Sari la conținut
Forum Roportal
S.R.

Femeile alearga dupa bani, barbati frumosi si distractie ?

Evaluează acest topic

  

52 membri au votat

  1. 1. Femeile alearga dupa bani, barbati frumosi si distractie ?

    • Da
    • Nu
    • Doar cand sunt tinere
    • Da, pana dau de maximul pe care-l pot obtine
    • Nu, de fapt isi cauta soti
      0
    • Unele da, unele, nu, sa fim co-recti si sa nu generalizam
    • Nu, ele cauta gene bune
    • Da, cat le duce fizicul
    • Nu-i adevarat, porcule !
    • Nu stiu nici ele clar


Postări Recomandate

Give up... nu pe forum o sa inveti ce si cum cu femeile. Poti sa deschizi tu trei milioane de topice.

Eh, o sa mor prost atunci :o:

 

Exact, acuma unii au nevoie de multe lectii si nici in viata reala nu as crede sa le iasa vreodata.

Dar tu stii ca-n viata reala sunt la fel de jegos ca restul lumii si le spun ce vor sa auda, ca doar am luat lectii de la sexul opus :P Nu esti de acord ?

 

Deci tu esti urat (aici sunt de acord), sarac si cu penisul mic si nu exista dragoste pentru tine. Pai, obisnuieste-te cu ideea, zic. Ai o varsta, apropo, nu esti prea mic pentru insuratoare.

Cu cat mai repede accepti ca nu esti Fat-Frumos, cu atat mai repede o sa vezi ca incepe sa mearga treaba si pentru tine.

Mah, acu, daca-s mic si urat, tu ce faci, imi cofirmi ca am dreptate si ca s-o lasam pe love, ca nu exista ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu, ma.. io zic sa-ti evaluezi posibilitatile si sa nu-ti doresti ce stii sigur ca nu poti avea. Si o sa fii mai fericit. Nu tu-tu.. asa, la general vorbind.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai se presupune ca, daca isi accepta conditia, intelege ca n-are cum sa alerge dupa asa ceva.

Prefer sa merg, las p-altii sa alerge, dezamagirile lor vin mai apoi uzate la rand. E viata. Ziceai ceva ca exista love. S-ar parea ca nu pentru cei urati si saraci, decat daca se multumesc cu ceva urat si... ma rog, irelevant daca tot sarac sau nu. Vezi tu aici cat conteaza personalitatea ? Fix cat conteaza un penis mic :P

 

Eu nu inteleg de ce SR este suparat pe femei.

Am vazut atatia barbati care stau cu femei manati de tot felul de interese. Eu ma simt de parca sunt intr-o tabara inamica.

Daca m-am maritat si mi-am facut familie, mi-a spus ca am facut-o din lipsa de ocupatie.

Daca nu o faceam, eram o nemultumita care alearga dupa barbati.

Nu-s suparat, nush de ce insista lumea pe tema asta. Pariu ca daca mai deschid un topic mai aud vreo 15 chestii despre mine pe care nu le stiam pana acum.

 

Si eu cred ca-s vreo ciudatenie a naturii, dar bine ca-s macar modest si realist. Daca o femeie iti zice in mod repetat ca esti baiat bun si inteligent, normal ca nu vrea neaparat sa faca sex cu tine.

Evident ca nu vrea. Bun si inteligent e una, frumos si bogat e alta.

 

Ai uitat sa pui rai si bolnavi. Pai ce facem , ori suntem extremisti, ori nu mai suntem.

N-am pus rai si bolnavi ca acolo o dam in patologie : "are suflet bun, eu il voi schimba" ; "se va vindeca, eu ii voi fi alaturi ca o martira"

 

De obicei relatiile se bazeaza pe CEEA CE AI DE OFERIT. De foarte multe ori acel ceva poate fi sustinere psihica,nu neaparat financiara.

Cred ca din acest motiv am vazut barbati urati cu spume avand relatii functionale cu femei frumoase (nu gen Cosanziene,dar hei, frumusetea este in ochii privitorului pana la urma).

Se mai bazeaza si pe a nu avea de ales ;)

Sustinere ? Dap, de acord, vorbim de sustinere, de pe la 30 de ani in sus, nu crezi ?

Si totusi, nu te incadrezi la iubit barbati urati si saraci, deci... tot eu am dreptate, ca de obicei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma intreb, in ziua de azi mai alearga cineva doar dupa iubire sau acest sentiment tinde sa fie pe cale de disparitie?

 

 

deja ai raspuns la aceasta intrebare, insa multora le place sa se ascunda dupa deste. ;)

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma intreb, in ziua de azi mai alearga cineva doar dupa iubire sau acest sentiment tinde sa fie pe cale de disparitie?

