Sari la conținut
Forum Roportal
Nopnop

Parintii lui:(

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

desi am o varsta destul de inaintata

Cand or sa inceapa soferii sa-mi vorbeasca cu "dumneavoastra", asa o sa zic si eu, ca "am o varsta destul de inaintata". Deocamdata nu e cazul, asa ca da-mi voie sa am dubii cu privire la varsta ta "destul de inaintata" :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum nu stiu daca el vrea sa ma prezinte iar eu l-am refuzat prin rusinea mea si faptul ca mereu ma maimutaream

Nu te mai maimutari.

Infrunta-ti emotiile. La inceput e mai greu, apoi te inveti cu ele si ajungi sa le controlezi.

E DOAR tatal lui. Nu te musca.

 

Daca ti-e teama ca o sa-l dezamagesti si o sa te considere insuficienta pt fiul lui, trebuie sa stii ca pt un parinte niciodata copilul lui nu are prea mult, prea frumos, prea etc...de la viata.

 

Nu stiu cati ani ai, dar oricum, ei usnt parintii si tu, inainte sa fii prietena filului lor - esti o copila, tinerica..etc. Poarta-te cu respect fata de ei si va fi bine.

Ia-o cu incetul. Important e ca prietenul tau este langa tine. Cand simti ca te pierzi, cauta-i privirea, prinde-i mana..si va fi bine.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inca nu ma prezentat..suntem de 10 luni impreuna..am mai fost la el acasa insa nu m-am intalnit cu nici unul dintre parintii lui,iar acum de curand m-am tot intalnit cu tatal lui,l-am salutat frumos insa nu ma salutat niciodata doar o singura data ma privit lung iar apoi l-am auzit pe prietenul meu ca a zis ca sunt frumoasa.Nu mia raspuns niciodata dar nici prietenul meu nu ma prezentat..a zis in gluma o data spunand ca o sa ma ia sa ma prezinte asta pentru ca stia ca sunt rusinoasa fata de ei:(Nu stiu de ce..dar ma simt foarte prost cand intru la el in casa si tatal lui ma priveste fara ca macar sa imi vorbeasca sau sa ma salute macar..nu stiu,el zice ca nu are rost sa ne ascundem si d'asta nu a incercat sa evite intalnirea cu vreunul din ei.Acum nu stiu daca el vrea sa ma prezinte iar eu l-am refuzat prin rusinea mea si faptul ca mereu ma maimutaream ca nu si nu vreau sa ma intalnesc cu vreunul din ei...Mia mai zis candva ca mama lui i-a zis sa aiba si el o relatie serioasa cu o fata sa devina baiat serios iar el a zis ca are,iar mama lui ia zis sa ma prezinte.Ce sa fac?ma simt foarte prost sa merg la el si sa fiu privita asa..adica pe langa rusine,atunci cand il salut pe tatal lui si nu imi raspunde ma simt si mai prost:(

 

ta-su ti-a raspuns la salut si i-a zis lu' fi-su ''macar asta e frumoasa'' 8)

 

parintii i-au dat liber la intalniri in casa, treaba civilizata, si tu esti una din pasagere.oamenii aia i-or fi zis sa nu piarda vremea cu politeturi gen ''vi-o prezint pe cea care-mi potoleste hormonii azi, maine, poimaine,, ca au chestii mai importante pe cap decat sa cunoasca toate gagicile baiatului .lasa la latitudinea lui importanta pe care-o da actualei.baiatu nu te-a prezentat ptr ca n-a vrut sa te prezinte.concluzia se trage singura.daca era sa joci f'un alt rol decat sa vezi ce culoare are lenjeria, il primeai in aste 10 luni, ca de scris singura nu prea aveai sanse ca stai prost cu dialogul. :o:

Editat de Masim
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu te mai maimutari.

Infrunta-ti emotiile. La inceput e mai greu, apoi te inveti cu ele si ajungi sa le controlezi.

E DOAR tatal lui. Nu te musca.

 

De acord. E mai greu sa castigi respectul cuiva daca te pierzi; o persoana de treaba se va simti aiurea iar una rautacioasa va reactiona ca pirahna la mirosul sangelui. La figurat. Politete rece si in rest ignorare, daca el te ignora pe tine.

 

Cu mama lui m-as intalni in privat, daca nu ai cunoscut-o.nu cu ambii parinti de-odata. Nu as risca sa fiu minge intr-un meci de orgolii intre maica-sa si taica-su (maica-sa vrea ca el sa aiba o relatie stabila iar taica-su pare sa nu dea doi bani pe tine asa incat sa iti raspunda la buna ziua).

 

In locul prietenului tau nu te-as duce in mod repetat undeva unde te simti incomod.

Editat de Finnian
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu,nu am 3 ani.Dar nu am mai fost niciodata prezentata parintilor si desi am o varsta destul de inaintata

nu pot spune ca este tocmai usor cand acei oameni nu par tocmai comunicativi

 

Ce e aia varsta inaintata?! :lol: Ca dupa cum te comporti, nu pari a avea mai mult de 15 ani.

De ce vrei sa ii cunosti, nu aveti probleme inca?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa vorbesti serios cu prietenul tau despre problema asta daca vrei sa se rezolve, sa ii spui exact ceea ce ne-ai spus si noua si daca nu se schimba nimic atunci trebuie sa te comporti normal, sa ii saluti si poate ii mai intrebi si tu cate ceva sa vezi cum iti raspund ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×