Sari la conținut
Forum Roportal
tahionic

21 Grams / 21 Grame

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Se spune ca in momentul mortii, corpul celui decedat devine cu 21 de grame mai usor. Nimeni nu stie de unde provin cele 21 de grame si unde se duc.

Filmul priveste aparitia unei vieti si disparitia altora din perspectiva mai multor grupuri. Cei care ati vazut 'E pericoloso sporgersi' (film romanesc) stiti la ce ma refer.

Filmul este neliniar, ruland pe mai multe fire, fiecare perspectiva inaintand fie cronologic, fie anticronologic, cu viteze diferite. E un film care incepe ciudat (ca Matrix) dar in final veti intelege totul.

Jocul actorilor e impresionant, lipsesc americanismele - e regizat de un spaniol cred, acolitii lui fiind tot de ceva sorginte hispanica.

Sfarsitul e deschis, nu poate fi incadrat nici la happy end nici la tragic.

Il recomand cu toata caldura celor care vor sa priveasca un alt fel de film (decat cele cu care am fost obisnuiti).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se spune ca in momentul mortii, corpul celui decedat devine cu 21 de grame mai usor. Nimeni nu stie de unde provin cele 21 de grame si unde se duc.

 

....Si se mai spune ca cele 21 de grame apartin sufletului. 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la-am vazut aseara si mi-a placut.

Este un film emotionant si care are un mesaj puternic.

La inceput actiunea este putin confuza dar pe parcurs intelegi tot.

PS. O sa merg super atent cu masina cateva saptamani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am fost pe punctul sa renunt sa ma uit la el din cauza inceputului cam incurcat dar am facut bine ca m-am uitat la el pana la capat. ;) :pee .caiar merita privit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da merita ! extraordinar film , la-am vazut in aceeasi zi cu Butterfy effect si am avut o saptamana minunata ,mi-amincarcat bateriile ! il recomand cu cea mai mare caldura !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×