E o iluzie, destul de intalnita in adolescenta, mai tarziu dispare si apar dorintele pragmatice - barbatii vor femei slabe si frumoase, femeile vor barbati binefacuti, frumosi si bogati, indiferent de conditia fiecaruia. Orice sarac ar fi extaziat de un Ferrari.

 

Mai m-ati inebunit cu Brad Pitt asta. :lol: Ce mare frumusete vad muierile la el nu stiu, caci mie mi se pare cel mult ok, nicidecum sexy sau frumos.

Da, pentru tine s-ar potrivi Salaman Khan :P

 

La fel cum nici eu n-am sa inteleg de ce multe femei cred ca brunetii sunt mai frumosi decat blonzii.

Nu e ceva constient - genele brunetilor sunt cele mai viabile, d-aia brunetii sunt cei mai raspanditi. Apoi urmeaza genele blonzilor si, abia la coada sunt genele roscatilor.

 

In afara de singura varianta rezonabila (unele da, unele nu) restul variantelor pleaca de la premisa ca toate femeile gandesc la fel.

Ori cum asta nu poate fi adevarat, pica din start.

Am scris co-rect acolo, stii, nu ? ;)

Ingheata iadul pana mai accept pe net ipocrizia oamenilor. In realitate nu prea exista optiuni, ca fiecare are nevoie de cate ceva si trebuie sa fie ipocrit ca sa obtina.

 

ma intreb, barbatii alearga dupa bani, femei frumoase si distractie, sau nu?

Da, banii cauta sa si-i faca singuri, femeile evident ca e de preferat sa fie frumoase, dar nu si tute, altfel se cauta raportul cel mai echitabil intre frumusete si gradul de prostie, iar distractia e discutabila, ca o buna parte din distractiile barbatilor nu includ neaparat femei (baute, automobilism, motociclism, sport etc.)

 

Nu, ma.. io zic sa-ti evaluezi posibilitatile si sa nu-ti doresti ce stii sigur ca nu poti avea. Si o sa fii mai fericit. Nu tu-tu.. asa, la general vorbind.

Apoi, deci love exista pentru saraci urati cu sarace urate, si nici atunci ca si alea stau cu ei din resemnare, ca ceva barbati frumosi si bogati nu s-ar uita la ele, este ? Zi ca da, ca sa fim cinstiti, ca e pe net, e voie, in realitate putem minti la nevoie ca nu e asa.

Editat de S.R.
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, pentru tine s-ar potrivi Salaman Khan :P

Are corp misto, bani si faima, si e brunetel si masliniu manca'lar mama pe el, dar la fata mi se pare urat cu spume. :lol:

 

Iote asta (John Abraham) e mai bun.

Fi atent ca are tatuaj cu SR pe biceps. :rot:

 

sexy_john.jpg

 

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deja ai raspuns la aceasta intrebare, insa multora le place sa se ascunda dupa deste. ;)

Este o arta asta, dar cum ziceam, fiind pe net, iote ca zic io ca aici e mai frumos sa spunem adevarul. Nu ala pe care-l crede lumea, sau in care spera, sau sa vorbim de exceptii(mai toti se cred exceptii si nu vor analizati si puricati), ci ala palpabil, din viata de zi cu zi, ala majoritar, ala general.

 

Are corp misto, bani si faima, si e brunetel si masliniu manca'lar mama pe el, dar la fata mi se pare urat cu spume. :lol:

 

Iote asta (John Abraham) e mai bun.

Fi atent ca are tatuaj cu SR pe biceps. :rot:

Mdap, deci frumos si brandos sa fie, sau daca nu, digerabil financiar si ca matrimonial safety.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mdap, deci frumos si brandos sa fie, sau daca nu, digerabil financiar si ca matrimonial safety.

Da tăte la un loc ce are ? :lol:

 

Stii si tu ca frumusetea e in ochiul privitorului. La capitolul asta poate sa creada oricine ca iubeste un frumos sau o frumoasa, pe cand altora frumosul sau frumoasa li se par de fapt urati. doh.gif Si atunci ce spui ? Ia uite si pe ala cu urata aia sau pe aia cu uratul ala, nu ?

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da tăte la un loc ce are ? :lol:

 

Stii si tu ca frumusetea e in ochiul privitorului. La capitolul asta poate sa creada oricine ca iubeste un frumos sau o frumoasa, pe cand altora frumosul sau frumoasa li se par de fapt urati. doh.gif Si atunci ce spui ? Ia uite si pe ala cu urata aia sau pe aia cu uratul ala, nu ?

Serios ? :rot:

 

Eu stiu ca frumusetea e ceva destul de standard, nu stiu ce stii tu. Chiar tu ai zis mai demult ca sa nu exageram cu ochiul asta al privitorului.

 

Tăte la un loc e ceva indelung cautat atat cat se poate cauta (cat duce fizicul, celibatul, varsta whatever).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×