Sari la conținut
Forum Roportal
fire de praf

Ce te-a facut sa razi azi?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ieri cautam in casa un "ac de siguranta" si nu gaseam!!!   

Am o cutie cu toate alea de cusut dar extrem de rar folosesc ceva de acolo ca nu-mi place sa cos si nu cumpar nimic ce nu-mi vine bine.

Mai am o cutie cu chestii de birou si de prins documente, numai stiu ce nume au, dar sint de mai mult feluri si marimi, chestii pentru

Printer si Computer, toate maruntisurile pastrez intr-un loc aproape de unde am nevoie.   Nici acolo nu era nimic utilizabil ca siguranta.

Intr-un sertar pastrez actele pentru Taxarea Anuala ce apar peste an, nici din gresala nu era acolo altceva dar nici intre accesorii de păr,

agrafe si altele.  Asa am ajuns la cutia ce Crucea Rosie din masina mea ca OMU' nu vrea sa care lucruri inutile.    Nu erau nici acolo desi

am cumparat odata mai demult un mare set de ace din astea ca erau si copiii acasa si le-a spus la scoala sa aibe mereu cu ei in locuri

unde nu se vede dar este usor de gasit in caz de ceva, ca mereu se intampla in scoli cazuri extreme.  

Am ras in paguba ca asa un obiect mic nu gasesc nici unde, dar intrebarea reala este, unde au disparut?  Cine le-a ridicat de peste tot?

E cert ca de ani de zile nu le-am verificat ca n-am avut nevoie, acum stiu ce am de cumparat cand ies din casa!  Se vor anunta inchiderea

magazinelor si de acolo cumpar pe bani marunti, altfel n-are rost sa investesc in aceste ace de care aveam nevoie poate pentru prima

oara decand sint in Amerika.  :lol2: 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine va pierde partida de șah?

 

Ar putea fi un desen cu 1 persoană şi şah

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ar putea fi o imagine cu 2 persoane şi text care spune „Bia Alexandra 4 aug. 2016 la 3:05p.m. Eu si vita mea”

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ar putea fi o imagine cu text care spune „Unui tip i se răpește nevasta. Sună telefonul: -Dacă peste 2 ore nu aduci banii, ți-o aducem înapoi!”

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×