Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

taci putin ca acuma is prea obosit ca sa te urmaresc. am nevoie de liniste.' - urat

'azi nu. poti iesi singura (POT iesi singura cand vreau eu, adica imi dai tu permisiunea sau ce) cu prietenii tai. eu vreau sa dorm' urat

'du-te si fa dus, e cazul.' - FOARTE URAT

'poti te rog sa nu mai vorbesti si in numele meu inainte sa ma intrebi daca am chef? ..asa ne-am scuti amandoi de post-refuzuri'. - urat

'ar fi cazul sa mai imi dai si mie atentie, sa nu ajuns sa simt nevoia sa caut in alta parte' - urat

'hai joaca-te cu mine. ma plictisesc de groaza si ma poti scapa de semi-depresii. is obosit, nu mi-a mers bine la job..ia-ma in brate' - foarte urat.

 

Nici o fraza nu e ok, din punctul meu de vedere. Nu CEEA CE SPUI, ci modul in care o spui. Intelegi?

 

am inteles.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
draga mea, am zis "de bocanc" cu sensul de insensibila.

Mie mi-ar pica prost sa mi se dea ordine in felul ala. Intotdeauna am avut de comentat cand nu mi s-a vorbit politicos in casa, pentru ca eu ma adresez politicos si am pretentia sa fiu tratata la fel.

Nu e lipsa de politete si nici de insensibilitate.

Chiar nu e.

Faza cu 'ar fi cazul sa te mai speli ca mirosi' ..nu o spun cu mutra acra, eventual mai in gluma-mai in serios'..sau pregatindu-i baia cu spuma si invitand cu aplecaciune.

 

Alteori ma scap, mi se raspunde' N-am chef' ..si asta e. pana la urma tot in dus ajunge.

Eu nu pot sa ma comport cu persoana iubita ca si cu un bibelou..dar asta nu inseamna DELOC ca e dovada de lipsa de respect!

 

Cu persoana iubita ma joc, rad, uneori ma mai cert, ne mai tragem de urechi, de mai pupam, ne mai imbrancim, ne mai tachinam, ..ne mai iubim!

 

asta denota din pasiune.

 

taci putin ca acuma is prea obosit ca sa te urmaresc.

fratele meu. da ce-i asa grav in asta? :hi:

 

Ti-am zis eu ca nu ne-am potrivi sub acelasi acoperis.

 

PS: nu-i convine de ce-i zic..sa comenteze, ca doar nu e la cheremul meu! :tease: :roll:

se discuta, se comenteaza, se ajunge la un numitor comun.

asta era ideea de fapt, ca sa nu mi se mai rastalmaceasca.

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Treaba e ca eu am mirosit-o de cand a inceput sa mearga la munca acolo si eram constient ca poate sa ajunga sa faca lucrul asta dar am lasat-o sa vad ce-i poate pielea .

 

Ce anume ai mirosit? Si de ce te-a dus mintea de la inceput la asta? I-ai cunoscut colegii de servici, patronul? Ai vazut schimbari la ea din prima zi de munca? Sau ce? De ce erai CONSTIENT CA POATE SA AJUNGA SA FACA LUCRUL ASTA? Te simteai cu ceva inferior sau vinovat? Pun prea multe intrebari?

 

Si acum sfatul meu este sa divortezi, dar sa nu uiti sa iti iei microfoanele pe care sunt sigura ca le vei folosi cu brio si la urmatoarea fiinta nerecunoascatoare care te va insela din motive absolut necunoscute si nebanuite de mintea umana . :hi:

Editat de Verid

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fratele meu. da ce-i asa grav in asta?

 

Ti-am zis eu ca nu ne-am potrivi sub acelasi acoperis.

 

Daca vrei sa tac, macar zi te rog. Ca nu-ti cade limba si nici nu te doare gura. Am pretentia sa vorbesti cu mine cu "te rog" si cu "multumesc".

 

Nici n-am avea cum sa ne potrivim. :hi: Doar dac-am locui intr-un loc cu eunuci la usa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca vrei sa tac, macar zi te rog. Ca nu-ti cade limba si nici nu te doare gura.

corect!!!

asta voiam sa spun.

Pretentii cu totii avem, da ne doare gura sa le reamintim?..ne cade coroana daca ne-au fost incalcate alea mici, si pe fata?

 

eu nu am astfel de probleme :hi:

si nu ma dau nici pe eunuc:P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu vis-a-vis de treaba asta cu inselatul, n-am decat o singura nelamurire. De ce unii useri care sunt mai trecuti prin viata si cu experienta mai mare in ceea ce priveste relatiile de lunga durata isi inchipuie ca nu se poate trece prin viata fara compromisuri in sensul acesta? De ce e musai ca inaintarea in varsta sa ne faca sa avem mai putine "pretentii" de la noi sau de la partener? De ce ar exista o singura modalitate de a reactiona la asa ceva, si anume compromisul? E chiar imposibil ca sa existe oameni care sunt suficient de puternici incat sa reactioneze altfel?

 

 

Pentru ca cel mai greu in viata este sa gasesti o persoana alaturi de care sa faci o echipa buna. O data ce ai gasit asta, sa spunem ca alte lucruri trec pe un plan putin secund...ca sa zic asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi veni o intrebare... doar asa, de dragul discutiei, nu ca sa sustin un punct de vedere sau altul.

Ce e mai important in viata (care eu cred ca este doar una, nu cred in reincarnari, bla bla) sa faci ce trebuie? sau sa faci ceea ce crezi ca ti-ar face viata mai frumoasa? Sa tii mai mult cont de ceilalti? Sau sa tii cont mai mult de tine?

In fine, sa traiesti pentru tine sau pentru altii?

Mai multe intrebari, de fapt.

Interesant , ia ca ma bag si eu in vorba . :hi:

 

Eu cred ca intrebarile alea au raspunsuri diferite , in functie de varsta , personalitate si intelepciunea fiecaruia .

Toate asta tin de calea fericirii , as spune . Iar fericirea difera de la persoana la persoana.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi veni o intrebare... doar asa, de dragul discutiei, nu ca sa sustin un punct de vedere sau altul.

Ce e mai important in viata (care eu cred ca este doar una, nu cred in reincarnari, bla bla) sa faci ce trebuie? sau sa faci ceea ce crezi ca ti-ar face viata mai frumoasa? Sa tii mai mult cont de ceilalti? Sau sa tii cont mai mult de tine?

In fine, sa traiesti pentru tine sau pentru altii?

Mai multe intrebari, de fapt.

 

 

Eu una, de cate ori am facut, sa zicem, ceea ce nu trebuia, de cate ori am fost egoista, am ajuns sa pierd mai multe energie pe mustrari de constiinta si explicatii fata de propria persoana. Si experienta m a invata ca atunci cand faci ceea ce trebuie, pe cat posibil, dar de cat mai multe ori posibil, ajungi sa fii linisiti, senin... calm.... fericit. Pentru mine una, linistea a ajuns sa fie cea mai importanta, si mereu sunt multumita de mine atunci cand am luat decizia buna, care mi conserva linistea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×