Sari la conținut
Forum Roportal
fire de praf

Ce te-a facut sa razi azi?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Muzeul Antipa a anuntat ieri pe facebook ca azi, de ziua mondiala a animalelor, cei care poarta nume de animale au intrare gratuita la muzeu.

S-a impartit fb intre comentarii spumoase ale unor oameni inteligenti si cu umor care poarta sau nu nume de animale, si ofuscati pretiosi care se arata jigniti, intristati, revoltati de asa o initiativa a muzeului. Ah, si de prosti care intreaba: pe cine il cheama Azorel.

 

Comentariile la postari sunt geniale. Daca vreti sa va distrati, cautati-le. Si pe pagina lui Marian Godina sunt o multime.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred sa fi cunoscut pe nimeni cu nume de caine Fifi sau Azorel  :lol2:   dar nu cunosc lume care au animale sau nu le stiu numele, fii-mea are un catel si am uitat numele dar nu merge si la om de asta-mi amintesc.  Daca o vad odata pe an iar restul pe computer!  

Mi-am spart capul cu gandirea, Scooby e numele cainelui, sper ca nu pe unul din Warner Brothers il cheama asa!!! 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

În ce domeniul trebuie să lucrezi pentru a avea un salariul de 40.000 de lei pe lună???  :lol2:   

*M-a facut sa rad ca nu stiu unde ar fi cel mai potrivit de postat asa o intrebare???   

7714 USD venit brut, nu este in ziua de azi pentru un om bine educat o suma mare in State, accepta doar pentru 3 luni poate si daca nu primeste o ridicare consistenta, pleaca de acolo.   

Un sofer de TIR fara accidente, nu lipseste de la munca nu face belele, castiga ca salariu fiind angajat de 3 ori pe atat, care colinda america, doarme in masina, etc. 

Daca cineva-si cumpara un camion si este independent transportor de la 35.000 USD in sus castiga.  Depinde daca are frigorific, tanc de marfuri explozibile sau doar marfa din vapoare in magazine/depozite cum soseste marfa din China si este distribuit, automobile etc.,  timpul in care ajunge sa traverseze Statele este de 7 zile si 7 nopti cel putin, daca este in echipa este mai repede  si alti factori.     

Cei care fac cercetari de boli sau altele in laboratoare secrete la fel castiga foarte bine, doctorii castiga mult mai mult ca si avocatii, cei cu doctorat intr-o saptamana castiga mai mult dar nu in preparat mancare dietetica, doar in stiinte.   In Elvetia este la fel sau oriunde si in Europa doar ca nu se vorbeste despre asta in public.

Si acum cu burta pe carte ca stiti cu ce viteza se invarteste Planeta, aveti idei :meeting:   sint multi pocaiti romani dar si altii pe aceste State de Plata.    

Trebuia mentionat si un alt loc inafara Romaniei, iar suma exprimat in USD, Euro, Lire Sterline, Franci Elvetieni, etc.

https://evz.ro/in-ce-domeniul-trebuie-sa-lucrezi-pentru-a-avea-un-salariul-de-40-000-de-lei-pe-luna.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

image.thumb.png.738934d25934b69205da65c116c7abcd.png

 

Si cateva comentarii la poza asta:

Yep 'Big Coat' just wants your money.

An overwhelming majority of people who died of hypothermia last year were wearing coats! Coincidence?

My cousin's friend knew this guy who got stuck in his coat and died

Editat de Enki
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rock Fm Moscova. Versuri de la o melodie care ruleaza acum: come, come to the Sabbath, Satan's there.

E clar, maine i-au inchis. Sau peste doua melodii.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Coșmarul facurilor."???  wtf ... si ma gandesc, ca de multe ori citesc un cuvant cum ar fi englez sau maghiar, roman dar e francez.  Citesc mai departe ca sa-mi dau seama ca e vorba de o factura fara "t" dar m-a distrat gresala. Detaliile nu ma mai intereseaza din text.  Credeam ca ceva aventura siropoasa este dezbatut sau confirmat.    

https://evz.ro/cosmarul-facurilor-un-roman-are-de-plata-51-000-de-lei-pentru-electricitate-procedura-de-contestare.html

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×