Sari la conținut
Forum Roportal
fire de praf

Ce te-a facut sa razi azi?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 
*Citesc site-ul cu mortalitati, dar de cand cu COVID n-am mai vazut un nume roman sau maghiar, toti s-au dus acasa sa moara parca.  
Dar ... m-a apucat un ras cand am citit varsta doctorului, ca avea 822 de ani :lol2:    Desi lumea citeste aceste pagini, observ ca nu este verificat de nimeni, cateodata un mort este postat de peste 10 ori unu dupa altu.   Credeam ca el stia ce medicament sa manance de a trait atat tocmai in renumita localitate exclusivista, Scottsdale.  Cred ca se vor ridica iar preturile caselor de maine, mai buna reclama ca asta nu exista!!!
 
 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol2:  Un profesor de Matematica si Fizica din Ungaria nu a simtit destula "chemare" spre profesia studiata si l-a schimbat cu meseria de "gropar" cel care sapa groapa in cimitir.

A reusit sa castige bine din prima zi incat sa nu-si mai faca probleme dintr-o mica atentie sotiei, ceea ce nu reusea sa faca din salariul de profesor.  E trist.

https://444.hu/2023/08/14/sirasonak-allt-a-matek-fizika-szakos-tanar?utm_source=hirstart&utm_medium=referral&utm_campaign=ct

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Crema românească... la mare căutare pe Amazon 

Screenshot_20230816_215535_com.amazon.mShop.android.shopping_edit_2046704262365819.jpg

Și ce primesc eu pe mail...

Screenshot_20230808_144501.jpg

Editat de Amarena
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Marar = Dill in engleza, dar se aude ca si Deal = intelegere la o negociere, etc., spre nenorocirea mea azi.   

Intr-un magazin intreb daca au in rezerva marar ca mereu cumparam de acolo iar azi nu vedeam nici urma.   

Angajata se uita la mine si scarbos imi spune ca ea nu face nici un deal cu mine, s-o las in pace ...

Nici cand 2 manageri ii spuneau ca  e vorba de o planta ca patrunjel, nu voia sa lasa afacerea cu mine mai moale.  

Am trait sa experimentez si pe asta ... ajung acasa si vreau sa fortez intrarea cu cea ce deschid masina, un fel de remote control mic, nu-i stiu numele in nici o limba!!!

:lol2:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×