Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

o doamna educata si stilata ca ea sa vina la tv cu stratul de flori pe post de palarie...... botezatu si printesa au facut misto, pun pariu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E o diferenta intre educatia intelectuala, ca sa zic asa, si educatia care tine de noblete si figuri princiare. Doamna Tatoiu s-a nascut si a trait intr-o familie de oameni obisnuiti ( chit ca tatal ei era medic, tot oameni obisnuiti erau).Si-a depasit "putin" lungul nasului atunci cand a inceput sa faca aprecieri despre traditii si obiceiuri pe care le cunoaste , aproape sigur, doar din revistele glossy.

Apoi domeniul in care este dansa educata nu o califica deloc pentru a juca rolul de critic de moda, cu atat mai putim critic de moda al casei regale din Marea Britanie. :lol: Si chiar si asa, ti se pare ca si-a folosit prea mult din educatie in momentul in care a facut-o pe Camilla P.B. grasa? 8)

Nu stiu daca o stiti pe madam Tatoiu acum vreo 10 ani. Era o doamna care cu siguranta arata bine pentru varsta ei, insa se imbraca intr-un mod care scotea in evidenta tocmai acele aspecte fizice care la varsta ei incepeau sa cedeze 8). Nu ca acum nu mai are obiceiul sa faca faux pas-uri flagrante, de genul palariei pe care cu solemnitate o arbora la realitatea tv. Si cred ca am vedea si mai multe daca ar fi invitata la emisiuni in care decorul i-ar permite sa-si dezvaluie intreaga tinuta.

8)

 

 

o doamna educata si stilata ca ea sa vina la tv cu stratul de flori pe post de palarie...... botezatu si printesa au facut misto, pun pariu.

Exact! :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cat despre CTP, ai vazut ca am fost in dezacord doar cu debutul comentariului sau. De altfel, exista un prototip dupa care se prezinta in fata populatiei acesti mari comentatori politici de pe la noi, insa asta este alta discutie.

 

Pe CTP cred nu trebuie sa-l judecati dupa masura dnei Tatoiu. Ii place uneori sa pozeze ca un om din p(t)opor, dar are o minte foarte precis organizata, si in general isi cantareste bine zisele. Se mandreste cu o atitudine republicana si nu vorbeste prea frumos de capetele incoronate, dar nu zice deloc prostii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe CTP cred nu trebuie sa-l judecati dupa masura dnei Tatoiu. Ii place uneori sa pozeze ca un om din p(t)opor, dar are o minte foarte precis organizata, si in general isi cantareste bine zisele. Se mandreste cu o atitudine republicana si nu vorbeste prea frumos de capetele incoronate, dar nu zice deloc prostii.

Nici vorba sa pun semn de egalitate intre cei doi.

Insa cred ca cel putin el si Bogdan Chirieac si-au facut un obicei de a face pe Gica Contra, chiar si in chestii din astea unde nu e cazul. Se pare ca nu ai cum sa fii platit ca un mare jurnalist si comentator, daca nu esti dur si spui "neagra" unde chiar toata lumea spune "alba". Si nu, nu pun semn de egalitate nici intre Bogdan Chirieac si el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×