Sari la conținut
Forum Roportal
.seba.

Erori aplicatie cu layere

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

adica nimic d.le Seba...nu inteleg felul in care administrati un site...faceti-ne sa intelegem...ori suntem noi prea prosti pentru dumneavoastra...v-ati exprimat dorinta de a posta nelamuriri legate de site...va intreb doar: CUI?

...poate binevoiti sa ne raspundeti....

 

 

Am raspuns intotdeauna. Lucram in continuare pe ceea ce raportati voi. Da data asta chiar nu inteleg care e problema.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Recent am inceput sa postez si eu desene pe desenatori.ro, folosind aplicatia cu layere si o tableta grafica wacom. Din nefericire am avut cateva probleme: in primul rand unele schite pe care le-am salvat ca neterminate s-au pierdut. De asemenea ocazional cand schimbam zoom-ul sau foloseam blur-ul apareau zone albe, patratoase (ca si cum ar fi afectati numai unii pixeli).Am folosit Mozila si Opera ca browser, este posibil sa fie o incompatibilitate cu browser-ul sau cu tableta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Recent am inceput sa postez si eu desene pe desenatori.ro, folosind aplicatia cu layere si o tableta grafica wacom. Din nefericire am avut cateva probleme: in primul rand unele schite pe care le-am salvat ca neterminate s-au pierdut. De asemenea ocazional cand schimbam zoom-ul sau foloseam blur-ul apareau zone albe, patratoase (ca si cum ar fi afectati numai unii pixeli).Am folosit Mozila si Opera ca browser, este posibil sa fie o incompatibilitate cu browser-ul sau cu tableta?

 

La problema cu pixelii lucram acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

inca o problema aici..cand am incercat sa-mi scot un desen de la neterminate <vorbind de aplicatia pe layere> ,am incercat sa il salvez nu mi sse deschidea formularul de salvare oricat de mult as fi dat click pe el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"remediu" pt. pixelii imprastiati: :spiteful:

 

gasim layerul unde s-a produs eroarea si dam click de exemplu pe saturatie la marimea 1.1 si problema cu pixelii e rezolvata;)dupa ce nu mai apare eroarea dati inapoi la marimea pe care o aveati inainte.dak nu stiti unde e eroarea dati si voi la intamplare pana se rezolva:));)

P.S.eu asa fac mereu si merge;) :teehee: :thumbsup:

 

:cow:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"remediu" pt. pixelii imprastiati: :spiteful:

 

gasim layerul unde s-a produs eroarea si dam click de exemplu pe saturatie la marimea 1.1 si problema cu pixelii e rezolvata;)dupa ce nu mai apare eroarea dati inapoi la marimea pe care o aveati inainte.dak nu stiti unde e eroarea dati si voi la intamplare pana se rezolva:));)

P.S.eu asa fac mereu si merge;) :teehee: :thumbsup:

 

:cow:

E o idee, dar e fara rost ata timp cat deschizi un alt layer si apare alta depixelare in alt loc ori in acelasi loc....chestia asta trebuie rezolvata de administrator.Pana atunci sa deseneze el in noua aplicatie.... :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E o idee, dar e fara rost ata timp cat deschizi un alt layer si apare alta depixelare in alt loc ori in acelasi loc....chestia asta trebuie rezolvata de administrator.Pana atunci sa deseneze el in noua aplicatie.... :stars:

nope.eu una ma descurc si asa.akm am incercat si eu sa ajut cum pot;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nope.eu una ma descurc si asa.akm am incercat si eu sa ajut cum pot;)

Inteleg si te apreciez ptr asta! :flowers: Dar nu e o solutie sa lasam aplicatia cu erori, la asta ma refer. :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×