Sari la conținut
Forum Roportal
Nopnop

Parintii lui:(

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Inca nu ma prezentat..suntem de 10 luni impreuna..am mai fost la el acasa insa nu m-am intalnit cu nici unul dintre parintii lui,iar acum de curand m-am tot intalnit cu tatal lui,l-am salutat frumos insa nu ma salutat niciodata doar o singura data ma privit lung iar apoi l-am auzit pe prietenul meu ca a zis ca sunt frumoasa.Nu mia raspuns niciodata dar nici prietenul meu nu ma prezentat..a zis in gluma o data spunand ca o sa ma ia sa ma prezinte asta pentru ca stia ca sunt rusinoasa fata de ei:(Nu stiu de ce..dar ma simt foarte prost cand intru la el in casa si tatal lui ma priveste fara ca macar sa imi vorbeasca sau sa ma salute macar..nu stiu,el zice ca nu are rost sa ne ascundem si d'asta nu a incercat sa evite intalnirea cu vreunul din ei.Acum nu stiu daca el vrea sa ma prezinte iar eu l-am refuzat prin rusinea mea si faptul ca mereu ma maimutaream ca nu si nu vreau sa ma intalnesc cu vreunul din ei...Mia mai zis candva ca mama lui i-a zis sa aiba si el o relatie serioasa cu o fata sa devina baiat serios iar el a zis ca are,iar mama lui ia zis sa ma prezinte.Ce sa fac?ma simt foarte prost sa merg la el si sa fiu privita asa..adica pe langa rusine,atunci cand il salut pe tatal lui si nu imi raspunde ma simt si mai prost:(

Editat de Nopnop

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai merge pe acolo si cu asta basta. Nu te obliga nimeni sa le calci pragul. Dar daca chiar vrei sa stii de ce e tatal lui asa nepoliticos, intreaba-l pe prietenul tau si roaga-l sa discute cu taica'su, sa vedeti ce are de zis omul ala, daca are ceva de zis. Eu stiu una si buna : cand nu stii ceva si ai vrea sa stii, intrebi. Nu stai sa speculezi, sa-ti faci ganduri si scenarii, sa te scarpini in crestet ca oare de ce asa si pe dincolo. Ori il intrebi tu de la obraz, ori il intreaba fii'su. Ce atata drama ?

 

LE: Nu te mai maimutzari. Ai 3 ani ? rolleyes.gif

Editat de Naeema
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O sa iti spun dintr-o adanca experienta pe care o am in domeniu. Ce trebuie sa te intereseze e relatia cu pretenu-tau, si daca el are sange in amigdale, nu o sa isi bata capul de ce zic parintii lui si cum se holbeaza. Daca nu are acel sange, bad luck, dar mai bine sa stii mai devreme de cat mai tarziu. Deci focus pe ce zice prietenu, nu te preocupa daca esti prezentata sau nu, daca ei is acasa, sau nu. Lasa-l pe el sa clarifice problema asta.

 

Parinti cu priviri bovine sunt multi, si sa sapi dupa motive, nu duce niciunde. Poate o sa mai adaug ceva la ce am scris, sa vedem cum mai decurge topicul...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai merge pe acolo si cu asta basta. Nu te obliga nimeni sa le calci pragul. Dar daca chiar vrei sa stii de ce e tatal lui asa nepoliticos, intreaba-l pe prietenul tau si roaga-l sa discute cu taica'su, sa vedeti ce are de zis omul ala, daca are ceva de zis. Eu stiu una si buna : cand nu stii ceva si ai vrea sa stii, intrebi. Nu stai sa speculezi, sa-ti faci ganduri si scenarii, sa te scarpini in crestet ca oare de ce asa si pe dincolo. Ori il intrebi tu de la obraz, ori il intreaba fii'su. Ce atata drama ?

 

LE: Nu te mai maimutzari. Ai 3 ani ? rolleyes.gif

 

 

Nu,nu am 3 ani.Dar nu am mai fost niciodata prezentata parintilor si desi am o varsta destul de inaintata

nu pot spune ca este tocmai usor cand acei oameni nu par tocmai comunicativi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu,nu am 3 ani.Dar nu am mai fost niciodata prezentata parintilor si desi am o varsta destul de inaintata

nu pot spune ca este tocmai usor cand acei oameni nu par tocmai comunicativi

Cati ani ai ?

Deci ai intalnit-o si pe maica'sa ? Nici ea nu te saluta sau nu-ti raspunde saluturilor ? Oricum mie mi se pare aiurea din partea lui ca te-a dus acasa la el fara sa te prezinte parintilor.

Mai e o varianta. Poate parintii lui nu stiu de cat timp va vedeti voi si poate te considera una din aia care azi e, maine nu e. Intelegi tu. Poate de aia nu te baga in seama. Sau poate le-ai cazut antipatica numai cat s-au uitat la tine. Toate astea sunt presupuneri. Mai bine vorbeste cu ei si precis ca or sa-ti raspunda ceva. Nu va doare gura pe niciunul.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inca nu ma prezentat..suntem de 10 luni impreuna..am mai fost la el acasa insa nu m-am intalnit cu nici unul dintre parintii lui,iar acum de curand m-am tot intalnit cu tatal lui,l-am salutat frumos insa nu ma salutat niciodata doar o singura data ma privit lung iar apoi l-am auzit pe prietenul meu ca a zis ca sunt frumoasa.Nu mia raspuns niciodata dar nici prietenul meu nu ma prezentat..

Ma uit la ortografia ta si nu ma pot impiedica sa ma intreb: tu cam cate carti ai citit pana acum? :think: . Nu poti sa inveti sa scrii pana nu citesti, ca sa vezi cum scriu altii cuvintele.

 

Chestiile astea se vad pe figura omului si foarte probabil nu esti luata deloc in serios de familia lui. Iar daca momentul initial a fost ratat, acum ar fi complet deplasata o prezentare oficiala. Deja stie toata lumea ca esti prietena lui. Pe de alta parte, daca ar fi fost o persoana civilizata, tatal lui ar fi raspuns la saluturile tale. Dar daca nu e cu-adevarat civilizat, probabil crede ca e sub demnitatea lui sa-ti raspunda la salut, iar asta ar putea insemna ca te considera un fel de "bimbo".

 

Oricum, sa stii ca nu foloseste la nimic sa insisti ca vrei sa te prezinte. Chiar daca o va face ca sa scape de reprosurile tale, in familie parerea lor despre tine nu se va schimba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de curand m-am tot intalnit cu tatal lui,l-am salutat frumos insa nu ma salutat niciodata doar o singura data ma privit lung iar apoi l-am auzit pe prietenul meu ca a zis ca sunt frumoasa.

 

 

Te place si taica-su.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iti faci prea multe probleme. Saluta de fiecare data, fii politicoasa, zambeste. Ai o varsta inaintata si faci mofturi de-astea? De ce ti-e rusine, sunt si ei tot oameni, doar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×