Sari la conținut
Forum Roportal
nst

sitemap

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Bun asta stiu. E legat doar de cum iti arata linkul. Numai la linkuri se referea roportal ? Daca se referea la continut ma intereseaza cum anume se face o pagina usor de indexat (si nu ma trimiteti la alte pagin ide SEO ca am citit de m-am plictisit din alea. Vreau sa aud un caz concret. Aici roportalu')

Pai ca sa faci o pagina usor de indexat, iti trebuie continut de calitate, un retea de linkuri catre paginile site-ului ( vezi prima pagina roportal.ro are linkuri catre principalele pagini ale site-ului : director web , sectiunea de download , forum etc), trebuie sa ai puse meta tagurile ( titlu, descriere , cuvinte cheie ) corect pentru fiecare pagina . Cu cat schimb continutul mai des , cu atat robotii motoarelelor de cautare te viziteaza mai des .

Mai sunt si alti factori sitemap html , google sitemap , robots.txt etc .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai ca sa faci o pagina usor de indexat, iti trebuie continut de calitate, un retea de linkuri catre paginile site-ului ( vezi prima pagina roportal.ro are linkuri catre principalele pagini ale site-ului : director web , sectiunea de download , forum etc), trebuie sa ai puse meta tagurile ( titlu, descriere , cuvinte cheie ) corect pentru fiecare pagina . Cu cat schimb continutul mai des , cu atat robotii motoarelelor de cautare te viziteaza mai des .

Mai sunt si alti factori sitemap html , google sitemap , robots.txt etc .

Salut! Parerea mea este ca un siteamp te ajuta la indexare. Un sitemap html te poate ajuta la mai mult de atat daca il optimizezi. Si cred asta deoarece motorul de cautare poate intelege mai multe daca te folosesti in link-uri de ceva sugestiv, inclusiv tag-urile alt si title. Si cred ca o scurta descriere a fiecareui link (plasata imediat sub link - descrierea) ajuta mult motoarele de cautare, dar..., mai ales, pe utilizator. ATENTIE sa nu produceti SPAM. Eu am scris un articol despre sitemap html (asa cu il "vad")eu dar evit sa pun link pt ca e primul meu post si... incerc sa evit alte consecinte.

Intrebare pt administrator: e vreo problema daca pun in semnatura link catre site-ul meu? Nu scot bani cu el, ci ofer informatii gratis (mai mult sau mai putin folositoare) - nu de altceva dar incerc sa evit catalogarea mea ca spammer.

Merci anticipat! :resent:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×