Sari la conținut
Forum Roportal
Loneheart

Cat de rau e sa fii un om sensibil si sufletist?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Recunosc cinstit ca un astfel de sentiment ma incearca deseori. Si pe multi, dar este mai comod sa nu recunoasca.

Pentru initiatorul acestui topic, desi imi pare cunoscut ( ;) ), i-as sugera sa caute in continuare.

Lucrurile bune pot aparea cand ne asteptam mai putin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...intradevar esti sensibil dar la....frumusete...ar trebui sa schimbi criteriile... :roll:

 

 

Salvie, de data asta ai punctat pe gustul meu!

Editat de nu vreau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

:doh:

a raspus salvie ceva mai sus!

"...intradevar esti sensibil dar la....frumusete...ar trebui sa schimbi criteriile.."

Editat de buleala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@Loneheart: Ca sa spui ca esti prea sensibil, trebuie sa te compari cu ceva sau cineva. Esti probabil mai sensibil decat multi, sintagma "prea sensibil" te poate duce cu gandul ca esti mai sensibil decat ar fi cazul. Tu esti mai sensibil decat ar fi cazul, strict in relatiile in care ai avut ocazia sa fii. Nu stiu... Alegi gresit? Pe undeva, se gasesc si femei sensibile, care ar dori un om sensibil langa ele. Si acolo, sensibilitatea ta ar gasi un teren propice ca sa se manifeste, si s-ar putea naste o relatie frumoasa. Deci nu te incurajez sa dai in cap sensibilitatii tale, ai amputa o bucata din tine, asta e natura ta. Ce te incurajez, e sa tii cont in primul rand de acest criteriu, cand iti cauti o partenera de viata. Aici cred eu ca e problema. Vrei ca femeia sa aiba de toate si atunci faci un compromis unde nu trebuie.

 

te contrazic:

femeilor sensibile le plac ciudatii, aia mai a' dracu', (din pacate)

probabil si el simte la fel. si desi se arde, tot asa alege..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

te contrazic:

femeilor sensibile le plac ciudatii, aia mai a' dracu', (din pacate)

probabil si el simte la fel. si desi se arde, tot asa alege..

 

Wrong... Nu toate femeile sensibile cauta ciudati. Eu nu am spus insa ca toate cauta barbati sensibili. Ca nu toti oamenii is la fel...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...intradevar esti sensibil dar la....frumusete...ar trebui sa schimbi criteriile... :roll:

De ce ? A precizat omul ce criterii are, ce inseamna frumos pentru el ? Intradevar, el a zis ca vrea si frumusete printre multe altele, dar de unde stim noi ca ce considera el frumos, este frumos pentru toata lumea ?

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce ? A precizat omul ce criterii are, ce inseamna frumos pentru el ?

 

Sincer, si eu am avut aceeasi impresie ca Salvia, ca pune accent mai mare decat trebe pe frumusete.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Esti probabil mai sensibil decat multi, sintagma "prea sensibil" te poate duce cu gandul ca esti mai sensibil decat ar fi cazul...

Da, intr-adevar in comparatie cu altii spun ca sunt prea sensibil. Asta n-ar fi o problema, insa sensibilitate = suferinta (in cazul meu prea mare).

 

nu te incurajez sa dai in cap sensibilitatii tale, ai amputa o bucata din tine, asta e natura ta. Ce te incurajez, e sa tii cont in primul rand de acest criteriu, cand iti cauti o partenera de viata.

Ai dreptate. Poate o partenera potrivita, care sa vada si sensibilitatea asta crescuta, ar avea grija de ceea ce-a gasit.

Inteleg ca nu e rau sa fii sensibil. E rau cand intalnesti opusul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

:lol:

acu vad: ce avatar ai!!

da, ai dreptate: esti cam sensibil pentru un barbat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×