Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

"Fulger emotional"-dragoste adevarata

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

Am ras atat de tare ca pana si vecinul s-a oprit din a-si bate sotia.

Ati vazut cum se numea channel-ul pe care era uploadat? fakeandgaychannel.

Bun, daca pisica aia chiar facea CPR, in mod clar era pisica lui Dr. House. Dar poate era doar un masaj tailandez de adio.

 

E antropomorfizare, dragilor.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am ras atat de tare ca pana si vecinul s-a oprit din a-si bate sotia.

Ati vazut cum se numea channel-ul pe care era uploadat? fakeandgaychannel.

Bun, daca pisica aia chiar facea CPR, in mod clar era pisica lui Dr. House. Dar poate era doar un masaj tailandez de adio.

 

E antropomorfizare, dragilor.

Ce nu ai inteles tu, e faptul ca nu fac trimitere decat la eveniment in sine, nu la ceea ce spune un om sau altul, putea sa fie si siteul lui neica draku si sa fie comentat de scaraoschi sau tatal sau.

Asa ca nu eu sunt tinta ta, nu ma cunosti, tu faci converasatie cu cei care au pus filmuletul pe net, nu cu mine. :stars:

Editat de i0an
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si, ca sa schimbam putin sfera emotionalului, propun coborarea in cele obisnuite ale interrelationarii din cuplu, sper sa nu deranjeze :( :

 

"Pastila " de buna dispozitie.

Ne-am binedispus. N-am rezistat...am chemat colegele.

Gataaaa, am depasit blocajele psihologice azi....

Multumim !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Gheata care ne inconjoara sufletele" este de cele mai multe ori un mecanism de aparare extrem de eficient impotriva afectelor pe care ni le aduc emotiile, face parte din homeostazia individuala si sociala. Nu ne putem abandona lor tot timpul, unele emotii care scapa controlului se transforma in emotii ratate (anxietate, angoasa etc.). Oricum, durata emotiilor este limitata in timp, de la cateva secunde la cateva ore. Ciudat totusi, furia e cea mai intensa emotie pe care o simtim.

Exista si moduri de functionare mentala care fac abstractie sau indeparteaza afectele, cum ar fi gandirea operatorie si alexitimia(a-lexis-thymos=lipsa de cuvinte pentru emotie), moduri considerate patologice (predispun la boli psihosomatice), dar care reprezinta o buna adaptare la exigentele vietii moderne (hiperactiv, agresiv si fara sentimente bune la adresa celorlalti).

Uneori prea eficient mecanismul, atat de eficient incat in loc sa ne faca bine ne face rau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×