Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Iti doresc sincer sa ai o casnicie ATAT de simpla pe cat o pictezi tu aici, cand o sa te mariti.

poate sunt gata cu ghiulu; pe deget.

ti-ai pus problema asta?

 

Nu toti aleg calea usoara, daca vor ceva solid in viata!

 

si btw, simplu este sa cedezi tentatiei. nu sa te controlezi.

aia nu mai e simplu deloc!

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
solid adica trainic?

cum solid?

:giggle:

in special trainic, da.

Stii..problemele vin si apar...prietenii la fel (desi unii prieteni fac exceptie)..dar familia, pentru cei care si-o doresc cu adevarat..ramane.

incepe cu mama si tata..si continua cu sotul si copiii.

 

Cine nu vrea familie, fine by me. Eu cer sinceritate, atat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si btw, simplu este sa cedezi tentatiei. nu sa te controlezi.

aia nu mai e simplu deloc!

 

 

bravos.

 

eu am fost pusa de mai multe ori in situatia de-a alege. am ales ce a fost mai greu: autocontrolul. uneori e agonizant de dureros, da e cel mai sanatos asa, pe termen lung.

 

 

oricum......e nasoala tare treaba la nenea cu topicu asta. din toate punctele de vedere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da e cel mai sanatos asa, pe termen lung.

asa zic si eu.

in rest..ce e val, ca valul trece.. :giggle:

 

Dar vezi tu Dida. Sunt oameni care prefera o 'afacere' eficienta, fara sa ia in calcul eficacitatea.

Altii nici nu discuta cu potentiale afaceri deloc eficace!

 

Depinde de om. Si de aceea doi oameni cu valori asemanatoare, au sanse sa o duca mult si bine in viata. Nu suntem perfecti, cu totii gresim...dar conduita morala ne reprezinta in fond caracterul.

Cu totii suntem 'chinuiti' de tentatii..dar le subjugam noi, sau ne incaleca ele pe noi?

 

That is the question.

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Amicu, esti insurat (fa un efort si pune-te in situatie, desi .. ) Si deodata iti dai seama ca nu-ti mai plac anumite lucruri la sotia ta, nu-ti place cum face sex, nu o mai gasesti atragatoare, nu-ti mai place unghia ei mica de la piciorul stang, cum ii zici lucrurile astea? Cum stai de vorba despre probleme delicate, care stii sigur ca ar deranja-o foarte tare si ca ar putea intelege gresit ceea ce vrei sa-i transmiti, de fapt?

 

Mi-as exprima toate nemultumirile/gandurile detaliat pe hartie. Consider ca e mult mai usor sa te exprimi in scris.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi-as exprima toate nemultumirile/gandurile detaliat pe hartie. Consider ca e mult mai usor sa te exprimi in scris.

Nu pot decat sa zambesc, gandindu'ma la toate compromisurile pe care le vei face in viata . :giggle:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
. Nu suntem perfecti, cu totii gresim...dar conduita morala ne reprezinta in fond caracterul.

Cu totii suntem 'chinuiti' de tentatii..dar le subjugam noi, sau ne incaleca ele pe noi?

 

That is the question.

 

da Stu.....astea-s filozofii grele, iar pentru unii absurde, chiar ridicole. pentru mine autocontrolul este LEGE.

 

dar cand esti pus in fata faptului implinit, asa ca Sergiu, creca-i oribil. sentimentul de neputinta, de ireparabil, de-a fi fost luat de fraier, furia etc.

 

eu, la varsta mea, n-am trecut prin d-astea. si nu sunt curioasa. dar sa vad cum cineva crede ca "ma duce", ma scoate efectiv din minti si nu ramane loc de intelegere, toleranta, iertare etc.

 

Mi-as exprima toate nemultumirile/gandurile detaliat pe hartie. Consider ca e mult mai usor sa te exprimi in scris.

 

ti-ar putea trece prin vreo juma de sfert de neuron sa faci exact acelasi lucru.....despre tine insuti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

clar ca-i oribil. de aceea l-am sfatuit sa nu se hazardeze..doar timpul poate sa il asigure ca ea a facut o greseala fara sa aiba remuscari reale, sau nu.

 

ce e rau in asta?

psihologii recomanda sa te exprimi prin scrisori

cred ca ce voia sa spuna raul e faptul ca nu te poti plange de orice chichita.

bine, eu nu le numesc compromisuri. le numesc 'intelegere, compasiune, evolutie'

si lucruri peste care poti sa treci, si lucruri peste care nu poti sa treci.

 

de preferabil sa le scrii doar pe cele secunde..ca si ele pot fi cateva..

restul..mi se par de mult ori infantile si superficiale. dar deh, si oamenii sunt asa in multe cazuri.de aceea e f indicat sa deschizi bine ochii cand te iei cu cineva de mana.

 

ca risti sa ajunga sa iti puna povara fixurile lui, tie. si ala chiar ca ar fi compromis.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×