Sari la conținut
Forum Roportal
Xterd

Slabire

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce coincidenta ca dau de topicul asta. Adineauri ii spuneam cuiva ca ma bucur ca am slabit, si raspunsul in mod caracteristic, ''Da, dar important este sa nu mai pui la loc.'' Sa nu lase vaca sa se bucure mai mult de 2 secunde de o reusita, fie ea cat de mica. Uneori ma gandesc ca trebuie sa fie foarte relaxant in pustiu, daca iti permiti sa supravietuiesti. :)

 

Naspa!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dieta este slaba comparat cu programul de antrenamet

 

Programul de antrenamet si el este slabut, FLOTARI si GENOFLEXIUNI astea le faceam in clasele 1-6 , alergarea este ok, bazinele sunt ok, dar nu vad nimic pt tonifiere....sincer nimic...

 

Referitor la dieta si programul de antrenament, eu pot spune ca nu o sa faci fata fizic nici macar in prima perioada sau parte a antrenamentului...

 

Am vazut multe ceaiuri si pastile, pt arderea grasimi incearca altceva...nu pastile

 

Referitor la abdomene , eu niciodata nu am inceput cu 20, si maxim 200

 

Acuma da, la abdomen dau 200 maxim...dar le dau cu greutate, aici ma refer la gantere si discuri...

Si dau 50 de abomene pe serie , unde leg 4 aparate diferite, un mini circut si dupaia fac pauza 1 minut si toate cu greutate de la gantera de 5 kg pana la disc de 15 kg...

 

Cand dadeam liber ajungeam la 700-1000 de abomene/antrenamet....

Editat de Micul Fum

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, fetelor!

 

M-am bucurat cand am gasit discutia asta despre slabit si m-am inscris si eu pentru ca nu reusesc deloc sa dau kilogramele jos! Mi-am calcat pe inima si nu mai mananc deloc dulciuri, incerc sa nu mananc gras sau sarat, m-am apucat si de sport (s-a deschis o sala aproape de mine si merg acolo cam de 2 ori pe saptamana), beau si 1 litru de apa pe zi...si nimic nimic pe cantar.

 

Mai rau, toata ziua ma simt balonata, am mainile si picioarele umflate (e o provocare sa-mi pun pantofii dimineata si sa-mi scot inelele de pe degete...parca as fi gravida!)

 

Aveti vreun sfat salvator si pentru mine? Nu stiu ce sa mai fac ca sa slabesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, fetelor!

 

M-am bucurat cand am gasit discutia asta despre slabit si m-am inscris si eu pentru ca nu reusesc deloc sa dau kilogramele jos! Mi-am calcat pe inima si nu mai mananc deloc dulciuri, incerc sa nu mananc gras sau sarat, m-am apucat si de sport (s-a deschis o sala aproape de mine si merg acolo cam de 2 ori pe saptamana), beau si 1 litru de apa pe zi...si nimic nimic pe cantar.

 

Mai rau, toata ziua ma simt balonata, am mainile si picioarele umflate (e o provocare sa-mi pun pantofii dimineata si sa-mi scot inelele de pe degete...parca as fi gravida!)

 

Aveti vreun sfat salvator si pentru mine? Nu stiu ce sa mai fac ca sa slabesc!

De ce sa nu mananci sarat? Nu vad cum chestia asta ar afecta slabirea. Pe de alta parte, tu faci edeme, insa nu mai e valabila faza ca daca faci edeme nu trebuie sa mananci sare. Cred ca un litru de apa este cam putin. Eu nu tin nicio dieta si tot beau trei litri de apa pe zi. Si la sala mergi cam rar. Poate nu ai timp. Dar incearca sa faci exercitii fizice si acasa. Mananci multe fructe si legume? Poate de asta esti balonata.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Xylia,

 

Zici ca e putin 1 litru de apa pe zi?...ooofff, daca ai sti cat ma chinui sa-l beau si pe ala! Parca niciodata nu am senzatia de sete...O sa incerc sa beau mau multa. :roll:

 

Cu sala ai dreptate, nu prea am timp. Ma rup destul de greu si pentru cele 2 sedinte pe saptamana si acasa cum ajung dau de treaba, deci slabe sanse sa fac exercitii, dar o sa incerc sa pun si asta pe lista.

 

Despre sare am citit pe net ca favorizeaza retentia de apa, pe mai multe site-uri. Oricum nu mancam eu cine stie ce sarat nici inainte, deci cu apa si cu sportul trebuie sa insist. Acum de paste ca am cateva zile libere o sa merg si la un control sa vad ce si cum, te tin la curent daca chiar reusesc sa slabesc cu ceva :doh:

 

Mersi mult de sfaturi si tinem legatura! :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

beau si 1 litru de apa pe zi..

 

am mainile si picioarele umflate (e o provocare sa-mi pun pantofii dimineata si sa-mi scot inelele de pe degete...parca as fi gravida!)

 

Aveti vreun sfat salvator si pentru mine?

 

Ai retentie de apa pentru ca nu bei suficienta apa. Organismul retine putina apa pe care o bei pentru a putea functiona cat de cat, normal. Deci eu zic ca esti deshidratata bine. Bea apa multa, pana cand urina ta devine incolora. Abia atunci organismul s-a echilibrat. Ai sa observi ca nici nu te mai umfli. Cat ti-o fi de greu, incearca sa bei apa suficienta astfel incat sa nu-ti mai functioneze organismul pe avarii. :)

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Aveti vreun sfat salvator si pentru mine? Nu stiu ce sa mai fac ca sa slabesc!

 

Sa eviţi făinoasele.

După ultimele studii, cică fac t

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai retentie de apa pentru ca nu bei suficienta apa. Organismul retine putina apa pe care o bei pentru a putea functiona cat de cat, normal. Deci eu zic ca esti deshidratata bine. Bea apa multa, pana cand urina ta devine incolora. Abia atunci organismul s-a echilibrat. Ai sa observi ca nici nu te mai umfli. Cat ti-o fi de greu, incearca sa bei apa suficienta astfel incat sa nu-ti mai functioneze organismul pe avarii. :)

 

 

Suna logic ce spui tu, intr-adevar. Acum sa vedem cum lucreaza si vointa :). Mi-am luat masurica la birou azi (am o sticla de jumate si mi-am propus sa o umplu cu apa de 3 ori pana plec acasa). Sper sa functioneze.

 

Oricum, vreau sa merg si la medic sa vad daca imi recomanda ceva analize, mi-e teama sa nu am ceva probleme cu rinichii (fac si infectii urinare destul de des, probabil tot pentru ca beau putina apa)

 

Mersi de sfaturi. Iti doresc o zi excelenta!

 

Sa eviţi făinoasele.

După ultimele studii, cică fac t

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ohhh, ce inspirata ma simt. revin sa citesc tot ce ati scris, ma duc sa-mi iau o eugenie :eat:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am metoda mea secreta. Sau nu prea. Inotul. Mai ales ca locuiesc pe malul Borcei :yahoo: . Astept cu nerabdare sa se incalzeasca suficient. Si 15-20 de grade e OK.

 

Aveti vreun sfat salvator si pentru mine? Nu stiu ce sa mai fac ca sa slabesc!

 

Retii apa. Inearca ceaiul de coada calului, daca nu ai probleme cu hipertensiunea. E foarte eficient.

Editat de Rory*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×