Sari la conținut
Forum Roportal
cioanas

Intoleranta religioasa in Romania

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Deci ,Doamne da-ne rabdare si atunci cand luam pumni!

 

Sau da-ne intelepciune ca sa nu enervam pe cei din jur !

Amin. :huglove:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci ,Doamne da-ne rabdare si atunci cand luam pumni!

Asta cred ca a devenit un crez pentru tine in ultimul timp.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sau da-ne intelepciune ca sa nu enervam pe cei din jur !

Amin. :flowers:

Si una si alta sa ne dea Domnul!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si una si alta sa ne dea Domnul!

 

 

Sa-ti dea tie minte sa-ti dai seama ca nu se ia nimeni de tine de pomana!

Sa te aplaude si sa te bata pe spate cand spui ca toti care nu sunt din cultul tau sunt pacatosi si in spatele islamului este diavolul?

Editat de Shur'tugal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci ,Doamne da-ne rabdare si atunci cand luam pumni!

 

cine ti-a dat pumni pe aici, mai omule, ca ma scoti din sarite de-a dreptul ! toata lumea se chinuie sa pastreze un ton decent si conciliant iar tu improsti cu noroi in dreapta si-n stanga pentru ca numai tu stii adevarul si nu poti tolera pacatul ! esti tu fara de pacat ca sa arunci primul piatra? NU. asa ca stai in banca ta, nu mai judeca atata si nu mai face pe victima inocenta, ca nu te prinde !

ai ajuns si tu ca negrii, care de cate ori sunt deranjati de ceva, invoca discriminarea rasiala...

daca cineva e de alta parere decat a ta, e clar! omul e un pacatos, va arde in focul iadului, nu crede evanghelia si e diavolul intruchipat. in plus, te prigoneste pentru credinta ta. tu esti mereu ala micu' si batutu' pentru ca propovaduiesti dreapta credinta ! te rog eu, lasa textele astea la o parte ca nu mai au farmec de multisor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cine ti-a dat pumni pe aici, mai omule, ca ma scoti din sarite de-a dreptul ! toata lumea se chinuie sa pastreze un ton decent si conciliant iar tu improsti cu noroi in dreapta si-n stanga pentru ca numai tu stii adevarul si nu poti tolera pacatul ! esti tu fara de pacat ca sa arunci primul piatra? NU. asa ca stai in banca ta, nu mai judeca atata si nu mai face pe victima inocenta, ca nu te prinde !

ai ajuns si tu ca negrii, care de cate ori sunt deranjati de ceva, invoca discriminarea rasiala...

daca cineva e de alta parere decat a ta, e clar! omul e un pacatos, va arde in focul iadului, nu crede evanghelia si e diavolul intruchipat. in plus, te prigoneste pentru credinta ta. tu esti mereu ala micu' si batutu' pentru ca propovaduiesti dreapta credinta ! te rog eu, lasa textele astea la o parte ca nu mai au farmec de multisor.

 

Asta de fapt e deranjant. Nu ceea ce spune. Pe mine nu ma deranjeaza ca improasca cu noroi.

Dar felul in care o face pe victima si vezi doamne vrea sa nu mai fim pacatosi...bleah

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta de fapt e deranjant. Nu ceea ce spune. Pe mine nu ma deranjeaza ca improasca cu noroi.

Dar felul in care o face pe victima si vezi doamne vrea sa nu mai fim pacatosi...bleah

Nici macar nu e original, pentru ca metodele folosite de unii de a face pe victima pentru a atrage simpatia celor din jur (chiar daca ei sint cei vinovati) sint vechi. Problema lui e ca nu-l duce mintea sa le foloseasca cum trebuie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cine ti-a dat pumni pe aici, mai omule, ca ma scoti din sarite de-a dreptul ! toata lumea se chinuie sa pastreze un ton decent si conciliant iar tu improsti cu noroi in dreapta si-n stanga pentru ca numai tu stii adevarul si nu poti tolera pacatul ! esti tu fara de pacat ca sa arunci primul piatra? NU. asa ca stai in banca ta, nu mai judeca atata si nu mai face pe victima inocenta, ca nu te prinde !

ai ajuns si tu ca negrii, care de cate ori sunt deranjati de ceva, invoca discriminarea rasiala...

daca cineva e de alta parere decat a ta, e clar! omul e un pacatos, va arde in focul iadului, nu crede evanghelia si e diavolul intruchipat. in plus, te prigoneste pentru credinta ta. tu esti mereu ala micu' si batutu' pentru ca propovaduiesti dreapta credinta ! te rog eu, lasa textele astea la o parte ca nu mai au farmec de multisor.

Pai pumni nu am luat inca ,insa daca as fi aproape de tine probabil ca m-as alege cu ceva zgarieturi!

Nu am afirmat niciodata ca as fi fara pacat insa cei mai multi devin intoleranti atunci cand le dai solutia la pacatul lor!

Si solutia nu este o religie anume,ci este Isus Cristos ,pocainta si credinta in Evanghelie!

Tu insa cand auzi de poocainta ti se face parul maciuca ,oare de ce?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai pumni nu am luat inca ,insa daca as fi aproape de tine probabil ca m-as alege cu ceva zgarieturi!

Nu am afirmat niciodata ca as fi fara pacat insa cei mai multi devin intoleranti atunci cand le dai solutia la pacatul lor!

Si solutia nu este o religie anume,ci este Isus Cristos ,pocainta si credinta in Evanghelie!

Tu insa cand auzi de poocainta ti se face parul maciuca ,oare de ce?

Daca solutia este Isus, de ce nu ai ramas ortodox?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca solutia este Isus, de ce nu ai ramas ortodox?

Ortodoxia spune ca mantuirea este prin Biserica ortodoxa ! Eu cred ca mantuirea este prin Isus Cristos!

De aceea nu am ramas ortodox!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×