Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut .Ma numesc Sergiu 27 ani As vrea sa aud cateva pareri, opini de la voi in special de la cei/cele care poate au trecut prin asa ceva ,asupra deciziei mele de a divorta..

Povestea mea e cam asta : Ne-am cunoscut in 2001 am petrecut 5 ani ca "prieteni" dupa care in 2007 ramanand insascinata am hotarat sa ne casatorim , in 2008 sa nascut edy .....suntem in 2011 si ma inselat (cu patronul (42ani ) de la restaorantul unde isi gasise de lucru din sep2010) ea 26ani ...frumos nu? ....Am creerul praf...

Treaba e ca eu am mirosit-o de cand a inceput sa mearga la munca acolo si eram constient ca poate sa ajunga sa faca lucrul asta dar am lasat-o sa vad ce-i poate pielea .Dupa vreo 3 luni am pus microfoane in casa :P ,si am reusit sa inregistrez ce vorbea ea la telefon in timp ce eu eram la munca.

Inainte sa ma decid sa ascult toate inregistrarile de pe vreo 8 zile...i-am spus ca nu o mai las la munca ..mama ce besicata era fata ca nu prea stam bine cu banii ca x ...y ...motive . Inainte cu o zi dupa ce eu iam atrasa atentia "ai grija pe unde iti umbla piciorusele " era la bar la cafea cu el si inca o colega de munca acoperirea lor cred .

Insfarsit am ascultat inregistrarile si va dati seama ca nu mai eram crhiar atat de surprins de ce aud .Au urmat vreo 24 h dde interogatoriu fara sa-i spun ca am inregistrat-o si a recunoscut intr-un final cred ca m-a vazut pe mine prea sigur ca stiu.Nu am batut-o desi caracterul meu e foarte diferit ...

Am intrebat-o motivul .....Raspunsul ei : <Nici eu nu stiu ce a fost in capul me ,crede-ma daca as putea ti-as raspunde ...zici ca am fost vrajita am fost o proasta .

M-am gandit la 1000 raspunsuri:

.te-a satisfacut mai bine ?nu erai multumita de mine ? M-ia raspuns ...Nu ,nu e asta nici nu pot sa-mi dau seama cum de sta nevastasa cu el.

.au determinat-o banii ....dar bani sunt inca pe langa cheltuieli mai puneam si bani deoparte.

.de ce nu ai venit sa-mi spui mie din prima ...Uite asta tot face bagari de seama ...

.ai gresit ,sa intamplat 1 data o eroare ..posibil ...dar se oprea frate nu mai era la terasa cu el ,sau mai nu mai era ofticata ca nu o mai las la munca

.eu inteleg ca in viata oameni ajung sa insele pentru diferite motive ...doar ca la noi sunt 4 ani de la nunta si un copil de 3ani la mijloc.

.inteleg ca a uitat ca ajungi sa uiti ca ai barbat ,dar sa uiti ca ai copil asa mic ...nu pot sa inteleg

Ea acum imi plange si imi spune de ce nu ma gandesc ca copilul o sa creasca fara tata ...dar ea sa gandit cand sa dus la ****

Si in plus nu stiu cum a avut tupeul asta cand stia foarte bine cu nu avea nici o sansa sa ma minta sa nu o prind.

Cam asta e treaba

M-am gandit si cum zice ea :Iarta-ma ca nu stiu ce a fost in capul meu ,nu am stiut sa te aprecieez ,am avut bun si am dat cu piciorul,am gresit ,nu-ti cer sa ma ierti acum ca nu ma pot nici eu ierta , dar daca o sa poti in timp pentru copil ... si o sa-ti demonstrez ca o sa ma comport cu tine cum nu m-am comportat in viata mea o sa fiu sclava ta ....

...Decizia mea e ca o sa divortez,cu toate ca mi se rupe sufletu de copil si imi pare rau de mor....dar ce pot sa fac ...

Va da-ti seama ca de la inima mia cazut in plus ma gandesc ca in viata o sa se mai ajunga la certuri pentru ca e inevitabil ,si mie frica ca la cea mai mica cearta imi aduc aminte de cea facut acum , nu o sa ma mai pot controla si nu ajung bine.

Eu cred ca fac bine voi ce spuneti?

 

 

 

 

.

 

 

ti-as zice sa divortezi dar e foarte greu, mai ales cand ai un copil..

 

wellcome in the club :doh:

 

 

1. din mareata ta indignare, deduc ca tu esti usa de catedrala, numai bun de pus in icoane, nu?

 

2. a facut exact ce era previzibil. nu poti impinge un om sa greseasca si p-orma sa-i tai capu pentru asta.

 

3. chiar daca ramaneti impreuna, veti avea amandoi alte relatii.

 

ce rea esti :lol2:

unde a gresit omu? poate chiar e usa de catedrala, nu avem de unde sa stim.sau zici asta doar pt ca e barbat?

unde a impins-o el sa greseasca?

 

Dar sa'ti impanzesti casa cu microfoane, pentru a demonstra culpabilitatea sotiei, dupa care afirma c'a supus'o unui interogatoriu timp de 24 de ore, e o scuza ? :think:

 

da ce trebuia sa faca?

sa traiasca in minciuna? e clar ca ea nu ar fi recunoscut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am intrebat-o motivul .....

.inteleg ca a uitat ca ajungi sa uiti ca ai barbat ,dar sa uiti ca ai copil asa mic ...nu pot sa inteleg

Ea acum imi plange si imi spune de ce nu ma gandesc ca copilul o sa creasca fara tata ...dar ea sa gandit cand sa dus la ****

Problema e un pic mai complicata decat ti se pare tie acum. :lol2:

 

Exista femei care isi mentin casnicia in viata tocmai apeland la alte relatii, care le ofera ce lipseste in casnicie. Daca nu ar avea o relatie extraconjugala, frustrarile ar distruge casnicia.

 

Din modul cum te exprimi, se vede ca esti cam "redneck" si ai impresia ca o femeie se duce dupa **** . Pentru informarea ta, cand o femeie ajunge implicata intr-o relatie extraconjugala, altceva ii lipseste, nu ****.

 

Dar sa'ti impanzesti casa cu microfoane, pentru a demonstra culpabilitatea sotiei, dupa care afirma c'a supus'o unui interogatoriu timp de 24 de ore, e o scuza ? :think:

Asta cu dovezile obtinute ilegal, pastreaz-o pentru salile de judecata din State. Numai acolo, drepturile infractorului sunt mai importante decat drepturile persoanei prejudiciate.

 

Atat timp cat suspiciunile s-au dovedit intemeiate, modul de obtinere a dovezilor e acceptabil.

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am pus microfoane in casa

nu o mai las la munca

Nu am batut-o desi caracterul meu e foarte diferit ...

ea sa gandit cand sa dus la ****

Si in plus nu stiu cum a avut tupeul asta cand stia foarte bine cu nu avea nici o sansa sa ma minta sa nu o prind.

Cam asta e treaba

 

Eu cred ca fac bine voi ce spuneti?

 

Am extras doar cateva exemple de caracter. :think:

Eu cred ca e foarte bine sa ai tupeul sa o lasi. Pe termen lung ii faci un mare favor. Am impresia ca ii este greata.

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×