Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

...

Bine draga, interpreteaza cum vrei. Nu ma priveste ce intelegi tu din cee ce scriu eu, dar un singur lucru te rog, si anume : nu-ti lua permisiunea sa-mi faci mie morala aici ok ? Remarc ce vreau.

Nu esti de acord cum imi exprim opiniile si cum vad lucrurile, bine, e perogativul tau, dar nu-mi flutura mie degetul virtual prin fata.

Si cu asta am incheiat deviatia de la subiect.

 

Nu, nu ai fost, dar am observat o afinitate pentru topicele astea in care poti lua pe cineva peste picior la modul cel mai acid pentru lipsa experientei de viata. Spune si tu ca nu faci asta.

Si chiar daca o fac, problema ta care este ?

Ce propui ? Sa-mi revizuiesc felul in care postez ? Uite ca nu vreau.

Altceva ?

Ete am ajuns sa ma ei tu la rost pe Roportal. Fuck me. :suicide:

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e constructiv, atat am spus. Ea deja se simte izolata si criticata de cei mai in varsta.

Batjocura nu face decat sa inrautateasca problema.

Nu cred ca am avut un ton agresiv. Sper ca observi cat esti de agresiva. Sanatate.

Editat de Finnian
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar pun pariu ca atunci postarea ta s-ar fi axat pe atitudinea tatalui si cat de absurda este, nu pe cat de imatura si iresponsabila este ea din cauza varstei.

Nu pune pariu ca pierzi. Nu as fi considerat deloc absurda atitudinea tatalui ei in caz ca in loc de rrom ar fi fost arab ala. Si stii de ce, pentru ca intr-o buna zi voi fi si eu parinte si poate voi avea o fata, si de ce sa mint si sa fiu ipocrita si sa zic " Vai de mine eu voi fi o mama care-i va acorda fiicei ei toata libertatea din lume sa aleaga si sa faca ce vrea inimoara ei, in special cand e minora si sta sub acoperisul meu". Nici vorba. Daca voi avea fata, o umbla ea cu p**i la 17 ani cand o zbura porcul.

 

Nu cred ca am avut un ton agresiv. Sper ca observi cat esti de agresiva. Sanatate.

Pai normal ca sunt din moment ce m-ai scos din pepeni. :doh: E la mintea cocosului ca ti-am raspuns asa, la cat m-ai enervat cu atitudinea ta superioara de mama Tereza.

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca avea cel putin o masina cu nr. de Bulgaria si n-ar fi lucrat la fast-food, nu ca ar mai fi fost tentat sa aplice prejucati legate de etnie.

Asta se aplica daca individul era roman.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu iti iei tu un job part-time, nu iti asumi niste mici responsabilitati prin casa si prin afara ei, ca dupa aia sa poti pretinde drepturi aproape egale cu cele ale adultilor?

Pai si fericirea ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu e vorba despre modul cum mi-au cazut mie, e mai util sa ne gandim la modul cum i-au cazut ei si cat va scade increderea ei in persoane mai in varsta dupa experienta asta.

 

 

Daca fata e atat de labila incat sa-i scada increderea in persoane mai in varsta dupa cateva replici primite pe un forum, cu atat mai mult avem dreptate sa-i zicem sa-si asculte tatal. Iar daca nu este, in mod sigur nu se va lasa afectata sau influentata de noi. Ca n-o sa se duca acum la baiat sa-i spuna "Iubitule, trebuie sa ne despartim! Naeema si Aseneth nu ne lasa sa fim impreuna! Cu tata m-as fi descurcat, dar ele e rele rau!"

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca fata e atat de labila incat sa-i scada increderea in persoane mai in varsta dupa cateva replici primite pe un forum, cu atat mai mult avem dreptate sa-i zicem sa-si asculte tatal. Iar daca nu este, in mod sigur nu se va lasa afectata sau influentata de noi. Ca n-o sa se duca acum la baiat sa-i spuna "Iubitule, trebuie sa ne despartim! Naeema si Aseneth nu ne lasa sa fim impreuna! Cu tata m-as fi descurcat, dar ele e rele rau!"

 

E o perioada dificila in care oamenii (in special fetele) sunt foarte sensibili.

Raman de parere ca nu ceri sfaturi unor straini decat atunci cand ai emotiile si puterea de decizie facute varza.

Fiecare e altfel; exista si persoane care pun la suflet asa ceva.

Nu vad rostul discutiilor despre Banderas samd. Vorba cuiva, ca in piata. Ea a venit cu o problema, nu pentru a fi entertainment-ul serii. Pentru ea e ceva serios, chiar daca pentru voi nu.

 

Oricum, am sa evit subiectele unde e rost de asa ceva. Distractie placuta in continuare.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Turnul Babel. :doh:

Deocamdata se inchide.

 

Da banii pt ei st imp ...fericirea mea my putin

 

Fa un efort si scrie ca in teza, la scoala.

 

 

Maine il redeschid, pana atunci, aveti timp sa va calmati.

 

Mutat la Cazuri si necazuri...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×