Sari la conținut
Forum Roportal
koste

Recomandare smartphone

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Doresc sa-mi recomandati un smartphone care sa fie fiabil, rezistent, sa aiba un touchscreen mare, sa functioneze foarte bine pe internet si sa aiba un acumulator de capacitate mare. Folosesc internetul 2-3 ore pe zi iar telefonul cam 30 minute. Nu doresc un telefon scump, in "trend", doresc un telefon util. Va multumesc frumos.

Editat de koste

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

samsung galaxy s2 - nu il am de mult timp dar pot sa zic - WOW !

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce ceri tu nu este deloc banal. Majoritatea telefoanelor care se fabrica sunt jucarii, gadgeturi, ori tie iti trebuie un device pentru productivitate, ceva profesional. Faptul ca unele telefoane sunt considerate in trend se datoreaza in mare parte unor aptitudini ale lor, nu pentru ca unele vedete umbla cu ele in buzunare sau posete. O racheta de telefon cu un superacumulator inca nu s-a produs. Un Samsung Galaxy S II (display 4,3") are in mare parte aceste atribute, este un telefon relativ nou si relativ scump. Dar rezistent? Ce vrei sa faci cu el? Daca iti place sa scapi telefonul pe jos, mai bine cumperi atunci un Motorola Defy; renunti la o parte din performanta, dimensiuni display si durata de standby pentru rezistenta la uzura fizica. Si HTC Desire HD (display 4,3") isi face treaba foarte bine, e un model ceva mai vechi si mai accesibil, dar nu are un standby foarte bun. Oamenii care utilizeaza intens telefonul obisnuiesc sa il incarce de cate ori au ocazia, la priza, la laptop, sau la mufa de bricheta. Un monstru tehnologic rezistent, performant si autonom nu s-a fabricat inca, dupa stiinta mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Folosesc internetul 2-3 ore pe zi iar telefonul cam 30 minute.

Nu doresc un telefon scump, in "trend", doresc un telefon util. Va multumesc frumos.

 

Eu cred ca tu nu stii ce iti doresti

Telefonul e doar de vorbit. Pentru navigatie iti recomand o tableta

 

Asa ca iti iei un telefon de 100 - 200 de lei si o tableta romaneasca de 7 milioane si iesi mai ieftin decat Samsungul recomandat de milionarul ala batrand (aka Saha)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu n-am dat nici un bsn pe telefon , e free la contract

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu n-am dat nici un ban pe telefon , e free la contract

 

 

cat despre celelalte doua supozitii , esti la fel de eronat :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E discutabil ca sefu te va lasa cu tableta ;)

Editat de Saharian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos tuturor.

Saha, ai dreptate, seful nu ma va lasa cu tableta :no: . Ai prins ideea. :)

Nu vreau,voi studia recomandarile tale. Stiam ca voi gasi aici persoane impartiale, care au experienta in folosirea telefoanelor. Nu vreau un telefon de fitze, nici un telefon profesional, vreau un telefon care sa fie fiabil, dupa cum am spus. Ca sa dau un exemplu, am avut timp de 6 ani, un Sagem My C4-2, care functioneaza perfect si acum. Nu are nici macar o zgaraietura. Functioneaza chiar si pe internet, ca un batranel, in ritmul lui dar are un ecran extrem, extrem de mic. A fost un telefon foarte bun, "de cursa lunga", pe care nu l-am schimbat decat in momentul cand accesul la internet a cerut asta. Acum am un Nokia C3 pe care-l folosesc cu spor. Este un telefon foarte practic. Problema mea este ecranul care este totusi prea mic, de aceea as dori sa-l schimb. Si cum "daca-i bal, bal sa fie", vreau sa-mi achizitionez un telefon despre care am vorbit. In general imi achizitionez lucrurile pentru utilitatea si fiabilitatea lor, in primul rand. Nu sunt genul care-si schimba obiectele doar ca sa fie in pas cu moda. Cu vanzatorii de telefoane nu te poti consulta, sunt subiectivi, ei vor sa-si vanda produsele cu orice pret, fara sa tina cont de necesitatile clientului.

Nu vreau, ai vorbit serios despre tableta romaneasca???

Deocamdata nu-mi doresc o tableta, vreau un smartphone dar cine stie, poate intr-o zi, ma voi gandi la una.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×