Sari la conținut
Forum Roportal
Darianna

Dedicatii muzicale - part 2!

Postări Recomandate

https://www.monden.ro/regizorul-nicolae-corjos-a-murit-azi-la-varsta-de-86-de-ani-detalii-mai-putin-cunoscute-despre-viata-acestuia.html 

Pentru toti forumistii dedic aceasta melodie al marelui muzician Florin Bogardo.

În după-amiaza zilei de 27 februarie 2022 lumea cinematografiei românești, celebrul regizor și scenarist român Nicolae Corjos, s-a stins din viață la 86 de ani.  Acesta a devenit cunoscut după ce a regizat filme celebre precum „Liceeni” și „Declarație de dragoste”.

 

Editat de The Unknown
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vin și io cu un mărțișor muzical pentru fetele care mai postează pe acest forum.

 

Abbie

 

Amarena

 

Blues

 

Cezara

 

Cukur

 

Enky

 

Fiero

 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mărțișoare muzicale pentru fetele care mai postează pe acest forum (continuare).

Maeve

 

 

Melania

 

 

Olga

 

Rodica

 

Saddeea

 

Stu

 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, le-am re-ascultat toate!!!

Am dansat pe melodia dedicata Melaniei de curgea ape pe mine.   Cand a aparut acel song prima oara i se spunea "melodie de rezistenta" ... desi nu stiam sa dansam ca fetele pe video dar ne oboseam si atunci.   N-am auzit acest cantec in niciun local de atunci desi am fost in multe si aici in State, doar la Bucuresti pe vremuri.  Ascultand asa cantece, mi-am facut un renume foarte post si eram condamnata de femei vecine si cine ma cunoastea, parca eu l-as fi pus pe cruce Jesus.    Desi n-am inteles decat 4 cuvinte din tot cantecul, am dat pe toate alea din repertoriul "normal" al cetatenilor care doar muzica populara, Tiganeasca maghiara, romante sau din astea considerau muzica.   Eram contra tot so toti pe toate planurile sociale.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
10 hours ago, Rodica` said:

 

Vriies.

Sper ca Dan Balan a reusit sa scape din razboi.

Mda, acum am văzut și io că Dan Bălan ar fi rămas blocat în Kiev. Nu știu ce s-ar mai fi întâmplat.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×