Sari la conținut
Forum Roportal
soogee

Alchimia arhetipurilor feminin-masculin

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nici nu era nevoie, aproape toti oamenii asociaza inima si/sau sufletul cu sentimentele, n-am auzit pe nimeni sa spuna: te iubesc din adancul fundului!

 

 

nu, ai sa auzi oameni spunand : " te iubesc din adancurile prefacatoriei" :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu era nevoie, aproape toti oamenii asociaza inima si/sau sufletul cu sentimentele, n-am auzit pe nimeni sa spuna: te iubesc din adancul fundului!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am spus ca dragostea nu poate fi chemata la comanda, singurul lucru pe care-l putem face este sa evitam sa ne indragostim de oameni nepotriviti. Nu cred ca ne putem preface indragostiti si apoi sa si ajungem sa ne indragostim. Iar nu sunt inteleasa.

Editat de Fiero

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am spus ca dragostea nu poate fi chemata la comanda, singurul lucru pe care-l putem face este sa evitam sa ne indragostim de oameni nepotriviti. Nu cred ca ne putem preface indragostiti si apoi sa si ajungem sa ne indragostim. Iar nu sunt inteleasa.

 

 

Ba te inteleg perfect. Mai cu seama atunci cand introduci cuvintele tale in gura mea.

 

in fraza accentuata... sunt de acord cu tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si in ailalta, nu, nici in ceea ce-am spus prin ea nu?

Iar o sa zici ca-s scorpie.

 

O sa-ti zici ca-s scorpie pt. ca, nefiind de acord, o sa te contrazici pe tine insuti.

Editat de Fiero

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Iar o sa zici ca-s scorpie.

 

O sa-ti zici ca-s scorpie pt. ca, nefiind de acord, o sa te contrazici pe tine insuti.

 

 

 

Cand naiba ti-am spus eu vreodata asa ceva ?

 

Sa nu indraznesti sa-mi spui ca stii ce gandesc, ca o dai in bara de tot.

 

Cum ziceam, continui cu asta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand naiba ti-am spus eu vreodata asa ceva ?

 

Sa nu indraznesti sa-mi spui ca stii ce gandesc, ca o dai in bara de tot.

 

Cum ziceam, continui cu asta...

Nu, eu n-am voie sa indraznesc, lasa ca o faci tu pt. mine, de cate ori ti se nazare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Prefacerea" ca esti indragostit ar fi ca un joc de roluri pentru a mentine indragostirea vie de-a lungul vietii.

O actorie benefica.

Ar aduce noul, inovatia, reinventarea perpetua de sine si a relatiei.

 

In legatura cu arhetipul masculin, developarea masculului ce dormiteaza in barbat, boost-area sa pe cale sintetica:

 

"un tratament simplu ar avea posibilitatea de a transforma un bărbat fără vlagă şi deprimat

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Prefacerea" ca esti indragostit ar fi ca un joc de roluri pentru a mentine indragostirea vie de-a lungul vietii.

O actorie benefica.

Ar aduce noul, inovatia, reinventarea perpetua de sine si a relatiei.

 

Daca esti indragostit nu ai nevoie sa te prefaci, pentru ca esti indragostit in realitate, iar daca nu esti, prefacatoria la ce ar folosi la altceva decat la autoamagire. Niciunul din cele doua cazuri, nu cred ca este benefic pentru o relatie sincera. Pentru o relatie de convenienta, da, imbunatateste decorul.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E rau cand te-ndragostesti de un om nepotrivit, dar, sincer, nu cred ca poti avea parte de indragosteala atunci cand doresti, ar fi prea simplu. Si prea frumos. :)

Ba se poate. Am incercat o data si am trait astfel cele mai fericite momente din viata mea.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×