Sari la conținut
Forum Roportal
Equilibrium Girl

De ce nu mai da Dumnezeu nici un semn de "viata"?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

intreb si io.... supun la vot sau au reprezentanti...?

Biserica este cea care poate stabili ce e permis si ce nu, asa cum a lasat Hristos lege: Tot ce ve-ti lega pe pamant va fi legat si in Cer si tot ce ve-ti dezlega pe pamant va fi dezlegat si in Cer.

Editat de -altul
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si ce zice dumnezeu despre kamasutra?

 

dar despre koran?

 

Zice sa citesti Biblia pentru ca vei gasi acolo destule lucruri despre placerile trupesti, lucruri care sa te lamureasca daca mergi pe un drum bun sau nu.

Cat despre koran, stim ce parere are Biblia despre alte credinte.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu este prezent in viata fiecaruia, fiindca Dumnezeu este propria noastra constiinta.

Din experienta mea de viata, am invatat ca, la un moment dat, raul facut ii ajunge din urma pe cei care se cred deasupra tuturor, care fac rau voit sau au numai ganduri si sentimente negative.

De aici, vine si expresia : Dumnezeu ii pedepseste pe cei rai. De fapt, este vorba de energia pe care o emana fiecare persoana in parte. Uneori, poate fi atat de nociva, incat ii intoxica pe emitatori.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu este prezent in viata fiecaruia, fiindca Dumnezeu este propria noastra constiinta.

Din experienta mea de viata, am invatat ca, la un moment dat, raul facut ii ajunge din urma pe cei care se cred deasupra tuturor, care fac rau voit sau au numai ganduri si sentimente negative.

De aici, vine si expresia : Dumnezeu ii pedepseste pe cei rai. De fapt, este vorba de energia pe care o emana fiecare persoana in parte. Uneori, poate fi atat de nociva, incat ii intoxica pe emitatori.

Este adevarat ca sufletul si constiinta sunt legatura dintre om si Dumnezeu dar evident nu astea sunt Dumnezeu.

In schimb astea sunt vinovate pentru raul din lume

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este adevarat ca sufletul si constiinta sunt legatura dintre om si Dumnezeu dar evident nu astea sunt Dumnezeu.

In schimb astea sunt vinovate pentru raul din lume

Si uite asa un om fara suflet si fara constiinta devine un om bun :o:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu mai da Dumnezeu nici un semn de "viata"?

daa ...ce?! A dat vreodata ? smile.png)

Editat de Majer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×