Sari la conținut
Forum Roportal
Miss Bitch

Adevar in minciuna

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cum ar fi daca ai afla acum ca cei pe care i-ai respectat si i-ai iubit toata viata ta, nu sunt de fapt parintii tai? Ce-ai face daca ai afla ca viata ta a fost o minciuna pana in prezent?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca mi'as iesi din minti!!!si nu doar as fii foarte dezamagita,sar..nu as vrea sa ii mai vad,niciodata in fata ochilor,..!!!!dar,as sta cat de calma posibil!!pentru ca altfel,mi'as face doar mi'e rau!!si,as incerca sa gasesc adevarul sub acest strat gros de..minciuna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Grea intrebare. Si totusi, cred ca i-as considera in continuare parintii mei. Pentru ca pana la urma, ei sunt cei care s-au purtat ca niste parinti fata de mine. Nu as putea sa consider niste straini "mama" si "tata"... .Cred.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Parinti iti sunt cei care te-au crescut.

N-ai de unde sti pana nu-i cunosti pe cei biologici. Poate merita o sansa si aceia... :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu cred ca ar merita!!!daca nu te'au vrut atunci!!de ce te'ar vrea acum??

Si,zic,ca..parinti i'ti sunt cei,care au fost langa tine,care te'au invatat ce e bine si ce e rau!!care ti'au ascultat primele cuvinte,te'au vazut facand primi pasi!!care au incercat sa'ti ofere totul!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu nu cred ca ar merita!!!daca nu te'au vrut atunci!!de ce te'ar vrea acum??

Si,zic,ca..parinti i'ti sunt cei,care au fost langa tine,care te'au invatat ce e bine si ce e rau!!care ti'au ascultat primele cuvinte,te'au vazut facand primi pasi!!care au incercat sa'ti ofere totul!!!

Nu le cunosti motivele pentru care te-au dat spre adoptie. Nu judeca ceva ce nu cunosti..mai ales ca sunt sange din sangele tau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca orice om aflat intr-o astfel de situatie ar avea curiozitatea sa-si cunoasca parintii biologici. Si nu vad nimic rau in a incerca sa afli ce s-a intamplat in trecutul tau, macar pentru linistea ta sufleteasca. Oricum, indiferent de ce ai afla, nu cred ca altcineva ii poate inlocui pe cei care te-au crescut. Sa cresti un copil, cere multe sacrificii.Sa cresti un copil care nu e al tau, cu atat mai mult. Pentru mine cei care au crescut copilul raman adevaratii parinti, chiar daca in timp se poate forma o legatura si cu cei biologici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru mine cei care au crescut copilul raman adevaratii parinti, chiar daca in timp se poate forma o legatura si cu cei biologici.

Asa este. Dar probabil ca as fi furioasa pe ei un timp indelungat pentru ca nu mi-au spus adevarul mai demult.. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa este. Dar probabil ca as fi furioasa pe ei un timp indelungat pentru ca nu mi-au spus adevarul mai demult.. :roll:

E ceva firesc. Ar fi o reactie fireasca, macar si datorita socului. In general te descarci pe oamenii care-ti sunt cei mai apropiati, cu atat mai mult in cazul asta cand sunt parte importanta din problema.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×