Sari la conținut
Forum Roportal
Vasile0000000

Prins fara permis de conducere

Postări Recomandate

Aia e vrajala!

Politistul voia ca sa il faca sa 'sara" cu ceva, ca sa ii zica apoi ca l-a ajutat, si ca njju pateste nimic, ca nu se incepe urmarirea penala.

Deci, e posibil sa scape fara nimic.

Aha... au ei pregatite toate replicile. :P

 

Pentru fiecare caz. :haha:

 

:crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De obicei astia prinsi fara permis primesc NUP.

Achita o amenda de 500 de lei (sau ceva de genul) si o pedeapsa cu suspendare.

Fericitule...chiar daca sper sa nu primesti permisul vreodata, peste 5 ani poti aplica iar.

Da' nu puteai sta in banca ta daca tot mai aveai putin pana luai permisul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aia e vrajala!

Politistul voia ca sa il faca sa 'sara" cu ceva, ca sa ii zica apoi ca l-a ajutat, si ca njju pateste nimic, ca nu se incepe urmarirea penala.

Deci, e posibil sa scape fara nimic.

 

 

Tinere, din astia ca tine vad zilnic, si isi plang de mila cu chilotii tremurand si ma implora cu bani ca sa ii scap.

Gandeste-te tu acum, cam de unde stiu.

 

Dar, daca ma gandesc bine, a avut dreptate Lupini.

 

Si eu sper sa nu mai vezi carnetul in veci. :P

 

:crazy:

 

P.S. Fapte concrete ?:P Legea frate, legea! Aia de o incalci tu ca esti "smecher".

De aia e plina parnaia, de smecheri. :haha:

Acum eu ce sa fac daca nu sunt un om cult ca tine? om care stie "Legea frate, legea!" atat de bine incat nu poate sa imi dea un raspuns concret. Incearca cu sorcova la alta usa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De obicei astia prinsi fara permis primesc NUP.

Da, si asta fiindca avem procurori prosti, care nu vor sa aiba multe bete la sfarsit de an, si prefera sa spuna ca fapta nu prezinta pericol social, si gata.

Dar lasa, ca se schimba codul penal la toamna si atunci o sa fie altfel.

 

Cu toate astea, uite ca mai sunt cate unii care merita sa nu mai vada permisul. In veci!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum eu ce sa fac daca nu sunt un om cult ca tine? om care stie "Legea frate, legea!" atat de bine incat nu poate sa imi dea un raspuns concret. Incearca cu sorcova la alta usa.

Bai nesimtitule, tu vrei sa te ia lumea in brate acum?

Adica noi am putut sa stam ca fraierii in banca noastra, sa facem orele de conducere, sa asteptam rezultatele examenelor, plus permisul in mana si apari tu cu texte din astea??

Nu ti-e rusine asa putin?

Tac-tu de ce te-a lasat la volan??Nu te-a invatat tac-tu, ca e frumos sa respecti niste reguli??

Editat de Pharrell24

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum eu ce sa fac daca nu sunt un om cult ca tine? om care stie "Legea frate, legea!" atat de bine incat nu poate sa imi dea un raspuns concret. Incearca cu sorcova la alta usa.

Asa e frate.Ai spuso! :P

De parca eu sunt cel care a sfeclit-o, si trebuie sa te conving pe tine. :haha:

 

Tu habar nu ai de tine, si vrei ceva concret. De parca ai si sti, daca ti-as spune. :P

 

Bai nesimtitule, tu vrei sa te ia lumea in brate acum?

Adica noi am putut sa stam ca fraierii in banca noastra, sa facem orele de conducere, sa asteptam rezultatele examenelor, plus permisul in mana si apari tu cu texte din astea??

Nu ti-e rusine asa putin?

Tac-tu de ce te-a lasat la volan??Nu te-a invatat tac-tu, ca e frumos sa respecti niste reguli??

Lasa-l in pace.

Tu nu vezi ca el vrea sa auda de la noi fraze de gen:

 

Stai linistit frate, nu patesti nimic!

Io stiu pe unu ce conduce de trei ani fara permis, l-as prins gabori de 45.3 ori si nu a patit nimic! :crazy:

Ce sa iti faca astia tie, care nici scoala nu ai.

 

Asta vrea sa auda el de la noi. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Era sa intre un smecher din asta in mine.

A incurcat frana cu acceleratia, panicat.

A intrat in alta masina...si-s sigur ca nu a patit nimic dpdv legal.

Decat ce am descris mai sus. Si tot astia au tupeul sa vina si sa aiba gura mare!!

Incredibil.

Daca tot te-au prins, stai dracu' in banca ta, nu avea texte de mahalagiu cu oameni care nu au cum sa fie de acord cu tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu esti smecher sau tupeist,nu te incumeti sa conduci pe drumurile publice fara permis. :haha:

 

Asa ca,baiete,daca nu papi parnaie,pupa-i pe toti acolo unde stii tu , si valea ca ai devenit nesimtit. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tatăl tău e prost ?

Sau era beat şi nu putea conduce ? Dar sora ?

 

 

Un tată deştept nu e, dacă şi-a lăsat fiul să conducă fără permis pe un drum public, deşi ştia că dacă e prins, poate face puşcărie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Un tată deştept nu e, dacă şi-a lăsat fiul să conducă fără permis pe un drum public, deşi ştia că dacă e prins, poate face puşcărie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×