Sari la conținut
Forum Roportal
Jungle k

Rom

Postări Recomandate

Eu o sa spun parerea mea.Fiecare era cel mai bun in domeniul lui:unii la gimnastica,altii la hip-hop, altii la muzica pop, altii la opera si asa mai departe.Prin urmare, datorita faptului ca nu poti compara niste talente poate diametral opuse si iesite din comun, oamenii au votat, asa cum am spus mai sus, ceea ce i-a impresionat cel mai mult...evident, Narcis sau trupa Ballance ar fi meritat si ei; de fapt, cel putin 5 din cei care au fost in finala meritau sa castige, dar regula spune ca unul singur este castigatorul, iar acela a fost Adrian Tutu, iar eu ma bucur pentru el...asa cum m-as fi bucurat si pentru altii. :pardon: :yes:

Sunt complet de acord. Ma rog, aproape. Nu i-as fi votat pe Narcis , Medea, familia nu stiu cum si pe inca vreo doi, nici in ruptul capului. Dar, din nou, este chestiune de gust.

Da, erau multi talentati si despre care se vedea ca au muncit acolo si desi nu l-am votat pe Adrian Tutu, consider ca merita sa castige pentru ca eu, personal, m-am saturat sa aud si sa citesc despre tot despre romani carora le este rusine cu nationalitatea lor, care considera ca toti ceilalti sunt vinovati de decaderea acestei natiuni, in afara de ei si multe alte astfel de tare si clisee - nu ma apuc sa detaliez pentru ca m-as enerva. :doh: N-am urmarit intreaga emisiune , asta a fost de-abia a doua editie pe care am vazut-o , apoi ce am mai vazut, am vazut fragmentar pe net. Baiatul asta a transmis aseara un mesaj extraordinar legat de romani, ceea ce e cu atat mai mult de admirat la varsta lui si la necazurile pe care a trecut. N-o fi fost cel mai bun show prezentat, dar a fost cel mai emotionant si o fi atins si el ceva in constiintele celor care l-am ascultat. De aceea si spun ca , inca o data, desi n-ar fi fost optiunea mea personala ( la fel cum imi dau seama ca nici Luca , desi era extrem de carismatic si avea un numar reusit, n-ar fi fost cel mai "talentat" de acolo, spre deosebire de Dinu, Ballance, pustiulica ala si fetita aia, nu stiu cum ii cheama) consider ca este unul dintre cei care a meritat premiul asta si nu am nimic de contestat.

 

P.S. Asta ca sa nu spunem ca sunt multi talentati care nu au trecut de semifinale. Insa, cum spune si Ana,doar unul singur putea castiga. ;)

Editat de Egeria
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

discutabil.cred ca e vorba de caracterul social al concursului de fapt :pardon:

dintre toti poate ca baiatul a meritat cel mai mult sa castige banii pusi in joc.

ca pana la urma da, e vorba de talent, de munca, de aptitudini.

dar recompensa materiala i-a adus pe toti la acest concurs, sa nu uitam asta.

castigatorul a meritat acesti bani nu numai ca a dovedit un talent deosebit, ci ca e un caz social.

mesajul concursului televizat acesta cred eu ca a fost: unul social, de ajutorare a celor care sunt in nevoie si care, sigur, pot dovedi un talent intr-un domeniu.

foarte laudabil altfel. scopul demersului intreprins cred ca a a fost atins.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oricum din august si septembrie reincep sa caute alte talente :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si-am uitat sa mai spun ceva. Cand "nemernicii" astia de la Pro Tv au anuntat rezultatele finale, dupa bine- meritata pauza publicitara :lol: si prelungeau momentele acelea de tensiune, mi-a placut muuult seninatatea acelei fetite. Se vedea de la o posta ca era singura care astepta cu zambetul pe fata, demna, senina... poate pentru ca la varsta ei presiunile facute de domeniul "finante" sunt mult mai mici.

Si dintre cei trei finalisti, clar cel care a stiut sa piarda demn a fost Dinu. Bravo lui.

Cum nu ma pot abtine sa pisc si putin venin, fereasca Domnul sa se tina Narcis de promisiune si sa candideze din nou. :crazy:

Editat de Egeria
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu? Baiatul chiar are talent si sper sa aiba bafta si succes in viata :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cred la fel : talente aproximativ la acelasi nivel ( dar domenii diferite) - insa tipic pentru un popor entuziasmat la culme de "Din dragoste", "Iarta-ma" si "Surprize, surprize", castig de cauza a avut concurentul cu cel mai lacrimogen si emotonant caz social . Nu zic ca a meritat sau nu, dar trebuie sa recunoastem ca povestea l=a ajutat foarte mult in drumul spre cufarul cu comoara visata!

bafta multa si celorlalti , merita! Eu unul am fost facut varza de "Ballance" - adevarati profesionisti; dar acolo era foarte multa munca si mai putin talent nativ!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tipic pentru un popor entuziasmat la culme de "Din dragoste", "Iarta-ma" si "Surprize, surprize"...

:doh:

Io as da o lege ca genul asta de afirmatii sa fie sanctionate. Deci baieti, e liber la emigrare. Daca tot va simtiti atat de nedreptatiti si nerecunoscuti in mijlocul acestui popor, cin' va tine sa va integrati intr-un altul, cu un sistem de valori similar cu ale voastre gusturi fine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oricum din august si septembrie reincep sa caute alte talente :)

Asa este!Alte talente, alte sanse! :yes:

 

Prin aceste concursuri ne dam seama cat de diferiti sunt oamenii si ma refer acum la optiunile atat de variate si la parerile care sunt impartite. :)

Editat de Ana 1996

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am uitat la emisiunea asta, ci, fiind aseară la cineva care se uita, am aşteptat şi eu să văd cine e cel mai tare.

 

Am rămas perplex când am văzut cine a reuşit să fie cel mai tare !

 

În timpul concursului, i-am spus celui la care am fost, să dea mai încet sunetul, că muzica şi vocea ăluia "mă zgârie". Şi aşteptam să termine melodia gândindu-mă că probabil, nişte hackeri au intrat în calculatoarele PRO TV, şi l-au adăugat în lista participanţilor şi pe Adrian Tutu, că altfel, cu o asemenea catastrofă de voce şi de melodie, care nu se îmbinau una cu alta, nu l-ar fi primit nimeni la un astfel de concurs.

 

Însă, conform zicalei, "cei din urmă vor fi cei dintâi", aşa a fost şi aici: "cel mai slab, a fost declarat ca fiind cel mai bun".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol2:

lupini, sunt de parere ca o astfel de emisiune nu se potriveste cu profilul tau .... jester.gif

 

nici prezentatorii nu ti-au placut? nici juriul? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×