Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu te agita ca te agiti degeaba. Ba mai rau, poti da intr-un epistaxis de la tensiune ridicata. Era vorba de ce spunea Jung. Daca ai ceva sa-i reprosezi, scrie Istitutului C.G. Jung din Zurich.

Afirmatia precum ca Iov si-a luat revansa prin Isus ... a afirmat-o Jung?

Sau poate iti apartine totusi tie?

 

daca e asa e mare pacat ...ptr ca aveam o parere bun despre el si nu credeam ca poate zice o prostie atat de mare!

 

Pai prin ce si-o fi luat "revansa" ptr ca sangele lui Isus conform aprecierilor Apostolului Pavel are aceasi valoare ca sangele unui bou sacrificat, asa ca prin ce sa-si fi luat revansa?

Evrei 9.13. Căci dacă sângele ţapilor şi al taurilor şi cenuşa

junincii, stropind pe cei pacatosi, îi sfinţeşte spre curăţirea

trupului, 14. Cu atât mai mult sângele lui Hristos,

 

deci vezi bine ca nu poate fi vorba de nicio revansa cand sangele lui Isus este comparat CA VALOARE cu sangele unui bou!

 

PS Nu te preocupa de persoana mea ci mai bine de prostiile pe care tu le debitezi cu atata larghete!

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

PS Nu te preocupa de persoana mea ci mai bine de prostiile pe care tu le debitezi cu atata larghete!

 

Stai linistit, nu ma interesezi nici cat negru sub unghie. Cat despre prostii, mai bine te-ai uita la ce scrii, s-ar putea sa ai o revelatie.

 

Jung putea sa spuna ce vroia el. Era psihotic si psihanalist.

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistit, nu ma interesezi nici cat negru sub unghie. Cat despre prostii, mai bine te-ai uita la ce scrii, s-ar putea sa ai o revelatie.

Din pacate ptr tine eu imi pot argumenta si sustine "prostiile" pe care le scriu, pe cand tu cu lipsa ta de cultura NU!

Nici macar atata nu stii ca in Mozaism (religia lui Isus) nu exista Diavol iar Satan este un personaj pozitiv care nu iasa din cuvantul lui Dumnezeu ...asa ca mai multa modestie si ceva mai multa documentatie nu ti-ar strica ca inca nu ti-a cazut coaja de ou de pe nas!

 

Jung putea sa spuna ce vroia el. Era psihotic si psihanalist.

ha ha ha ...asta este conditia de baza ca sa poti spune ce vrei?

... ma stric de ras !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cati ''Iovi'' nu sunt in lumea asta mare,datorita vremurilor pe care le traim?

Nu inteleg de ce ne tot legam de trecut,cand avem destul de clar in fata ochilor,acum,destui ''Iovi''.

Pe acestia cine i-a ''procopsit'' cu o asa infinita ''bunatate si mila''?

hohoho...ce vorbe inalte! Ia arata-mi si mie un singur Iov al "vremurilor pe care le traim".

:roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

caraghislacul este ca tu incurci religiile si nu stii ca Isus era de religie mozaica si nu s-a dezis de aceasta religie nici pe cruce, si ca el Christosul nu a jucat nici un rol in religia mozaica ...deci nici nu avea nici ptr cine, si nici ptr ce sa isi ieie nicio revansa!

 

Cred ca Evanghelia dupa Dean Winchester are mai multa logica decat ce spui tu. :-

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sikaryan, ce-ai, dom'le? Nu mai are voie omul sa spuna ceva, ca vii cu barda? De cand stabilesti tu ce e corect si ce nu e corect sa se spuna pe aria asta?

Daca ai fi fost mai atent, ai fi inteles sensul postarilor lui Blackthorn.

 

Mai calm putin, ca n-au sens tiradele astea.

Asta ca sa nu-mi aduc aminte de vremurile cand chiar moderam aria asta.

 

Continuati.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sikaryan, ce-ai, dom'le? Nu mai are voie omul sa spuna ceva, ca vii cu barda? De cand stabilesti tu ce e corect si ce nu e corect sa se spuna pe aria asta?

Eu spun ce este corect in Iudaism, iar Iov ca personaj al Tanachului si nu al NT, trebuie inteles conform acestei religii, si daca in aceasta religie a iudeilor Satan este un personaj pozitiv care chiar in cazul lui Iov asculta total de Dumnezeu, nu inteleg ce este rau in faptul ca am prezentat realitatea corecta?

Nu am dat cu barda, nu am omorat pe nimeni, doar ca si acum, ca si in acele vremuri, se gasesc unele persoane carora sa nu le convina ceea ce spun ...adica adevarul bazat pe documentatie si realitate ...adevar pe care il opun unei minciuni, in speta interpretarea crestina a unui text al religii mozaice!

 

Cred ca Evanghelia dupa Dean Winchester are mai multa logica decat ce spui tu. :-

Ai perfecta dreptate ...tot ce este legat de Evanghelii ...nu sunt decat niste chestii dubioase!

de ex Noul testament este scris de apostolii si evanghelistii care aveau puterea de a lucra cu Diavolul!

 

Ia de aici:

9.1. Şi chem

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Noi vorbeam de Iov, tu vii cu impostori... :doh:

Voi vorbeati de Iov, dar din p de v crestin!

 

Iov si patania/tragedia sa, apartin de Tanach, adica existau cu mult inaintea FURTULUI care a marcat nasterea VT, si astfel trebuiesc intelese si judecate conform conceptelor religioase ale mozaismului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×