Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

BlueS felicitari de idee :airkiss:

Editat de Ea.
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca as avea materialele, cred ca si eu m-as descurca sa construiesc, dar o sa caut mai multe maine.

 

 

Considera cartile grele cand cumperi material, precis sint magazine Do it your self sau Home Depot sau asa ceva pentru bricolaj unde se vand materiale, lasa pe ei sa ti-l taie ca se pricep si au scule cu ce sa lucreze!!! Afla si din ce este peretele facut sa n-ai surprize :stars: in rest va fi floare la ureche!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pomul ce am gasit eu, este din metal si costa 2800 USD :huh:

Voi merge la tamplarie, undeva, sa-mi taie bucatile de lemn, proiectul il voi desena singura.

 

Foarte mult imi place si mie cum arata pomul si bravo tie ca vrei sa-l faci din lemn. Din punctul meu de vedere isi pierde tot farmecul daca e confectionat din metal. Plus ca mai are si pretul exagerat. :stars:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu o vreau pe prima, dar pana gasesc loc pentru ea, mi s-a pus pe altceva.

Pentru ca nu pot avea plante in casa, ma gandesc la cateva din astea, bine, mai mult de decor decat o biblioteca adevarata :)

Si ma gandesc foarte serios sa pun cateva in camera nepotului, s-ar asorta super, un perete este deja verde si patul tot verde.

 

sunt foarte in trend bibliotecile astea mai putin "functionale" (ca sa le spun asa) dar care completeaza interiorul bine ca design.

e fain copacelul verde pentru nepot;

dupa ce te specializezi poti sa treci si la alte camere, eventual un birou sau un living :)

 

t6e4jk.jpg

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt foarte in trend bibliotecile astea mai putin "functionale" (ca sa le spun asa) dar care completeaza interiorul bine ca design.

e fain copacelul verde pentru nepot;

dupa ce te specializezi poti sa treci si la alte camere, eventual un birou sau un living :)

 

 

Sunt mai mult de design, fiindca daca ai carti, cu adevarat, nu prea ai unde le pune. :tease:

 

Eu am cateva sute de carti, cam unde le-as putea aseza? :crazy:

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am cateva sute de carti, cam unde le-as putea aseza? :crazy:

 

Unul din verisorii mei are carti ca tine si a facut rafturi in jurul camerelor aproape de tavan sa nu incurce pe nimeni!!! Un fost coleg de al lui in vizita i-a oferit o suma pentru toata instalatie cu carti cu tot de nu l-a putut refuza si a zugravit si remodelat locuinta din banii primiti.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt mai mult de design, fiindca daca ai carti, cu adevarat, nu prea ai unde le pune. :tease:

 

Eu am cateva sute de carti, cam unde le-as putea aseza? :crazy:

 

In biblioteci din acelea masive de birou, pana la tavan, dar mie nu imi plac, dau senzatia de inghesuit daca camera nu este mare si cartile strang mult praf! Stiu si eu aveam pe vremuri asa biblioteca pana in tavan. Am dat-o, am renovat si am ales ceva modern si aerisit.

 

De ce nu folosesti varianta e-book. Mai reduci din carti, le ai in format electronic, le stochezi pe harduri. E mai comod.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca nu e o varianta cu prea mult spatiu si e greu sa iei cartile, dar pana la urma e o idee si oricine are o usa veche si ceva carti poate face asa ceva!! :o:

 

tag404.jpg

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumoase bibliotecile astea, pe masura camerelor si spatiilor imense. Camera asta pare sa aiba pe putin 64 mp. Dar cine are, la noi, asemenea case si birouri?

 

Eu mi-as indrepta atentia inspre niste biblioteci mai adaptate spatiului si mai incapatoare.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×