Sari la conținut
Forum Roportal
New Task

Aprinde o lumanare pentru micutii decedati la maternitatea Giulesti

Postări Recomandate

Ziarele de miercuri scriu pe larg despre incediul de la Maternitatea Giulesti si incearca sa gaseasca o explicatie pentru tragedie. Adevarul face o reconstituire, in timp ce Gandul se intreaba "cat au fost lasati nou-nascutii nesupravegheati". Din Romania Libera aflam ca la la Spitalul Grigore Alexandrescu se trateaza acum "cele mai grave sapte cazuri de pe planeta". Nu se stie deocamdata cine este vinovat si ce masuri se vor lua, dar Evenimentul Zilei ne anunta ca Raed Arafat a fost propus ministru al Sanatatii.

 

http://www.agentia.org/stiri/revista-prese...-2010-7276.html

 

DUMNEZEU SA-I ODIHNEASCA IN PACE!

post-109817-1282112327_thumb.jpg

Editat de NABOO

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
m-a pălit o idee - ce nevoie era de A/C

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie cel mai cutremurator mi s-a parut urmatorul aspect: dupa incendiu micutii nu au putut fi identificati disparand in incendiu etichetele legate de manuta fiecaruia cu numele sau. Acei parinti care stiau ca au avut acolo copilasul nu cred ca stiu nici acum daca mai au copilul in viata sau a murit. Nu stiu sigur dar aseara nu erau inca facute identificarile pe baza probelor ADN.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este foarte trist.

Altceva nu gasesc de spus :suicide:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce lumanare mai vreti sa aprindeti oare? Abia au stins aia incendiul si vine altul sa-l aprinda la loc... :suicide:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce lumanare mai vreti sa aprindeti oare? Abia au stins aia incendiul si vine altul sa-l aprinda la loc... :suicide:

lasa asta,

nu este greu pentru nimeni sa tina un moment de reculegere..

 

 

Dumnezeu sa-i odihneasca in pace!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
lasa asta,

nu este greu pentru nimeni sa tina un moment de reculegere..

Dumnezeu sa-i odihneasca in pace!

N-are treaba Dumnezeu cu odihna lor, la fel cum nu a avut nici o legatura cu disparitia lor violenta...

 

Ma intreb de ce nimeni nu plange si nu aprind lumanari pentru copiii care in burticile mamelor lor fiind, sunt intoxicati zilnic cu fum de tigara, alcohol, cafea sau alte rahaturi... Iar dupa ce se nasc cu tot felul de malformatii si neajunsuri, intotdeauna incearca sa caute un alt vinovat. In medic, in sora, in asistenta, in electrician, in prim ministru, in sistem...numai ei nu sunt de vina niciodata. :suicide:

E o tragedie teribila, dar prea ramanem noi romanii blocati pe astfel de evenimente fara sa mai apucam sa facem ceva, ca un altul ne ia din urma prin surprindere...

 

Eu propun sa aprindem de pe acuma lumanari pentru victimele cutremurului care in mod sigur va lovi Romania conform predictiilor si statisticilor. Cum va arata RO dupa un asa cutremur, ca si cel din '77 ? Cum va arata Bucurestiul? Asa ca masuri nu lumanari. Lumanarile sunt urmarea neluarii masurilor. Si cand spun masuri, nu ma refer la acelea diplomatice de doi bani care constau in demisii ale conducerilor...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×