Sari la conținut
Forum Roportal
Flavia2010

Biserica: intre ipocrizie si adevar

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Intradevar, la nivel declarativ majoritatea romanilor se considera crestini plecand de la considerentul ca au fost botezati ( la o varsta la care nu puteau sa-si spuna parerea).

Astea sunt niste statistici ateiste lipsite de importanta.

Nu se discuta cati dintre crestinii declarati sunt sfinti. Este vorba de poporul roman care formeaza Biserica care mai repede sau mai tarziu isi atinge telul propus, acela de mantuire a sufletului prin credinta in cadrul Bisericii.

 

Trebuie specificat ca eu am facut distinctia corecta de la inceput, pentru ca daca luam la puricat ateii de pe planeta, nu exista absolut niciunul care sa traiasca dupa perceptele darwiniste. Toti sunt crestini sub acoperire (adica incognito) dupa preferintele de tratament.

Editat de -altul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

toti ateii din recensamantul ala s-au adunat pe roportal. fugi ma cu 'numaratoarea' ta! din cunoscutii mei, minim 50% se declara atei.

 

 

ce face dresura din om! :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

toti ateii din recensamantul ala s-au adunat pe roportal.

Eu am sesizat asta demult, dar mai mult de atat ce se poate face, putem doar sa ne rugam.

Intre timp s-au mai inmultit crestinii pe forum, ceea ce nu poate fi decat motiv de bucurie.

 

 

fugi ma cu 'numaratoarea' ta! din cunoscutii mei, minim 50% se declara atei.

ce face dresura din om! doh.gif

Ce sa faca, ajunge sa nu mai recunoasca nici realitatea negru pe alb.

Evident ca numarul de crestini e functie de mediul in care te invarti, daca te distrezi in cluburi de homosexuali evident ca n-o sa gasesti niciun crestin

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu am sesizat asta demult, dar mai mult de atat ce se poate face, putem doar sa ne rugam.

Intre timp s-au mai inmultit crestinii pe forum, ceea ce nu poate fi decat motiv de bucurie.

 

 

Ce sa faca, ajunge sa nu mai recunoasca nici realitatea negru pe alb.

Evident ca numarul de crestini e functie de mediul in care te invarti, daca te distrezi in cluburi de homosexuali evident ca n-o sa gasesti niciun crestin

 

 

 

 

a nu, eu nu ma distrez numai in cluburi gay. si nici nu ma desfasor zi de zi in cercul lor. si aia de care zic eu sunt hetero si atei. ce are sula cu dumnezeu acum? vrei sa vb de sex anal sau de dumnezeu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

a nu, eu nu ma distrez numai in cluburi gay. si nici nu ma desfasor zi de zi in cercul lor. si aia de care zic eu sunt hetero si atei. ce are sula cu dumnezeu acum? vrei sa vb de sex anal sau de dumnezeu?

Deci pot sa repet poporul roman nu este caracterizat nici de forum, nici de cluburi, nici de straini, nici de tradatori de credinta etc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar de cine e caracterizat? de oameni cu frica lui dumnezeu?

De crestini evident, doar am prezentat procentele oficiale. Daca simti ca asta nu se regaseste in jurul tau trebuie sa faci ceva ca sa se intre in normalitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De crestini evident, doar am prezentat procentele oficiale. Daca simti ca asta nu se regaseste in jurul tau trebuie sa faci ceva ca sa se intre in normalitate.

 

ca de exemplu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ca de exemplu?

Pai poti sa incepi prin a recunoaste majoritatea crestina din statisticile oficiale, apoi restul perceptelor crestine rand pe rand.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

altule, iar cu majoritatea asta? tu nu intelegi ca aia declara la recensamant ca-s ortodocsi PRIN BOTEZ, nene. Si taica-miu e crestin, dar nici nu stie unde-i biserica sau ce tre sa faca, daca intra-n ea.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×