Sari la conținut
Forum Roportal
OacOac

Femeile casatorite

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Parca a intrat cineva pe contul tau in seara asta. Nu semeni cu cel pe care-l stiam eu.

 

Oare cum ar fi fost ca Monica sa-i spuna lui Iri din prima zi, ok, voi sta cu tine pana imi fac imagine si bani, apoi te las? Cam asa a patit Iri cu toate, si fiind un seducator nobil, nu le-a sifonat prea tare la increderea in sine, cel putin n-a dat cu toporul dupa ele cum se intampla la sat.

 

nu, e vorba ca eu vreau un lucru, el alt lucru, ca asa suntem facuti

pana la urma amandoi acceptam situatia care este, si asta este un acord (poti numi contract)

in rest, unde nu este contract, intelegerea este de la sine, de obicei foarte buna

 

nu e asa, ce spui tu e un compromis major, adica un buboi care se va sparge in capul tau sau al copiilor

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tu nici nu stii la ce fac referire, si te lansezi in supozitii

 

parca ai trai cu frica in san si bantuit de stafia lui Irinel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oare cum ar fi fost ca Monica sa-i spuna lui Iri din prima zi, ok, voi sta cu tine pana imi fac imagine si bani, apoi te las? Cam asa a patit Iri cu toate, si fiind un seducator nobil, nu le-a sifonat prea tare la increderea in sine, cel putin n-a dat cu toporul dupa ele cum se intampla la sat.

 

Genul asta de relatii nu stiu cat ar fi fost afectate de sinceritatea crasa, oricum, lucrurile, desi nespuse, erau intuite clar, zic eu. Fiecare a luat de la celalalt ce si-a dorit, cu acordul celuilalt, n-a fost vorba de pacaleala.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oare cum ar fi fost ca Monica sa-i spuna lui Iri din prima zi, ok, voi sta cu tine pana imi fac imagine si bani, apoi te las? Cam asa a patit Iri cu toate

De parca Iri nu stia de la bun inceput cum va fi treaba. :doh: Tu ai impresia ca el chiar a avut vreodata iluzia ca l-a iubit vreuna pentru charmul lui dezarmator si "virilitatea lui de alpha male" ? Please...:roll:

Eu cred ca el stia pentru ce stau femeile cu el. Cum se simtea, stiind...asta e alta poveste. Poate il deranja ca sa spun asa, dar se consola cu banii si intre picioarele lor, sau poate nu il deranja absolut deloc. Pointul e ca daca nu stia, atunci e un om prost gramada si cum a facut el banii aia nu stiu, ca prin inteligenta precis nu.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Genul asta de relatii nu stiu cat ar fi fost afectate de sinceritatea crasa, oricum, lucrurile, desi nespuse, erau intuite clar, zic eu. Fiecare a luat de la celalalt ce si-a dorit, cu acordul celuilalt, n-a fost vorba de pacaleala.

 

de acord, e un act de galanterie sa treci cu vederea un asa compromis

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De parca Iri nu stia de la bun inceput cum va fi treaba. :doh: Tu ai impresia ca el chiar a avut vreodata iluzia ca l-a iubit vreuna pentru charmul lui dezarmator si "virilitatea lui de alpha male" ? Please...:roll:

Eu cred ca el stia pentru ce stau femeile cu el. Cum se simtea, stiind...asta e alta poveste. Poate il deranja ca sa spun asa, dar se consola cu banii si intre picioarele lor, sau poate nu il deranja absolut deloc. Pointul e ca daca nu stia, atunci e un om prost gramada si cum a facut el banii aia nu stiu, ca prin inteligenta precis nu.

Mostenire de la taticu', ca si genele. :rot:

 

de acord, e un act de galanterie sa treci cu vederea un asa compromis

Galanteria curului belit, scuzata-mi fie expresia. Da' cred ca tie iti arde de glume in seara asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa se faca si un chestionar, in cadrul caruia sa se voteze cate femei de pe forum s-au casatorit din ratiuni sentimentale. Voturile la vedere, desigur.

Taiate pe lung pe lat ?

 

Galanteria curului belit, scuzata-mi fie expresia. Da' cred ca tie iti arde de glume in seara asta.

Psihologia si biologia evolutionista. Remember ! :roll:

 

Nu suntem stafii, suntem trupuri de homo sapiens sapiens, subjugate de biochimie.

 

Sunt stiintific in dimineata asta. Bring it on ! :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×