Sari la conținut
Forum Roportal
zodiak

Cele mai BUNE tari din lume

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Deci, acum ca am stabilit unde se traieste cel mai bine dpdv climatic...putem sa ne ocupam si de celelalte aspecte ? :lol:

Uitesem sa te intreb inainte...te pasioneaza meteorologia ?

 

Ma pasioneaza pentru realizarea confortului maxim, am mentalitate de Pasha otoman.

 

Eu sunt de parere ca indiferent cat de perfect este mediul interior-casnic, tot mai bine este afara la ventilatie naturala.

 

Daca o luam asa cum spui tu, atunci probabil habitaclurile din Montreal (Canada) si cele din Norvegia-Suedia sunt perfecte sub toate ...

 

PS: Totusi Spania nu sta "mai prost" la alte capitole decat Canada ori Suedia!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca o luam asa cum spui tu, atunci probabil habitaclurile din Montreal (Canada) si cele din Norvegia-Suedia sunt perfecte sub toate ...

 

PS: Totusi Spania nu sta "mai prost" la alte capitole decat Canada ori Suedia!

Climatic si economic, Montrealul sta prost. Social sta foarte bine.

Toronto sta bine la economie. Social cam scartaie iar climatic sucks. :lol:

De Spania si Suedia nu pot sa spun nimic. Nu stiu cum e pe acolo, dar am auzit ca in Spania vremea e superba iar in Suedia nivelul de trai e ridicat.

 

La urma urmei toate tarile au pros si cons. E cel mai bine acolo unde ti-e bine, nu ?

Editat de Despicable Me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma pasioneaza pentru realizarea confortului maxim, am mentalitate de Pasha otoman.

Daca o luam asa cum spui tu, atunci probabil habitaclurile din Montreal (Canada) si cele din Norvegia-Suedia sunt perfecte sub toate ...

 

PS: Totusi Spania nu sta "mai prost" la alte capitole decat Canada ori Suedia!

nu ştiu ce mentalitate avea un paşă (Pasha?? aşa se scrie?)

Paşa otoman şi ....baba bătr

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As spune ca e suficient sa faci comparatie intre rata de somaj si ai sa vezi ca nu e chiar asa misto prin Spania. E misto ca turist cu salariu de suedez si norvegian, altfel au probleme grave spaniolii.

 

Norvegia are un sistem medical de invidiat, se numara pe degete tarile unde sistemul medical e gratuit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As spune ca e suficient sa faci comparatie intre rata de somaj si ai sa vezi ca nu e chiar asa misto prin Spania. E misto ca turist cu salariu de suedez si norvegian, altfel au probleme grave spaniolii.

 

Norvegia are un sistem medical de invidiat, se numara pe degete tarile unde sistemul medical e gratuit.

 

Din perspectiva nationala ai dreptate, insa ca turist/transfug Spania e OK, iar sistemul medical e super OK, probabil tarile nordice ofera mai mult, insa vorba latinului "Carpe diem", nu ma atrage viata dupa 60/70 de ani, o pot pastra nordicii cu tot cu sistem medical, ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu te atrage viata dupa 60? iti pui streangu' de gat? :rot:

pe mine ma atrage, abia astept sa fiu pensionar, o sa ma duc la norvegieni, aia abia atunci isi incep viata...plimbari, excursii, concerte :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ti s-a facut dor de ratii, 6 oo de pers pe luna, 2 l de ulei si care dreaq mai e ratia anu asta :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×