Sari la conținut
Forum Roportal
.seba.

Erori aplicatie cu layere

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

http://www.desenatori.ro/desen-1785654.htm cand dau continuare desen nu pot interactiona cu oprimele layere ( care, apropo, au fost 4 si dupa salvare e doar 1 -____- ). E... stupid de sec. Adica ce rost are daca dupa salvare nu mai poti interactiona cu ele ? -_- .... Aaa si as prefera sa fie o radiera.. adica daca fac cu alb pe layer 2 si revin la layer 1, unde am facut cu alb nu mai pot trage linii noi... Ar fi ft. bine cu o radiera XD

...

Editat de Uchiha_Hinata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

http://www.desenatori.ro/desen-1762706.htm

 

Nu stiu daca este normal sau nu..se pare ca nu sunt singura care intampin aceeasi problema.Puteti da pe play,o sa constatati ca totul decurge normal,unde la sfarsit apar pixelii aceia,dar in timp ce imi desfasuram activitatea,erau de mai demult.S-ar putea sa fie de la lupa,am lucrat cu ea.

 

O intrebare intrebatoare : Unde mai exact se posteaza intampinarea problemelor contului?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea ca mesajul de salvare sa ramana dar desenul sa se fi salvat. Se poate verifica in cgalerie intr-un alt tab daca e salvat sau nu, nu trebuie asteptat atat.

 

 

multumesc pentru raspuns, oricum desenul s-a salvat jumatate gri, l-am sters, am sa testez noua aplicatie in continuare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:)...n-ati specificat cam cat trebuie asteptat pentru salvarea unui desen...eu mi-am pierdut rabdarea...in fine, vad ca si altora se intampla...pixelii se sterg atunci cand incerc sa continui desenul...:)

 

...mda...acel minunat "retry" n-a facut decat sa stearga munca de 2 ore si sa-mi trimita desenul la neterminate asa cum l-am lasat in prima faza...ar trebui totusi sa ma bucur ca nu l-am pierdut de tot?...ma bucur:)))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am aceeasi problema cu pixelii. Nu se poate rezolva in nici un mod? pentru ca e destul de... nesuferita treaba, mai ales cei care s-au obisnuit sa deseneze cu dimensiuni gigantice in care au pus culoare peste culoare.E bine macar ca desenele pot fi continuate si in cealalta aplicatie. Pfff... ar fi fost buna si opacitatea la layer... Ar fi fost mai usor pentru cei care fac lineart.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uff devine pixelata imaginea dupa prima salvare atunci cand colorezi cu 2 culori pe aceeasi zona... Dupa salvare nu mai apar dar cand dai continuare desen, aceeasi problema cand colorezi -_- Ft. enervant...

 

Apropo, de cele mai multe ori cand dau zoom nu imi apare bara din dreapta ca sa mut pe desen unde ii zoom-ul... ( screenshot) Deci nu pot sa navigehz in jos/sus pe desen -_-

post-214053-0-11237300-1321729150_thumb.jpg

post-214053-0-49832200-1321732026_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

NU REUSESC SA SALVEZ DESENE FACUTE IN NOUA APLICATIE...POATE SE INDURA CAREVA SA_MI RASPUNDA...PUR SI SIMPLU DESENEZ DEGEABA...

...pixelii se sterg la continuarea desenului...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Versiune noua cu ceva reparatii pusa acum.

 

La salvari nu mai asteptati daca ramane scris ca salveaza. Verificati in galerie. Dar cred ca s-a rezolvat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uff devine pixelata imaginea dupa prima salvare atunci cand colorezi cu 2 culori pe aceeasi zona... Dupa salvare nu mai apar dar cand dai continuare desen, aceeasi problema cand colorezi -_- Ft. enervant...

 

Apropo, de cele mai multe ori cand dau zoom nu imi apare bara din dreapta ca sa mut pe desen unde ii zoom-ul... ( screenshot) Deci nu pot sa navigehz in jos/sus pe desen -_-

 

 

 

...daca atunci cand dai zoom nu-ti apare bara din dreapta(care schimba zona de desenare)..."trage" de marginea din dreapta a ferestrei de desenare...eu asa am rezolvat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×