ca ai cazut in mrejele ei manipulatorii, care te-au facut sa iti pierzi stima si increderea de sine.

Cat despre 'regretele' ei, iti dau eu un hint: barbatii cu care a iesit s-au dovedit a reactiona mai putin la manipularile ei (femeile manipuleaza by default si involuntar - cel putin) si 'nu au fost ca tine'.

Deci nu il lua ca pe un atuu.

 

Pentru ca, domnilor, daca nu salivam la micile trucuri ale doamnelor, suntem niste porci.

Vorbesti de parca femeile sau barbatii nu ar fi oameni , si unii si altii au regrete uneori , alteori nu .Numai psihopatii n-au sentimente sau regrete , asa vorbesti de parca femeile n-ar putea suferi cu adevarat sau ca barbatii n-au voie eh uite ca-ti spun eu ca si femeile sufera si barbatii la fel uneori ca suntem oameni si marea majoritate ajung mai devreme sau mai tirziu sa aiba niste sentimente de regret sau de amaraciune indiferent ca e iubita sau ca te-a tradat cel mai bun prieten.Sa stii ca daca am pus o intrebare pe forum nu ma face nici novice nici expert in nimic , am vrut sa vad idei , persoane care au trecut prin asa ceva , oricum ce fac sau ce voi face va fi rodul ratiunii mele .Ca femeile manipuleaza -corect- insa mai trebuie si scopul , si barbatii manipuleaza doar tehnica difera si randamentul variaza .Chiar nu avem de unde sa stiim (daca eu , cel care a interactionat si interactionez in continuare nu stiu) cu certitudine ca gata , totul e o manipulare ca sa ce? sa ma ia de catel? sa ma aiba ca iubit daca ar vrea nu i-ar trebui multe dar de dominat nu poate pentru ca nu poate la nivel psihic cum sa spun , una din posibile cauze ar putea fi chiar acesta ca eu am facut eforturi ca sa nu fiu prea dominant (vizibil in relatie) adica nu o spun in scopul ca ce tare sunt eu dar fata este isteata dar nu si inteleapta (vorba aia un istet gaseste usor rezolvare la probleme , un intelept le evita).Este totusi o diferenta dintre noi care nu poate fi surmontata in favoarea ei prin "manipulari" femeiesti ca nu spun ca nu ar tine poate o vreme dar de orbit ea nu poate adica nu tin sa spun ca nici o femeie nu poate dar ea nu ca nu are "scoala" asa puternica drept dovada daca chiar vrei ca imi pun intrebari dar nu-i scriu mesaje...stii ceva in timp ce scriam textul asta am facut o pauza si am rederulat chestiile prin cap si m-am decis acum pe loc ca ce naiba , nu scriem nu vorbim , inchidem subiectul...daca va dori ceva n-are decit sa ma invite ea la o "cafea" si atunci poate stam de vorba eu nu mai misc nici un neuron , am eu si altele sa-mi obosesc mintea! si uite asa mintea a pus stapinire ...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si m-am decis acum pe loc ca ce naiba , nu scriem nu vorbim , inchidem subiectul...daca va dori ceva n-are decit sa ma invite ea la o "cafea" si atunci poate stam de vorba eu nu mai misc nici un neuron , am eu si altele sa-mi obosesc mintea! si uite asa mintea a pus stapinire ...

 

.... asta pana maine dimineata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vorbesti de parca femeile sau barbatii nu ar fi oameni , si unii si altii au regrete uneori , alteori nu .Numai psihopatii n-au sentimente sau regrete , asa vorbesti de parca femeile n-ar putea suferi cu adevarat sau ca barbatii n-au voie eh uite ca-ti spun eu ca si femeile sufera si barbatii la fel uneori ca suntem oameni si marea majoritate ajung mai devreme sau mai tirziu sa aiba niste sentimente de regret sau de amaraciune indiferent ca e iubita sau ca te-a tradat cel mai bun prieten.Sa stii ca daca am pus o intrebare pe forum nu ma face nici novice nici expert in nimic , am vrut sa vad idei , persoane care au trecut prin asa ceva , oricum ce fac sau ce voi face va fi rodul ratiunii mele .Ca femeile manipuleaza -corect- insa mai trebuie si scopul , si barbatii manipuleaza doar tehnica difera si randamentul variaza .Chiar nu avem de unde sa stiim (daca eu , cel care a interactionat si interactionez in continuare nu stiu) cu certitudine ca gata , totul e o manipulare ca sa ce? sa ma ia de catel? sa ma aiba ca iubit daca ar vrea nu i-ar trebui multe dar de dominat nu poate pentru ca nu poate la nivel psihic cum sa spun , una din posibile cauze ar putea fi chiar acesta ca eu am facut eforturi ca sa nu fiu prea dominant (vizibil in relatie) adica nu o spun in scopul ca ce tare sunt eu dar fata este isteata dar nu si inteleapta (vorba aia un istet gaseste usor rezolvare la probleme , un intelept le evita).Este totusi o diferenta dintre noi care nu poate fi surmontata in favoarea ei prin "manipulari" femeiesti ca nu spun ca nu ar tine poate o vreme dar de orbit ea nu poate adica nu tin sa spun ca nici o femeie nu poate dar ea nu ca nu are "scoala" asa puternica drept dovada daca chiar vrei ca imi pun intrebari dar nu-i scriu mesaje...stii ceva in timp ce scriam textul asta am facut o pauza si am rederulat chestiile prin cap si m-am decis acum pe loc ca ce naiba , nu scriem nu vorbim , inchidem subiectul...daca va dori ceva n-are decit sa ma invite ea la o "cafea" si atunci poate stam de vorba eu nu mai misc nici un neuron , am eu si altele sa-mi obosesc mintea! si uite asa mintea a pus stapinire ...

Stiu ca ti se pare de domeniul fictiunii, insa poate ai sa iti amintesti (involuntar) lucrurile pe care le-am punctat eu.

Sa vedem.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×